
A csapatok az Éljen a haza! indulóra vonultak be
Fotó: Bartha Zsófia
A hétvégén mazsorettek, pomponlányok, táncosok és tornászok vették birtokukba a kézdivásárhelyi sportcsarnokot, különleges élményt kínálva a lelátón helyet foglaló népes nézőseregnek. A céhes városi mazsorettek fennállásuk 30. évfordulóját ünnepelték.
2025. április 14., 14:382025. április 14., 14:38
2025. április 14., 14:392025. április 14., 14:39
A Kézdivásárhelyi Tanulók Klubja hagyományos, Kézdi Kupa nevet viselő táncversenyén közel 200 táncos kápráztatta el az érdeklődőket. Az esemény különlegességét az adta, hogy idén fennállása 30. évfordulóját ünnepli a céhes városi „Mazsi Csoport”, amely 1995 tavaszán alakult meg Kis Katalin tanárnő kezdeményezésére az ország első mazsorettcsoportjaként.
A Kézdivásárhelyi Tanulók Klubja mazsorettcsoportja házigazdához méltón adta meg az ünnepség alaphangulatát a klub fúvószenekarának közreműködésével, amit a későbbiekben tovább fokoztak a baróti, kovásznai, sepsiszentgyörgyi és zágoni csoportok. Jól megfért egymás mellett a többféle stílus, a klasszikus botot, pompont felhasználó mazsorett-produkció, az akrobatikus elemekkel teletűzdelt torna és tánc.
30 éve ismerkednek a botforgatással a kézdivásárhelyi mazsorettek
Fotó: Bartha Zsófia
„A fúvószenekar nélkül a mazsorettcsoport sem létezne, hiszen eredetileg azért jöttünk létre, hogy az ő produkciójukat színesítsük. Személy szerint számomra is újdonság volt ez a műfaj, hiszen testnevelő szakosként korábban atletizáltam, síztem, de nem táncoltam. Kezdetben a határon túliaktól tanultuk a műfajt, emlékszem, az első táncot a Rétyi-tó melletti aprócska színpadra koreografáltam.
– részletezte lapunknak Kis Katalin, azt sem rejtve véka alá, hogy az elmúlt évtizedekben számtalan házasság köttetett a zenekar tagjai, illetve a mazsorettek között.
Nehézségekből is kijutott, hiszen nem egyszerű a mindig elegáns mazsorettek öltözékét biztosítani, kezdetben még cukros zsákokból varrták a pomponokat.
– idézi fel az oktató.
Fotó: Bartha Zsófia
Legtöbbször fúvószenére táncolnak, de repertoárjukban megtalálható több tánckoreográfia is: induló, csárdás, polka, charleston, jive, cha-cha-cha, diszkó.
A mostani ünnepségre közös szalagos-tánccal készültek a lányok.
A legkisebbek is megmutatták rátermettségüket
Fotó: Bartha Zsófia
Mindenki kapott emlékérmet, oklevelet, illetve különleges elismerésben részesítették Kádár Erzsébet könyvelőt és Bereczki Klára varrónőt, akik munkájukkal a kezdetektől hozzájárultak a csapat sikeréhez. A sportcsarnokban kiállították azon ruhákat is, amelyekben az elmúlt 30 évben pompáztak a kézdivásárhelyi mazsorettek.
Helyes testtartás, kanyarodási technikák, vészfékezés – többek között ezeket próbálhatják ki a gyakorlatban a hétvégi csíkszeredai motoros vezetéstechnikai képzés résztvevői. A tréning nem csak „újoncoknak” szól.
Nem sikerült a gyermek életét megmenteni a szombat délután Brassó megyében bekövetkezett baleset után, a nő viszont reagált az újraélesztésre és kórházba vitték.
A Magyar Talajtani Társaság minden évben meghirdeti talajszelvény-versenyét, melyen idén egy, az Apor Lányok Feredője melletti talajszelvény is versenybe száll. Szavazatával ön is növelheti nyerési esélyeit.
Négy gyermek és öt felnőtt érintett abban a balesetben, amely szombaton délután következett be az 1-es országúton a Brassó megyei Sárkány és Mundra között, amikor három autó is összeütközött.
Záróvonalon fordult meg autójával egy sofőr, így szúrták ki a rendőrök Bukarestben. A vizsgálatok során kiderült, hogy a 44 éves férfit nemzetközileg körözik Ausztriában elkövetett lopások miatt.
Maros megye 33 középiskolájából ballagnak el a végzős diákok az első nyári hónap legelső hetén. Legtöbb tanintézetben június 2-4. között búcsúznak az alma matertől a tizenkettedikesek.
Meghalt péntek este Szatmárnémetiben egy kétéves gyermek egy felfújható csúszdán. A hatóságok vizsgálják a tragédiát, a városháza pedig arról döntött, hogy a városnapok idején az események helyszínein található minden vidámparki játékot leállítanak.
Orosz drón csapódott egy galaci tömbházba péntekre virradóan. Szombaton is folyamatosan érkeznek a fejlemények mind országos, mind pedig nemzetközi szinten.
Húszezer lejre bírságolták azt a bolgár turistát, akit szerdán megharapott egy medve a Transzfogarasi úton.
Demeter András István lemondott kulturális miniszter pénteken közölte, hogy a felmentéséről szóló elnöki rendelet közzétételéig változatlan eltökéltséggel látja el feladatait.
szóljon hozzá!