
Fotó: Gov.ro
Románia támogatja az EU védelmi képességeinek növelését, de fontos, hogy az ország számára prioritás maradjon a költségvetési egyensúly – jelentette ki Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes, pénzügyminiszter Brüsszelben.
2025. március 11., 16:262025. március 11., 16:26
Tánczos osztotta azt a véleményt, hogy az Európai Uniónak növelnie kell védelmi kapacitását, kiszámítható megoldásokat kell kidolgoznia a katonai ipar számára, hatékonyabb állami és magánberuházásokkal.
– hangsúlyozta Tánczos Barna az RMDSZ közleménye szerint.
A dokumentum beszámol arról, hogy az ülésén a miniszterek megvitatták az úgynevezett Omnibus javaslatcsomagot, amely különböző uniós jogszabályok egyszerűsítését célozza annak érdekében, hogy legalább 25 százalékkal csökkentse a vállalkozások adminisztratív terheit, a kis- és középvállalkozásokra vonatkozóan pedig legalább 35 százalékkal.
„Az egyik prioritás, amelyet támogatunk, az importáruk karbonintenzitását ellensúlyozó mechanizmus (CBAM) egyszerűsítése. Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy a cement, a műtrágya, a villamosenergia, az alumínium, a vas és acél szektorokban a kis importőröket (évi 50 tonna alatt) nem terheljük jelentésekkel és többletadóval. Így az importőrök 90 százaléka, különösen a kis- és közepes vállalkozások mentesülnek, míg a nagy importőrök számára, akik a kibocsátások 99 százalékáért felelősek, egyszerűsödnek a jelentéstételi eljárások.
Ezért támogatjuk az erre vonatkozó javaslatok mielőbbi gyakorlatba ültetését” – idézték a tájékoztatásban Tánczos Barnát.
Az uniós pénzügyminiszterek egyetértettek abban, hogy közös megoldást kell találni a védelmi finanszírozásokra. A munkálatok gyorsított ütemben folytatódnak, miután az Európai Bizottság benyújtja konkrét javaslatait – olvasható még a közleményben.
Nicușor Dan szerint a gyermeknap többet jelent egy örömteli pillanatnál, a társadalom elkötelezettségét jelenti egy olyan környezet megteremtése iránt, amelyben minden gyermek védelmet, odafigyelést, tiszteletet és bátorítást kap álmai követésére.
Egy felnőtt és két gyermek került kórházba hétfőn, miután négy személygépkocsi ütközött össze az 1-es országúton Felek (Avrig) Fenyőfalva (Bradu) felőli kijáratánál, Szeben megyében.
Előre tervezett karbantartási és hálózatfejlesztési munkálatok miatt több településen is szünetelni fog az áramszolgáltatás a következő napokban – közölte az Electrica áramszolgáltató vállalat.
A World Vision Románia által megkérdezett tinédzserek közel negyede azt mondja, hogy a felnőttek ritkán vagy szinte soha nem hallgatják meg őket – derül ki szervezet gyermeknap alkalmából végzett felméréséből.
Az államfő szerint az eltávolítása hatással lehet a jogállamisági feltételekhez kötött uniós források lehívására is.
Elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el hétfőn az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) több folyó vízgyűjtő területére.
A vízbefulladásos balesetek megelőzését, valamint a felelős magatartás erősítését célzó országos kampányt indít június 1. és augusztus 31. között az Országos Katasztrófavédelmi Főfelügyelőség (IGSU).
Jelentős mennyiségű csapadékra és szélviharokra adtak ki figyelmeztetést hétfőn a meteorológusok; a riasztás 21 megyében – köztük a székelyföldiekben – érvényes a nap folyamán.
Ha Sulyok Tamás nem mond le köztársasági elnöki tisztéről, a Tisza párt módosítani fogja az alaptörvényt – mondta a miniszterelnök hétfőn Budapesten, a Sándor-palota előtt tartott sajtótájékoztatóján.
Függetlenül attól, hogy a drónt eltérítették-e vagy sem, Moszkvát terheli a felelősség, ha egy Oroszországból indított drón Románia területére jut – jelentette ki vasárnap este Radu Miruță ügyvivő védelmi miniszter.
szóljon hozzá!