
Fotó: Gov.ro
Jóváhagyta keddi ülésén az uniós tagországok pénzügyminisztereit tömörítő tanács (ECOFIN) Románia hét évre szóló költségvetési-strukturális tervét – jelentette be kedden Tánczos Barna pénzügyminiszter.
2025. január 22., 10:002025. január 22., 10:00
2025. január 22., 10:162025. január 22., 10:16
A brüsszeli ülésen részt vevő tárcavezető hangsúlyozta, a tárgyalások eredményeként az eredetileg megszabott négy év helyett hét év áll Románia rendelkezésére az előző kormány „fenntarthatatlan” döntései miatt felhalmozódott költségvetési hiány kiigazítására – számol be róla az Agerpres hírügynökség.
„Ez a fokozatos csökkentés lehetővé teszi a beruházások folytatását, a gazdasági növekedés támogatását, és világos utat jelöl ki az állam karcsúsítására.
ellenőrzés alatt kell tartanunk az állami intézmények működési költségeit, és a polgárok szolgálatába kell állítanunk az államot. Ugyanakkor a terv jóváhagyása elhárítja az európai uniós források felfüggesztésének kockázatát, így továbbra is rendelkezésünkre állnak az EU-s források autópályák, utak, kórházak, iskolák, valamint víz- és csatornahálózatok építésére és településeink fejlesztésére” – idézte a pénzügyminisztert az RMDSZ közleménye.
Keddi ülésén a Gazdasági és Pénzügyi Tanács rábólintott további 20 tagállam középtávú költségvetési-strukturális tervére.
Az ülés kiemelt témái között szerepelt az európai vállalkozásokra vonatkozó szabályozások egyszerűsítése is.
(...) Ma Brüsszelben is kiemeltem, könnyen alkalmazható, egyszerűbb szabályokra van szükség, amelyeket az Európai Bizottság remélhetőleg mielőbb előterjeszt” – tette hozzá Tánczos Barna.
Noha még nem sikerült elérni a víz árának módosítását, a csíkszentkirályi Ecken Közmű egy évre szóló ideiglenes működési engedélyt kapott. Szintén egy évvel hosszabbították meg az ügyvezető szerződését is, ezalatt rendezni kell a helyzetet.
Több százan tüntetnek szerda este a Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) bukaresti székhelye előtt a Recorder oknyomozó portál dokumentumfilmje nyomán.
A Prahova megyei vízválság kapcsán végzett ellenőrzésekről és az ezek nyomán hozott intézkedésekről számolt be a környezetvédelmi miniszter.
Átvette az irodalmi Nobel-díjat szerdán Stockholmban Krasznahorkai László.
Rendkívüli ülésen döntött a Hargita megyei önkormányzat a megyei szociális és gyermekvédelmi igazgatóság költségvetésének a kiegészítéséről szerdán, hogy az intézmény alkalmazottai megkaphassák fizetésüket.
Kidobott az emeletről egy macskát egy bukaresti férfi, súlyos sérüléseket okozva az állatnak, ezért a rendőrség előbb őrizetbe vette állatkínzás gyanújával, majd hatvannapos hatósági felügyeletet rendeltek el ellene.
December 28-ára halasztotta szerdán az alkotmánybíróság annak a beadványnak a tárgyalását, amelyet a legfelsőbb bíróság nyújtott be a bírák és ügyészek nyugdíjazási feltételeit módosító új törvénytervezettel kapcsolatban.
A közlekedésrendészet munkatársai kedden 11 és 15 óra között 67 helyen végeztek ellenőrzést az 1-es országút különböző, balesetveszélyes szakaszain Ilfov, Prahova, Brasó, Szeben, Fehér, Kolozs és Bihar megyében.
Romániában vannak olyan megyék, ahol minden harmadik aktív munkaszerződés minimálbérre szól – jelentette ki szerdán az Országos Szakszervezeti Tömb (BNS) elnöke.
Két tonna törvénytelenül árusított pirotechnikai eszközt kobozott el a Maros megyei rendőrség tavaly, idén is fokozott ellenőrzéseket tart. Fontos változás, hogy 16 év felett már legálisan használhatók az alacsony kockázatú pirotechnikai eszközök.
2 hozzászólás