
Fotó: Kocsis B. János
Újabb négy évre kapott elnöki megbízatást az RMDSZ Háromszéki Területi Szervezete élén Tamás Sándor, akit 272 érvényes támogatói szavazattal választottak újra. Más nem jelentkezett erre a tisztségre, a küldöttek közül mindössze ketten szavaztak ellene.
2023. szeptember 16., 20:122023. szeptember 16., 20:12
A tisztújító küldöttgyűlést a sepsiszentgyörgyi dohánygyárban tartották pénteken. Antal Árpád, Sepsiszentgyörgy polgármestere az est házigazdájaként üdvözölte a küldötteket.
„Néhány hónapja Temesváron, az RMDSZ 16. kongresszusán mondtam, hogy Románia mindig jobb irányba tart, amikor a szövetség is részt vesz, amikor mi is részt veszünk a kormányzásban. Még mindig ugyanígy gondolom!
Ami azonban a legfontosabb, és amire talán a legbüszkébb vagyok, hogy az elmúlt időszakban megmozgattuk Háromszéket” – fogalmazott az elöljáró.
Kelemen Hunor szövetségi elnök beszédében kiemelte, Háromszék az RMDSZ politikai közösségének egyik sikertörténete, hiszen itt a stratégiai gondolkodást soha nem váltotta fel az olcsó demagógia és populizmus, valamint az egocentrikus világkép. „Háromszék példát mutatott, elsősorban azért, mert Háromszéken pontosan tudták, hogy mi a cél, és ehhez jó csapatot sikerült kialakítani” – jelentette ki a szövetségi elnök. Ugyanakkor arról is beszélt, hogy bár az RMDSZ politikai helyzete megváltozott, és már nincs kormányon, a munkát egyenes gerinccel folytatják a közösség érdekében, és ezt szem előtt tartva készülnek a jövő évi választásokra is.
Fotó: Kocsis B. János
„Az elmúlt 15 évben, amióta a megyét és a megyei RMDSZ-t vezetem, mindenekelőtt összhangot teremtettünk. Először az RMDSZ csapatán belül, egymás között. Aztán
és a korábbi »lejtmenet« után, 15 éve töretlenül »hegymenetben« vagyunk, ami az RMDSZ bizalmi indexét illeti Háromszéken. Meggyőződéssel mondom ma is: az összhang a kulcsa minden eddigi és eljövendő sikernek” – emelte ki beszámolójában Tamás Sándor megyei elnök.
A tisztújító gyűlésen megválasztották azokat a küldötteket is, akik az elkövetkezőkben Háromszéket képviselik a Szövetségi Képviselők Tanácsában.
Hegyimentőt ütött meg egy férfi, miután elégedetlen volt azzal, hogy nem segített megtalálni felesége hóba esett mobiltelefonját.
Javasolni fogja Craiova polgármestere, hogy a város tiszteletbeli polgárává avassák azt az indiai – mint utólag kiderült, nem nepáli – vendégmunkást, aki megmentette a befagyott tóba esett ötéves kislány életét.
A Intelligens Energia Egyesület (AEI) szerint a háztartási villamosenergia-fogyasztók akár 35 százalékkal is csökkenthetnék a számláikat, ha szolgáltatót váltanának, mivel a piacon jelenleg 1 lej/kWh alatti ajánlatok is elérhetők.
Tavaly összesen 3950 halálos és súlyos sérüléssel járó közúti balesetet történt országos szinten, kevesebb, mint az előző évben – közölte vasárnap a Román Rendőrség.
Egy nepáli vendégmunkás ugrott be elsőként szombaton egy craiovai park jeges tavába, hogy megmentsen egy ötéves kislányt. Aztán további öten – köztük a lánya apja – siettek a gyermek segítségére, de csak a vendégmunkásnak sikerült elérnie a kislányig.
Romániában a tartós, kemény fagyok idején csak korlátozottan növelhető a belföldi földgáz-kitermelés és a tartalékok kitárolási üteme, ezért az import – elsősorban Magyarország felől – elengedhetetlenné válik – figyelmeztetett a szakértő.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat szombaton egy figyelmeztető előrejelzést, valamint több, szerda reggelig érvényben lévő sárga jelzésű riasztást adott ki kemény fagy és rendkívül alacsony hőmérsékletek miatt Románia legnagyobb részére.
Robbanás történt szombaton reggel egy gyulafehérvári tömbházban, amelynek következtében egy férfi súlyos égési sérüléseket, egy fiatal nő pedig lábsérülést szenvedett, és huszonkét lakót kellett ideiglenesen kiköltöztetni az épületből.
A Salvamont ötvenkét emberen segített az elmúlt huszonnégy órában, egyvalaki életét azonban nem tudták megmenteni.
A korkedvezménnyel nyugdíjba vonult romániai bírák és ügyészek átlagosan 4000 eurónak megfelelő nettó szolgálati nyugdíjat kapnak kézhez havonta, ami csaknem kilencszerese a közalkalmazotti átlagnyugdíjnak.
2 hozzászólás