
Életre szóló élményt nyújt a bedei tábor. Archív
Fotó: Rab Zoltán
Tizennegyedik alkalommal szervez gyerektábort a Solidaris Egyesület, amely most is kéri, hogy ki-ki lehetősége szerint támogassa a kezdeményezést, amellyel szegény sorú gyermekeknek nyújtanak életre szóló élményt.
2022. június 01., 17:582022. június 01., 17:58
Sajó Norbert, az egyesület elnöke a Székelyhonnak elmondta,
A helyszín immár harmadik éve Bedében, a Solidaris Egyesület saját bekerített telkén van. Az idén ottalvósra tervezik a tábort, ami azt jelenti, hogy az egyesület munkatársai, valamint önkéntesei gondoskodnak a gyerekek biztonságáról, felügyeletéről. A program változatos, gazdag, a kézműves foglalkozástól a hangszeres oktatáson át az énektanulásig, a sporttevékenységektől a csoportos vagy személyes beszélgetésekig terjed.
Ahogy Sajó Norbert mondta, a keresztény szellemű, szabadtéri, fejlesztő tábort eredetileg azoknak a szociálisan hátrányos helyzetű gyerekeknek szervezték, akiknek szülei nem engedhették meg anyagilag azt, hogy nyaralni vigyék vagy küldjék a gyerekeiket.
Mivel már adott volt a saját hely, és nagyon sokan jelezték, hogy szeretnék gyerekeiket elküldeni a táborba, tavaly úgy gondolták a szervezők, hogy kihasználva a lehetőségeiket két tábort szerveznek. Az egyiket azoknak, akiknek a szüleik hozzájárultak a költségekhez, a másodikat azok számára, akiknek megerőltető kifizetni a hozzájárulást. Az idén viszont a két tábor résztvevőit nem választják szét egymástól, mindkét alkalommal lesznek „fizetős”, illetve ingyenes helyek. Az időpontokat július elején teszi közzé a Solidaris Egyesület munkaközössége.
Az egyedül élő idősek mellett egyre több „jóakaró” jelenik meg, aki kihasználja, kifosztja őket – figyelmeztet Csata Éva, a HIFA Egyesület elnöke, aki nyílt levélben fordult a külföldön élőkhöz, kérve, figyeljenek jobban oda itthon lévő szeretteikre.
Fagypont alá esett a hőmérséklet péntekre virradóan az Omu-csúcson, ahol csütörtökön fehérbe is borult a táj. Pedig még napokkal ezelőtt az elviselhetetlen kánikulára panaszkodtunk...
Halálra gázolt a vonat pénteken a medgyesi állomáson egy 70 éves férfit.
Súlyos incidens történt péntek reggel a Ryanair Thesszalonikiből a németországi Memmingenbe tartó járatán: a felszállást követően betört a repülőgép egyik ablaka, a kialakult helyzet miatt pedig megsérült egy utas.
Románia az év első felében már biztosította az idei állami hiteligény 49 százalékát – közölte pénteken Facebook-bejegyzésében Alexandru Nazare ügyvivő pénzügyminiszter.
Románia lakónépessége 2080-ra 15,633 millió főre csökkenhet a 2025. január 1-jén nyilvántartott 19,043 millióról – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) legfrissebb népesség-előreszámításából.
Az utcán maradhat a szemét Marosvásárhelyen, miután a prefektúra megtámadta a közigazgatási bíróságon az önkormányzat szemétszolgáltatásra vonatkozó határozatát. A városmenedzser szerint egyelőre nincs gond.
Idén májusban is negatív volt a természetes szaporulat Romániában, a halálozások száma az 1,8-szorosa volt az élve születésekének – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) pénteken közzétett adataiból.
szóljon hozzá!