Hirdetés
Hirdetés

Támogatná a csíkszeredai sportélet három kiemelkedő szereplőjét az önkormányzat

A legizgalmasabb szakaszban ért véget a Sportklub szezonja. A kiesést az önkormányzat is próbálja kárpótolni. Archív •  Fotó: Pinti Attila

A legizgalmasabb szakaszban ért véget a Sportklub szezonja. A kiesést az önkormányzat is próbálja kárpótolni. Archív

Fotó: Pinti Attila

Három, csíki viszonylatban kiemelkedő sportágat és klubot szeretne támogatni a csíkszeredai önkormányzat a járványhelyzet miatt.

Korpos Attila

2020. július 06., 13:102020. július 06., 13:10

„Kultúra nélkül lehet élni, csak nem érdemes. Sport nélkül pedig nem is lehet élni” – fogalmazott Ráduly Róbert Kálmán polgármester a helyi katasztrófavédelmi bizottság hétfői ülését követő sajtótájékoztatón. 

Az elöljáró elmondta, Tánczos Barna RMDSZ-es szenátorral közösen azon dolgoztak, hogy a 2020-as állami költségvetés-módosító tervezetbe bekerüljön egy olyan cikkely is, amely a sportéletet hivatott támogatni. 

  • „A Csíkszeredai Sportklub jégkorongcsapata a rájátszás lefújásával jelentős összegektől esett el,

  • az FK Csíkszereda a labdarúgó másodosztály hátralevő mérkőzéseinek elmaradásával szintén jegybevételektől esett el,

  • az Imperial Wet teremlabdarúgó csapata pedig a Román Kupa döntőjéről és annak megszervezéséről volt kénytelen lemondani”

– sorolta a támogatni kívánt egyesületeket a polgármester. A tervezet az államelnök asztalán van, ennek kihirdetésére várnak.

Megkérdeztük a városvezetőt, mekkora esélyt lát a városi bölcsődék és napközik újranyitására. „A Hargita Megyei Közegészségügyi Igazgatóság vezetője korábban azt mondta, egyelőre nem javasolja az adott intézmények megnyitását a naponta növekvő esetszámok miatt. A bölcsődei személyzet egyébként már munkába állt, átcsoportosítottuk őket a városi kertészethez, de bármikor készen állnak a kezdésre” – válaszolta Ráduly.

Hirdetés

A polgármester arról is szót ejtett, hogy az idén hatályba lépett 69-es számú sürgősségi kormányrendelet kétirányú adókedvezményt biztosít azoknak a vállalkozásoknak, amelyeket valamilyen szinten érintett a járványhelyzet. Az egyik esetben a vállalkozások 50 százalékig terjedő adókedvezményt kaphatnak a nem lakás rendeltetésű ingatlanok esetében, a másik pedig teljes adómentességet biztosít a bér, haszonbér, lakásilleték és más, hasonló jogcímen a város költségvetése felé irányuló befizetések alól. A sürgősségi kormányrendelet év végéig marad hatályban. 

„Ennek értelmében a városvezetés úgy döntött, hat hónapos időszakra (március 8. és szeptember 7. között) 50 százalékos adókedvezményt szavaznak meg a nem lakás rendeltetésű ingatlanokra, illetve 100 százalékost a haszonbér jellegű és más illetékekre” – mondta Ráduly.

Ezek az intézkedések természetesen azokat a vállalkozásokat érintik, amelyeket a járvány hátrányos helyzetbe taszított

– szögezte le a városvezető. Az adókedvezményeket külön kéréssel lehet igényelni.

Hirdetés
1 hozzászólás Hozzászólások
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. május 29., péntek

Átmeneti esők zavarhatják a hosszú hétvégét

A hosszú hétvégén az ország nagy részén légköri instabilitásra, átmeneti esőkre és időnként megélénkülő szélre lehet számítani – nyilatkozta pénteken az Agerpresnek az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) ügyeletes meteorológusa, Oana Catrina.

Átmeneti esők zavarhatják a hosszú hétvégét
Hirdetés
2026. május 29., péntek

Sulyok Tamás a Velencei Bizottsághoz fordult Magyar Péter lemondatási felszólításai miatt

Sulyok Tamás köztársasági elnök az Európa Tanács alkotmányjogi tanácsadó testületétől kérte a fennálló alkotmányos kérdések értékelését és a testület szakértői közreműködését – közölte a Sándor-palota pénteken az MTI-vel.

Sulyok Tamás a Velencei Bizottsághoz fordult Magyar Péter lemondatási felszólításai miatt
2026. május 29., péntek

Nemcsak a kötelező, hanem teljes átszervezés történik Gyergyószentmiklóson

Gyergyószentmiklós önkormányzata átfogó közigazgatási és városüzemeltetési átszervezést visz véghez. Amellett, hogy a kötelező létszámcsökkentést végrehajtják, a hatékonyabb működést, lakosságot jobban kiszolgáló hivatalt ígérnek.

Nemcsak a kötelező, hanem teljes átszervezés történik Gyergyószentmiklóson
Hirdetés
2026. május 29., péntek

Nemcsak a Fodor Sándor parkot, hanem a környékét is rendezné a csíkszeredai városvezetés

Elfogadták a csíkszeredai Fodor Sándor park körüli út-és járdahálózat felújítására a megvalósíthatósági tanulmányt az önkormányzati képviselők májusi ülésén pénteken egyéb határozatok mellett. A beruházás értékét közel 7 millió lejre becsülték.

Nemcsak a Fodor Sándor parkot, hanem a környékét is rendezné a csíkszeredai városvezetés
2026. május 29., péntek

Tovább tart a szeles idő és az ezzel járó lehűlés

Az ország nagy részét érintő viharos szélre adott ki pénteken elsőfokú (sárga) riasztásokat az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).

Tovább tart a szeles idő és az ezzel járó lehűlés
2026. május 29., péntek

Továbbra is hatósági felügyelet alatt Barti Tihamér

Ismét meghosszabbította a Brassó Megyei Törvényszék Barti Tihamér, a Hargita megyei tanács tisztségéből felfüggesztett alelnöke, valamint Kurkó András, a Hargita Megyei Közpénzügyi Adminisztráció volt igazgatóhelyettese hatósági felügyeletét.

Továbbra is hatósági felügyelet alatt Barti Tihamér
Hirdetés
2026. május 29., péntek

Egy évvel a tragédia után szólalt meg a bányászharang Parajdon

Felcsendült a bányászhimnusz és megszólalt a bányászharang egy évvel a sóbánya beomlását követően Parajdon. A katasztrófa előtti utolsó percekről mesélt nekünk az esemény szervezője, hangsúlyozva, hogy egy új bánya megnyitásában bíznak.

Egy évvel a tragédia után szólalt meg a bányászharang Parajdon
2026. május 29., péntek

Négyszáz liter gázolajat lophattak a 18 és 20 év közötti fiatalok

Négy férfit őrizetbe vettek a Hargita megyei rendőrök a Maroshévízen és Salamáson történt házkutatások után. Az ellenük felhozott vádak: minősített lopás és minősített lopási kísérlet.

Négyszáz liter gázolajat lophattak a 18 és 20 év közötti fiatalok
2026. május 29., péntek

A turizmusból élő települést ellehetetlenítő vízbetörés évfordulójára emlékeznek Parajdon

Egy éve tört be a Korond-patak vize a parajdi sóbányába, egy éve élnek bizonytalanságban a helyiek, akiknek a bánya körül kialakult turizmusból volt a mindennapi bevételük. Pénteken erre a sorsfordító eseményre emlékeztek.

A turizmusból élő települést ellehetetlenítő vízbetörés évfordulójára emlékeznek Parajdon
Hirdetés