
Maros megyei környezetvédelmi projektekről tájékozódott Tánczos Barna miniszter
Fotó: Haáz Vince
Kétnapos látogatást tett Maros megyében Tánczos Barna környezetvédelmi miniszter, aki beruházásokról tájékozódott, intézményvezetőkkel, polgármesterekkel egyeztetett a megyét érintő tervekről. A miniszter a háztartási gépek roncsprogramjáról is beszélt.
2021. május 14., 15:522021. május 14., 15:52
2021. május 14., 15:542021. május 14., 15:54
A tapasztalatokról pénteki sajtótájékoztatóján számolt be a miniszter, ismertetve mindazt, amit a kerelőszentpáli hulladéktárolóban tapasztalt. Tánczos az egykori téglagyár melletti bányatavaknál tett látogatásról is beszélt, amelyet természetvédelmi területté szeretne nyilvánítani a marosvásárhelyi városháza, miután a terület az állami közvagyonból átkerül a város tulajdonába.
Tánczos Barna rámutatott, hogy mekkora lehetőség rejlik egy ilyen helyben, ahol egy természetes környezetet lehet kialakítani a vizet és vízpartot jellemző élőlényekkel, kikapcsolódási lehetőséggel a marosvásárhelyiek és az idelátogatók számára.
A sajtótájékoztatón elhangzott, hogy a júniusi vásárhelyi önkormányzati ülésre előterjesztik a határozattervezetet, hogy
– mondta a sajtótájékoztatón jelenlevő Soós Zoltán polgármester, aki a zöldebb Marosvásárhely érdekében a minisztert a Poklos-patakhoz fűződő tervekről is tájékoztatta, és kérte a minisztertől, hogy segítsenek abban, hogy a vízügyi hatóság legyen a hivatal partnere a Poklos-patak medrének zöldítési programjában, mely során közösségi tereket és biciklisávot is létrehoznának.
Fotó: Haáz Vince
A háztartási gépek roncsprogramjának részleteiről is beszélt Tánczos Barna, aki elmondta, hogy
Idén 75 millió lej az idei háztartási gépek roncsprogramjának költségvetése és hozzávetőlegesen 200 ezer kedvezményezett támogatását teszi lehetővé – mondta. A miniszter a hamarosan induló környezetkímélő iskolabusz programról is beszámolt, amelyet a fejlesztési minisztériummal közösen hirdetnek meg, és amelyben
Ami a medveprobléma és vadgazdálkodás kérdését illeti, elhangzott, hogy
Tánczos Barna miniszter Marosvásárhelyen Péter Ferenccel, a Maros Megyei Tanács elnökével, Kovács Mihály Levente alelnökkel, valamint Marosvásárhely polgármesterével, Soós Zoltánnal és Portik Vilmos alpolgármesterrel egyeztetett.
Marosvásárhelyről Nyárádszeredába, Nyárádremetére és Szovátára is ellátogatott a miniszter, ahol ugyancsak környzetvédelmi projektek kapcsán tart egyeztetéseket.
Fotó: Haáz Vince
Első lépésként, péntektől kezdve egy hétig, az érdeklődőknek egy felhasználói fiókot kell létrehozniuk az erre a célra kidolgozott informatikai alkalmazásban. Ez egy új elem a korábbi kiadásokhoz képest, és lehetővé teszi úgy az utalványok kiválasztását, mint állapotuk nyomon követését.
Idén is kilenc termékre lehet támogatást igényelni, a következőképpen:
400 lej mosógépekre (akár szárítóval rendelkezőkre is), amelyek legalább a C energiahatékonysági osztályba tartoznak az új besorolás szerint;
400 lej mosogatógépekre, amelyek legalább a D energiahatékonysági osztályba tartoznak az új besorolás szerint;
400 lej klímaberendezésekre (akár a hordozható változatokra is), amelyek legalább az A++ energiahatékonysági osztályba tartoznak a régi besorolás szerint;
400 lej hűtőszekrényekre, fagyasztókra, hűtőládákra, amelyek legalább az E energiahatékonysági osztályba tartoznak az új besorolás szerint;
400 lej televíziókra, amelyek legalább az E energiahatékonysági osztályba tartoznak az új besorolás szerint;
400 lej ruhaszárítógépekre, amelyek legalább az A++ energiahatékonysági osztályba tartoznak a régi besorolás szerint;
200 lej porszívókra, amelyek éves fogyasztása kevesebb, mint 43 kWh;
500 lej laptopokra;
300 lej táblagépekre.
Egy használt háztartási gépet ugyanabba a termékkategóriába tartozóra lehet cserélni. Kivételt képeznek a ruhaszárítók és a mosogatógépek, amelyekért cserébe bármilyen más, régi háztartási gépet le lehet adni.
– számol be a részletekről az Agerpres.
Az Electrica áramszolgáltató tájékoztatása szerint karbantartási és javítási munkálatok miatt több Maros és Hargita megyei településen is szünetelni fog az áramszolgáltatás a következő két napban.
Meg kell hosszabbítani az alapélelmiszerek kereskedelmi árrésének korlátozását a jelenlegi gazdasági helyzetre való tekintettel Tánczos Barna ügyvivő mezőgazdasági miniszter szerint. Az intézkedés hatálya június 30-án járna le.
Jubileumi ballagási ünnepséget tartottak a csíkszeredai Márton Áron Tehetséggondozó Központban szerdán, tíz évvel azután, hogy megnyitották a létesítményt az FK Csíkszereda épületében. Idén 27 végzős diák ballagott el a központból.
Hatósági felügyelet alá került a Bihar megyei Érbogyoszló RMDSZ-es polgármestere, miután csúszópénz elfogadásán érte tetten az Európai Ügyészség (EPPO).
Döntő házként megszavazta szerdán a képviselőház azt a törvénytervezetet, amely mentesíti az e-Factura rendszer kötelező használata alól a szerzői jogdíjból és mezőgazdasági tevékenységből jövedelmet szerző magánszemélyeket.
Forgalmi változások lépnek életbe péntektől a Nicolae Bălcescu utcában az útszakasz és a parkolók felújítási munkálatai miatt.
A fővárosi tömbházban tavaly történt robbanás ügyében eddig 176 magán- és jogi személy nyújtott be kártérítési igényt sértett félként, és a nyomozók 55 millió euróig zárlatot rendeltek el a gyanúsítottak és az érintett cégek vagyonára.
Az iskola fennállásának 50. évfordulójára megújult a marosvásárhelyi Gheorghe Șincai Szakképző Líceum. Korszerű műhelyek és laborok várják a diákokat, az intézmény pedig ma már az egyik legnépszerűbb szaklíceum Maros megyében.
Egy férfi sérült meg súlyosan szerdán Szeben megyében, miután egy szekérrel egy oszlopnak ütközött, majd a ló az úton vonszolta. Egy nappal korábban egy fiatal állapotos nőt rángatott magával a ló, aki szintén súlyosan megsérült.
Május 1. és 31. között lehetőséget biztosítunk arra, hogy egyszerűen megszabaduljanak azoktól a tárgyaktól, amelyeket már nem használnak, és nem helyezhetők el a hagyományos hulladékgyűjtőkben.
szóljon hozzá!