
Fotó: Tánczos Barna/Facebook
Árvízvédelmi munkálatokról egyeztettett pénteken polgármesterekkel, vízügyi szakemberekkel Tánczos Barna, környezetvédelmi miniszter. Mint a találkozón elhangzott, fontos, hogy a Tatros és mellékpatakainak szabályozását, mederrendezését minél hamarabb el tudják végezni, hiszen az elmúlt években meg lehetett tapasztalni, hogy milyen károkat tudnak okozni a hirtelen jött áradások.
2022. szeptember 30., 21:252022. szeptember 30., 21:25
„Pap Imre gyimesfelsőloki és Gergely Károly gyimesközéploki polgármesterekkel, valamint a tervező cég képviselőjével átnéztük az elkészült előtanulmányokat. Jövőre ezen a két településen is elkezdődhetnek a Tatros és a Hidegség-patak partvédelmi és mederrendezési munkálatai, amelyek megvédik majd a lakosokat és javaikat” – jelentette ki Tánczos Barna környezetvédelmi, vízügyi és erdészeti miniszter a Gyimesekben tett munkalátogatása után.
Fotó: Tánczos Barna/Facebook
„Ez egy 100 millió lejre becsült beruházás, amely Gyimesközéplok és Gyimesfelsőlok számára széleskörű árvízvédelmi munkálatokat jelent. Több éves projektről van szó, a most következő lépés az engedélyeztetési folyamat.
– hangsúlyozta Tánczos Barna.
Fotó: Tánczos Barna/Facebook
A tárcavezető Gyimesek völgyében tett munkalátogatása során áttekintették a Tatros Bákó megyei szakaszának vízgyűjtő medencéjében végzett árvízvédelmi munkálatok kivitelezését is.
Ennek részeként jelentős partvédelmi beruházás valósult meg Gyimesbükkön, a Tatros és mellékpatakainak szabályozásával.
Hallgatólagosan elfogadta a szenátus hétfői ülésén azt a törvénytervezetet, amely szerint a tanév első napja hivatalos szabadnap a szülők számára.
Botrányba torkollt hétfőn a képviselőházban a kormány órája elnevezésű vita, amelyen a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) kezdeményezésére Diana Buzoianu környezetvédelmi minisztert faggatták a Paltinu-gyűjtőtónál kialakult helyzetről.
Bizonytalanul közlekedő, parkoló autóvezetők kerültek a Hargita megyei rendőrök látószögébe hétvégén.
Jócskán a megengedett sebességhatár fölött, 201 km/órás sebességgel hajtott az A2-es autópályán egy férfi. Később a vizsgálatok azt is kimutatták, hogy kábítószer hatása alatt vezetett.
Gratulált hétfőn Nicușor Dan államfő a vasárnapi időközi helyhatósági választások győzteseinek.
Nőtt a környezetvédelmi szabálysértések száma, és egy hónappal az év vége előtt a környezetőrség által kirótt pénzbírságok összege is meghaladta már a 2024-es értéket Hargita megyében. A leggyakoribb kihágásért 1,5 millió lejre bírságolt a hatóság.
Változékony és az ilyenkor megszokottnál enyhébb időre számíthatunk a következő két hétben, december 18. után várható csapadék – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) december 8. és 21. közötti időszakra vonatkozó előrejelzéséből.
Dragoș Pîslaru európai projektekért és beruházásokért felelős miniszter feljelentést tesz az Európai Ügyészségen az elektromos iskolabuszok közbeszerzésével kapcsolatban, miután felmerült az európai alapok szabálytalan felhasználásának gyanúja.
Csíkszereda költségvetésébe foglalták a 30 millió lejes kincstári hitelt, és elfogadták az Akác utcába tervezett elektromos töltőállomás felépítésének megvalósíthatósági tanulmányát – rendkívüli ülést tartott az önkormányzati képviselő-testület.
Két sepsiszentgyörgyi lakossági fórum után már körvonalazódnak a város fontosabb problémái: például a parkolók hiánya és az okoskukák használata. De feladták a leckét az RMDSZ-képviselőknek a résztvevők, „megostromolták” őket a megoldandó problémákkal.
szóljon hozzá!