
A cél, hogy minél több turista érkezzen Marosvásárhelyre. Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Évi 800 ezer euró (közel 4 millió lej) értékű támogatást nyújtana Maros Megye Tanácsa azoknak a légitársaságoknak, amelyek Marosvásárhelyre indítanának járatot.
2020. december 28., 19:062020. december 28., 19:06
2020. december 29., 09:352020. december 29., 09:35
A közpénzeknek erre a célra való felhasználásával az idegenforgalmat szeretnék fellendíteni a megyében – tudtuk meg Peti Andrástól, a Marosvásárhelyi Transilvania Nemzetközi Repülőtér igazgatójától.
A tervet előbb az Európai Bizottságnak kell bemutatni, és miután az jóváhagyta, kezdődhet a megvalósítás különböző pályázatok, közbeszerzési eljárások meghirdetésével. Két Európai Unió által finanszírozott pályázatot is készül benyújtani a Maros megyei tanács a repülőtér fejlesztésére. Ahogy az igazgató a Székelyhonnak elmondta,
az egyik pályázat az utasfogadó terminál bővítését, illetve a két repülőgép-parkoló összevonását célozza,
a másik pályázat révén a tűzoltóállomás és az utaskiszolgáló bővítését szeretnék megvalósítani.
A marosvásárhelyi repülőtéren január 4-ig szünetel a London-Luton járat, valamint február végéig a budapesti is fel van függesztve. A Dortmundba és Memmingenbe tartó járatok működnek. Azoknak az utasoknak, akik onnan érkeznek, nem kell kéthetes karanténba vonulniuk.
Radu Marinescu igazságügyi miniszter a Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) ügyészi részlegének véleményezése hiányában Alex Florențát javasolja a DIICOT főügyész-helyettesi tisztségére, Marius Voineagot a legfőbb ügyész helyettesi posztjára.
A kéregetés visszaszorítása a célja annak, amikor a koldusok ellen lépnek fel a helyi rendőrök, és a törvény szerint meg is bírságolják őket. Ez eltünteti a kéregetőt a szemünk elől, de valójában nem oldja meg a problémát – csupán arrébb tolja.
Visszavonta a Realitatea Plus műsorszolgáltatási engedélyét az Országos Audiovizuális Tanács (CNA) – írja az Agerpres.
Idén már huszonhat bejelentett vadkár volt Maros megyében, ahol tavaly 43 medvét lőttek ki. A napokban elkezdődött a medve-, farkas-, hiúz- és vadmacskaállomány felmérése is – számolt be a környezetvédelmi ügynökség vezetője, Cristina Pui.
Az Egyesült Államokkal való stratégiai együttműködés fontosságát hangsúlyozta, valamint a gazdasági és energetikai kapcsolatok erősödéséről beszélt Orbán Viktor kedden Budapesten, J.D. Vance-szel közösen tartott sajtótájékoztatóján.
Több száz szankció, tucatnyi bevont jogosítvány és számos közlekedési bűncselekmény – ez a mérlege az ünnepi időszak rendőri ellenőrzéseinek Hargita megyében is.
Rendkívüli ülésen hozott döntéseket Gyergyószentmiklós képviselő-testülete két nagyvolumenű beruházás előkészítése kapcsán. A szándék szerint Gyilkostón a közművesítés kap új lendületet, és közel 4800 méternyi út korszerűsítése is közelebb került.
Mircea Abrudean szenátusi elnök szerint az Ilie Bolojan vezette kormány minden lehetséges intézkedést meghozott, hogy megvédje a lakosságot az üzemanyagárak emelkedésétől.
Százakat ellenőriztek, több sofőrt ittas vezetésen értek, egyik esetben büntetőeljárás is indult a hétvégi közúti razziák nyomán Maros megyében.
Villanyáram nélkül maradt 844 fogyasztó Borszéken az erős szél miatt – közölte kedden délután a Hargita megyei tűzoltóság.
szóljon hozzá!