
Fotó: Gyergyószentmiklós Önkormányzata
895 ezer lejt kapott Gyergyószentmiklós a kormány tartalékalapjából, ami jóval kevesebb, mint amire jelenlegi nehéz pénzügyi helyzetében szüksége lenne a városnak. De ez is jól jön – elmaradt számlák kifizetésére fordítják az összeget.
2024. november 13., 17:342024. november 13., 17:34
Közösen tartott sajtótájékoztatót szerdán Nagy Zoltán, Gyergyószentmiklós polgármestere és Barti Tihamér, a megyei önkormányzat alelnöke a legutóbbi kormányülésen a városnak megítélt támogatás kapcsán.
Barti azt emelte ki, hogy a most érkezett összeg távol áll attól, ami meg tudná oldani a város problémáit. „Ez is azt mutatja, hogy nem olyan rossz kormányon lenni: a PNL vagy PSD által vezetett települések jóval többet kaptak, Maroshévíz például négymilliót.
– fogalmazott Barti Tihamér, hozzátéve, hogy a kapott összegeket Kelemen Hunor, az RMDSZ szövetségi elnökének közbenjárásával sikerült megszerezni.
Nagy Zoltán polgármester elmondta, hogy
Ezzel azokat a tartozásokat tudják törleszteni, amelyeket sürgősen ki kell fizetni – több elmaradás esetében már végrehajtói vagy bírósági végzés is kötelezi erre az önkormányzatot. Még nagyon sok tennivaló van addig, míg megtalálják a forrásokat az egyéb problémák megoldására, de ez az összeg segít, hogy „levegőhöz jussanak”.
Kedvenceink felkutatásában segíthet a világszerte ismert PetRadar, amely idéntől a romániai gazdák számára is elérhető. Az internetes oldal az elveszett háziállatok keresését több, ingyenesen elérhető szolgáltatással segíti.
Már csak apróbb munkálatok vannak hátra ahhoz, hogy lezárhassák a patakfalvi, illetve a hodgyai kultúrotthonok hőenergetikai felújítását. Örülnek is a beruházásnak, amit csak az árnyékol be, hogy nem festhettek újra minden falat.
Országszerte több mint 1300 polgármesteri hivatalban tartanak figyelmeztető sztrájkot kedden 10 és 12 óra között.
Dinamikus változások jellemzik a Kovászna megyei vállalkozási szektort: nagy cégek bocsátanak el, majd vesznek vissza dolgozókat. Ezzel párhuzamosan megnőtt a szociális vállalkozások száma.
Ștefan Pălărie USR-s szenátor hétfőn kijelentette, hogy elutasítja az RMDSZ helyi adók csökkentésére irányuló javaslatát, mivel meglátásában a 'gyengeség jele' lenne a kormány által elfogadott jogszabályok rövid időn belüli módosítása.
A bukaresti törvényszék három bíróból álló testülete hétfőn elutasította Călin Georgescu fellebbezését az ellen, hogy bíróság elé kell állnia legionárius propaganda vádja miatt. A bíróság úgy döntött, hogy a per elsőfokú tárgyalása elkezdődik.
Lentről jövünk fölfelé, ahogy haladunk előre ezen a héten, aztán megint visszaesünk. Közzétette hétfőn a február 9–22. időszakra vonatkozó kéthetes előrejelzését az Országos Meteorológiai Szolgálat.
A házasság és a család nem csupán magánügy, hanem a társadalom és a nemzet jövőjének alapja – fogalmazott Nacsa Lőrinc, a Miniszterelnökség nemzetpolitikáért felelős államtitkára A hűség szabadsága konferencián.
Románia délkelet-európai viszonylatban az első helyet foglalta el 2025-ben pizzarendelések tekintetében – közölte a Glovo futárszolgálat.
Senki számára nem újdonság, hogy Románia lakosságával párhuzamosan Székelyföld, ezen belül Kovászna megye népessége is folyamatosan apad. Ám ha csak az utóbbi tíz évet vesszük figyelembe, az itteni csökkenés mértéke az országos átlagot is meghaladja.
szóljon hozzá!