
Fotó: Tánczos Barna/Facebook
Tánczos Barna környezetvédelmi miniszter péntek este Sófalvi Sándor Szabolcs marosszentgyörgyi polgármesterrel közösen vett részt a Maros megyei község közvilágítás-felújítási munkálatainak szimbolikus lezárásán. A beruházásnak köszönhetően jelentős összeggel csökkent a település energiaköltsége.
2023. február 04., 10:192023. február 04., 10:19
Az eseményen Tánczos Barna emlékeztetett arra, hogy Marosszentgyörgy 2021-ben elsők között pályázott sikeresen a minisztérium energiahatékony közvilágítási programjára, és határidő előtt sikerült befejezni a munkálatokat.
„A szaktárca által nyújtott lehetőségeket kiaknázva, a környezetkímélő beruházások hosszú távon gazdaságilag is megtérülnek.
Országos szinten tavaly 1 milliárd lejes költségvetést biztosítottunk a közvilágítás energiahatékonyságára és mintegy ezerönkormányzat pályázatát iktattuk, köztük számos magyarlakta településen is folyamatban vannak korszerű villanyhálózatok kiépítése” – idézte a minisztert az RMDSZ közleménye.
Marosszentgyörgyön 1,2 millió lejből teszik energiahatékonyabbá a közvilágítást, amelyből 1,07 millió lejt a Környezetvédelmi Alap biztosít. Az összegből
Sófalvi Szabolcs, Marosszentgyörgy polgármestere kiemelte:
„Marosszentgyörgynek nem csak korszerű közvilágítása lett a környezetvédelmi tárca támogatásával, hanem jelentősen csökkentek a költségeink is, évente mintegy 20 ezer eurós megtakarítást jelent ez a településnek.
– jelentette ki a polgármester.
Maros megyében további 26 településen zajlik még a közvilágítás korszerűsítése a környezetvédelmi tárca támogatásával, 24 település pályázatát pedig a nemrég lezárult pályázati kiírásokban iktatták.
Mintegy 114 ezer gyógykezelési jegyet biztosít a kormány a nyugdíjasoknak 2026-ban az Országos Nyugdíjpénztáron keresztül – derül ki a munkaügyi minisztérium közvitára bocsátott tervezetéből.
A legfelsőbb bíróság hétfőn bejelentette, hogy beperelt a közigazgatási bíróságon a kormányt és a pénzügyminisztériumot a bírák és ügyészeknek megítélt bérjogosultságok 2026-ban esedékes kifizetésének elhalasztása miatt.
A benzin és a gázolaj áfájának általános csökkentése helyett egy célzott, ideiglenes és csak bizonyos árszintek átlépésekor alkalmazott intézkedés jelenti a fenntartható megoldást az üzemanyagok drágulására – véli az Intelligens Energia Egyesület elnöke.
Az üzemanyagár-emelkedések hatását fékezni hivatott újabb intézkedésekről tárgyaltak hétfői ülésükön a koalíciós pártok politikusai.
Összesen mintegy 2,5 millió euró névértékű hamis bankjegyet foglaltak le a román és a bolgár hatóságok a Suceava megyei „pénzgyár” ügyében indított nyomozás keretében – közölte hétfőn a Facebook-oldalán Cătălin Predoiu belügyminiszter.
Elkezdődött az A8-as autópálya Marosvásárhely–Târgu Neamț közötti, 64 kilométeres szakaszának tervezése, ami fontos lépés az Erdélyt Moldvával összekötő sztráda megépítésében – jelentette be Ciprian Șerban közlekedési miniszter hétfőn.
Országszerte változékony időjárásra lehet számítani a következő két hétben az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) hétfői előrejelzése szerint.
Ezer utas fordult meg a marosvásárhelyi reptéren Virágvasárnap, ez volt az első nap, amikor elindult a bázisgép és újraindultak a járatok. Mint elhangzott: a légikikötő Erdély kapuja, és a turistának meg kell mutatni a régió értékeit.
Két közlekedési bűncselekmény miatt indítottak eljárást a rendőrök vasárnap Hargita megyében: egy férfit ittas vezetésen, egy fiatalt pedig jogosítvány nélküli autózáson értek.
Megsérült hétfőn egy 15 éves lány, miután kiesett egy mozgó autóbuszból a 15A jelzésű országúton, a Beszterce-Naszód megyei Harina település közelében.
szóljon hozzá!