
Fotó: Facebook/Juventutti Alapítvány
Tanszergyűjtő akciót hirdetett augusztus végén a csíkszeredai Juventutti Alapítvány, hogy iskolakezdés előtt segíthessen a nehezebb anyagi körülmények között élő családoknak.
2021. szeptember 13., 15:132021. szeptember 13., 15:13
A jótékonysági tanszergyűjtésben a két partner – a Papírmadár Csíkszereda és a Zenit Plusz papírüzletek – gyűjtőpontot biztosított üzleteiben. A nagylelkű adományozóknak köszönhetően idén összesen 486 füzet, 75 rajztömb, 61 szószedet, 117 golyóstoll és toll, 192 ceruza, 23 ragasztó, 36 vonalzó, 3 olló, 29 hegyező, 61 radír, 31 ecset, 43 vízfesték, 54 színes ceruza, 18 karióka, 28 tolltartó, 101 órarend, 39 füzetborító, körzőkészletek, plasztelinek, meséskönyvek és színezők, zsírkréták, tornazsák, tízóraisdoboz, mappák, füzetcímkék, valamint markerek gyűltek össze. Emellett
hogy minél több gyermek kezdhesse idén új táskával a tanévet. A sikeres akció által hét településen tizenkilenc családot látogattak meg, így
Az iskolakezdő tanszercsomagok és iskolástáskák mellett a családok egy-egy élelmiszercsomagot is átvehettek.
Balázs Brigitta, az alapítvány kommunikációs referense érdeklődésünkre elmondta, idén nem csak kifejezetten a pénzbeli adományokra koncentráltak, hiszen a járványügyi helyzet is megengedte, hogy a diákok normál körülmények között kezdhessék el a tanévet.
„Nem volt kérdés, hogy mekkora segítséget jelent a családoknak egy-egy teljes tanfelszerelés.
– közölte, hozzátéve, egy csíkszeredai angol nyelvű iskola a szülők segítségével szintén tanszerekkel telepakolt táskákat adományozott nekik. Mint megjegyezte, a gyerekek kitörő örömmel fogadták a csomagokat, akik között az előkészítő osztályostól kezdődően az érettségi előtt állóig minden korosztályból vannak diákok.
Szeptember 30-ig kedvezményes áfával vásárolhatnak lakást az előszerződéssel rendelkező személyek. Az erről szóló törvénytervezetet hétfőn fogadta el a szenátus költségvetési bizottsága.
Az egészségügyi minisztérium több mint 7800 betöltetlen álláshely felszabadítását javasolja az egészségügyi rendszerben, és véleményezésre bocsátja az erről szóló memorandumot – közölte hétfőn a Facebook-oldalán az intézmény.
Nemcsak szervezői lesznek, hanem mindhárom napon fel is lép a Bagossy Brothers Company a július 31. és augusztus 2. között Gyergyószentmiklóson megrendezendő Folk & Roll Víkenden. Különleges, csakis itt látható produkciókkal várják a közönséget.
Megérte a nagy elbocsátás-cunamit a kétezres évek előtt, a munkanélküliség mutatók emelkedését és apadását, most átadta helyét Kelemen Tibor, a munkaerő-foglalkoztatási hivatal közel harminc éve funkcióban levő Kovászna megyei igazgatója.
Hétfőn 16 óra körül a hadsereg radarrendszere egy dróncsoportot észlelt az Ukrajnával közös folyami határ közelében.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) és a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) parlamenti frakciói módosító javaslatot nyújtottak be, amely pénzügyi érdekeltségi nyilatkozat benyújtására kötelezné a közjogi méltóságokat és köztisztségviselők egy részét.
„Nem igaz, Csaba, ne vezesd félre az embereket” – így fogalmazva lépett váratlanul elődje telefonjának kamerája elé Bíró Barna Botond, Hargita Megye Tanácsának elnöke.
A légtérből lezuhanó tárgyak becsapódásának veszélyére figyelmeztették hétfő délután Ro-Alert üzenetben a hatóságok Tulcea megye északkeleti részének lakosságát. Hasonló riasztást délelőtt a megye délkeleti térségére is kiadtak.
Elfogadta hétfőn a szenátus költségvetési bizottsága a gázolaj jövedéki adóját ideiglenesen csökkentő törvénytervezetet.
Az Európai Unióban 0,2 százalékponttal emelkedett, az euróövezetben pedig nem változott a háztartások megtakarítási rátája 2026 első negyedévében az előző három hónaphoz képest – közölte hétfőn az Eurostat.
szóljon hozzá!