Hirdetés
Hirdetés

Támogatást igényeltek, övezeti rendezési terv készül a Csíkcsicsóba tervezett ipari parkhoz

Közel három kilométeres útszakaszt kell korszerűsíteni a megközelítés érdekében •  Fotó: Veres Nándor

Közel három kilométeres útszakaszt kell korszerűsíteni a megközelítés érdekében

Fotó: Veres Nándor

Együttműködésben létrehozandó ipari parkról állapodtak meg Madéfalva, Csíkcsicsó, Csíkszereda, valamint Hargita Megye Tanácsának elöljárói egy évvel ezelőtt. A szükséges terület már akkor rendelkezésre állt a madéfalvi közbirtokosságnak köszönhetően, a további lépések azonban lassan történnek. Az odavezető út korszerűsítéséhez támogatás kell, az övezeti rendezési terv elkészítését pedig most tudják elkezdeni.

Kovács Attila

2021. január 31., 16:582021. január 31., 16:58

Finanszírozást igényeltek, de ennek jóváhagyásáról még semmi hír nincs – tájékoztatott kérdésünkre Péter Lukács csíkcsicsói polgármester a község és Madéfalva határán tervezett ipari parkhoz vezető őt tervezett felújításáról.

Az ipari park a madéfalvi közbirtokosság által megvásárolt, Madéfalva, Csíkcsicsó, Szépvíz és Csíkrákos közigazgatási határaihoz közeli tízhektáros területen jönne létre, az ehhez vezető közel 3 kilométeres hosszúságú út korszerűsítését a csicsói önkormányzat vállalta fel.

Hirdetés

A jelenlegi földút az E578-as útból ágazik el a Csicsóhoz közeli vasúti aluljáró közelében, és a vasútvonallal párhuzamosan haladva érinti az ipari park számára vásárolt területet.

A tervezett korszerűsítésre az Országos Beruházási Társaságtól (CNI) igényeltek 700 ezer euró értékű támogatást az elmúlt évben, de ennek odaítéléséről döntés még nem született

– tudtuk meg. Ugyanakkor, ha elkészülne a Brassót a Marosvásárhely-Jászvásár autópályával összekötő gyorsforgalmi út, onnan csak egy rövid bekötőutat kellene építeni, mivel az a tervezett ipari park közelében haladna el – emlékeztetett Péter Lukács.

Telekkönyvezésre vártak

Az ipari park létrehozása elsősorban a két község munkavállalói számára jelentene jó lehetőséget. A megállapodás szerint, Madéfalva önkormányzata az ipari park területére szükséges övezeti rendezési tervet (PUZ-t) készítteti el – mint Szentes Csaba polgármester elmondta, ezt most tudják elkezdeni.

Nemrég zárult le Madéfalva területe egy részének általános kataszteri felmérése, amely az említett területet is tartalmazza, a telekkönyveket a napokban kapják meg.

„Ez azt jelenti, hogy a közbirtokosságnak van több mint 5 hektár területe és közgyűlési határozata arról, hogy ezt ipari park céljaira fogják használni” – vázolta, hozzátéve, így az önkormányzat el tudja kezdeni az övezeti rendezési terv elkészítését.

A községvezető szerint az a későbbiekben dől el, hogy a létrehozandó ipari parkot milyen módon fogják működtetni, az is elképzelhető, hogy valamelyik közösségi fejlesztési egyesületre (ADI) bízzák ezt. A tervezett helyszín a madéfalvi vasúti csomópont közelében található, ráadásul elérhető közelségben van a víz-, gáz- és villanyhálózat, így a terület közművesítése is egyszerűbben megoldható.

Hirdetés
szóljon hozzá! Hozzászólások
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. március 16., hétfő

Támogatásigénylés: a pénzmagoknak ágyaznak meg a gazdák hétfőtől

Idén majdnem három hónapig tart az egységes mezőgazdasági támogatások kérelmezési időszaka. Hétfőtől 79 féle juttatásra nyújthatnak be támogatásigénylést a gazdák az APIA-hoz.

Támogatásigénylés: a pénzmagoknak ágyaznak meg a gazdák hétfőtől
Hirdetés
2026. március 15., vasárnap

Székelyföldön hangot adtak egységnek, tiszteletnek, múltnak és jövőnek – videó

Huszárokkal, zászlókkal és kokárdákkal, tánccal és énekkel, időnként pedig elcsendesedve ünnepelték március 15-ét Csíkszeredában, Gyergyószentmiklóson, Kézdivásárhelyen, Marosvásárhelyen, a Nyergestetőn, Sepsiszentgyörgyön és Székelyudvarhelyen.

Székelyföldön hangot adtak egységnek, tiszteletnek, múltnak és jövőnek – videó
2026. március 15., vasárnap

Semjén Zsolt Gyergyószentmiklóson: küldetésünk, hogy megmaradjunk

Felemelő volt, amikor 120 gyermek és fiatal egy hangon énekelte az „Egy szabad országért” című dalt. Ez volt a március 15-i gyergyószentmiklósi ünnepség legmeghatóbb pillanata. Az eseménynek két ország miniszterelnök-helyettesei is részesei voltak.

Semjén Zsolt Gyergyószentmiklóson: küldetésünk, hogy megmaradjunk
2026. március 15., vasárnap

Így mutatnak a székelyek piros-fehér-zöldben március 15-én

Székelyföld-szerte jelen voltunk a március 15-i ünnepségeken, képes anyagunkban abból adunk ízelítőt, hogy Marosvásárhelytől Csíkszeredáig, Székelyudvarhelytől Sepsiszentgyörgyig hogyan ünnepeltek a székelyek.

Így mutatnak a székelyek piros-fehér-zöldben március 15-én
Hirdetés
2026. március 15., vasárnap

A Szentegyházi Gyermekfilharmónia koncertje idézte meg a forradalom hangulatát Marosvásárhelyen

A kis közösségükben elismert, a magyarságért sokat tevékenykedő hétköznapi hősöket tüntettek ki vasárnap délután Könyv és Gyertya díjjal Marosvásárhelyen. Az alkalmat a legendás Szentegyházi Gyermekfilharmónia koncertje tette emlékezetessé.

A Szentegyházi Gyermekfilharmónia koncertje idézte meg a forradalom hangulatát Marosvásárhelyen
2026. március 15., vasárnap

A székely hősök emléke ma is összegyűjti a közösséget Nyergestetőn

Koszorúzással, beszédekkel, néptánccal és imával emlékeztek meg vasárnap késő délután Nyergestetőn az 1848–1849-es szabadságharc hőseiről. A történelmi helyszínen tartott ünnepségen több százan rótták le tiszteletüket a székely honvédek előtt.

A székely hősök emléke ma is összegyűjti a közösséget Nyergestetőn
2026. március 15., vasárnap

Répássy Róbert Sepsiszentgyörgyön: a magyarok Istene és a székelyek őrizzék meg Székelyföldet

„A magyarok Istene mindenütt ott van, ahol a világon magyarok élnek” – fogalmazott a Sepsiszentgyörgy központjában tartott március 15-i ünnepségen Répássy Róbert igazságügyi államtitkár.

Répássy Róbert Sepsiszentgyörgyön: a magyarok Istene és a székelyek őrizzék meg Székelyföldet
Hirdetés
2026. március 15., vasárnap

Tűz pusztít a jeddi erdő közelében, a lángok egy ház kerítésére is átterjedtek

Száraz növényzet gyúlt ki a Marosvásárhely közeli Jedd területén március 15-én délután. A tűzoltók nehezen megközelíthető területen küzdenek a lángokkal, amelyek már átterjedtek az erdős terület aljnövényzetére és egy hétvégi ház kerítésére is.

Tűz pusztít a jeddi erdő közelében, a lángok egy ház kerítésére is átterjedtek
2026. március 15., vasárnap

Bandériumgulyással is megidézték a szabadságharc korát Gyergyószentmiklóson

Katonai eledeleket idéző gulyással, történelmi visszatekintéssel és muzsikával emlékeztek az 1848–49-es forradalom és szabadságharc hőseire a gyergyószentmiklósi Népművészeti Alkotóház udvarán. Ez volt a huszadik márciusi katonaeledel-kóstoló.

Bandériumgulyással is megidézték a szabadságharc korát Gyergyószentmiklóson
2026. március 15., vasárnap

Orbán Viktor: sohasem fogjuk megengedni, hogy Magyarországot gyűlölet és düh kormányozza

Sohasem fogjuk megengedni, hogy Magyarországot gyűlölet és düh kormányozza – jelentette ki a miniszterelnök a budapesti Kossuth Lajos téren az 1848-49-es forradalom és szabadságharc évfordulóján mondott ünnepi beszédében.

Orbán Viktor: sohasem fogjuk megengedni, hogy Magyarországot gyűlölet és düh kormányozza
Hirdetés