
Fotó: Facebook/Tánczos Barna
Románia jövőre nem engedheti meg magának a „kilengéseket”, amit belefoglalnak a költségvetésbe, azt tiszteletben kell tartani – mondta a hétfői kormányülést követő sajtótájékoztatóján Tánczos Barna.
2024. december 31., 10:532024. december 31., 10:53
A pénzügyminiszter hangsúlyozta, nem akarnak még több terhet róni a vállalkozói szférára, ezért igyekeznek úgy felépíteni a 2025-ös költségvetést, hogy ne legyen szükség sem a jövedelemadó, sem az áfa növelésére – számol be róla az Agerpres hírügynökség.
Tánczos azt is elmondta, hogy ha minden a tervek szerint halad, január végéig elfogadhatják a 2025-ös büdzsét. A miniszter hangsúlyozta ugyanakkor, hogy a 2025-re vállalt költségvetési hiánycélt mindenképpen tartani kell majd.
– fogalmazott, hozzátéve, ha bizonyos költségekre nincs pénzügyi keret, azt még januárban közölni kell, fel kell vállalni a döntést.
Több mint 150 helyszínen tartanak házkutatást szerda reggel a hatóságok kábítószer-kereskedelemre, gyermekpornográfiára, gyermekkereskedelemre és informatikai bűnözésre szakosodott bűnszervezetek felszámolására.
Az év végi ünnepi időszakban megtelik a közösségi háló házi készítésű, eladásra kínált élelmiszertermékekkel. Az élelmiszer-biztonsági szakhatóság is készül erre periódusra, cikkünkben ismertetjük a fontosabb tudnivalókat.
Egy lezuhant orosz drónt találtak a hatóságok kedden délelőtt egy Vaslui megyei településen.
Robbanás történt kedden egy tömbházlakásban az Ilfov megyei Bufteán.
Az alkotmánybíróság kedden hivatalosan is megerősítette, hogy alkotmányellenesnek nyilvánította a magánnyugdíjak kifizetését szabályozó törvénytervezetet.
Három vállalat jelezte szándékát a Lukoil orosz olaj- és gázipari óriáscég összes romániai érdekeltségeinek megvásárlására – jelentette be egy keddi sajtóeseményen Bogdan Ivan energiaügyi miniszter.
Sok magyar anyanyelvű áldozat azért nem mer segítséget kérni, mert attól tart, hogy nem tudja román nyelven elmagyarázni a problémáját. Fontos tudni, hogy a családon belüli áldozatok magyar nyelven is kaphatnak támogatást egy ingyenesen hívható számon.
A rockon belüli újszerűbb műfajoknak hódoló zenekedvelők máris hegyezhetik a fülüket. Közös, háromállomásos erélyi turnéra indul a debreceni Van és a Marosvásárhelyről dobbantó, belga Follia! együttes.
A gazdasági együttműködés bővítéséről, a schengeni csatlakozás hatásairól és a regionális biztonság kérdéseiről egyeztetett bukaresti találkozóján Szijjártó Péter magyar külgazdasági és külügyminiszter és Oana Țoiu román külügyminiszter.
Alkotmányellenesnek nyilvánította kedden az alkotmánybíróság a magánnyugdíjak kifizetését szabályozó törvénytervezetet – értesült hivatalos forrásokból az Agerpres. A tervezetet a legfelsőbb bíróság támadta meg a testületnél.
1 hozzászólás