
• Forrás: Tamás Sándor/Facebook
Minden idők talán legnagyobb romániai hőségében posztolt „forró kövön sülő húsos” kisvideót Tamás Sándor, Kovászna Megye Tanácsának elnöke, elfeledkezve arról, hogy erdőben tilos tüzet gyújtani.
2024. július 14., 16:462024. július 14., 16:46
2024. július 14., 16:572024. július 14., 16:57
Rendkívül felelőtlen módon viselkedett Tamás Sándor háromszéki tanácselnök, aki a hétvégén egy kisvideón mutatta be, ahogy a Kismély nevű erdőben húst sütnek forró kövön. A videó alatt többen jó étvágyat kívántak a politikusnak, sokan azonban rögtön feltették a kérdés, hogy erdőben mióta „szabad tüzet gyújtani”.
Volt aki ennél is továbbment, és előrelátóan így fogalmazott: „Rendkívül veszélyes, könnyen szem nélkül maradhat az ember, a kövek nagy része ugyanis erős hő hatására látványosan képes felrobbanni és az ember feje mellett zugnak el kőszilánkok, mintha amerikai elnökjelölt lenne.”
A kritikákra a politikus nem válaszolt, ráadásul a posztot sem távolította el vasárnap délutánig. Egyébként nem hiába keltett feltűnést a poszt, ugyanis
Az utóbbi időszakban naponta mintegy 1000 hektárnyi elszáradt növényzet ég le ellenőrizetlenül Romániában.
Nyolcadik napja pusztít a tűz például a Vaskapu-szorosban lévő Szinice (Svinița) természetvédelmi területen, ahol már 250 hektáron égett le a tűlevelű erdő. A meredek, sziklás területet csak gyalogosan, és quadokkal tudja megközelíteni az oltásban részt vevő több mint száz hivatásos és önkéntes tűzoltó. Munkájukat néhány napja a hadsereg két Spartan C-27-es repülőgépe és a belügyminisztérium újonnan beszerzett Black Hawk helikoptere is segítette.
A katasztrófavédelem közleménye szerint a helikopter csütörtökön 73-szor dobott le fordulónként 2 és fél tonna vizet, míg a repülőgépekkel – amelyek háromszor fordultak – alkalmanként 5 darab ezerliteres víztartályt dobtak le az égő erdőre.
A katasztrófavédelem egyébként naponta tesz közzé felhívásokat, amelyekben a tarlóégetés tilalmára és a kiszabható súlyos pénzbírságokra figyelmezteti a lakosságot, ugyanakkor
Romániában harmadfokú hőségriasztást adott ki a meteorológiai szolgálat szombatra és vasárnapra az ország több mint háromnegyedére, ahol a hőmérsékleti csúcsértékek 37 és 41 Celsius-fok között várhatók. Az előrejelzés szerint a hőség a jövő hét elején tovább fokozódik.

A meteorológusok újabb vörös és narancssárga riasztásokat adtak ki a kánikula miatt az egész ország területére. Hétfőn és kedden a régiók egy részében a hőmérsékleti csúcsértékek elérik a 42 Celsius-fokot.
A marosvásárhelyi ítélőtábla szerdán elutasította a drogkereskedelemmel gyanúsított Cristian Pomohaci fellebbezését, így a volt ortodox pap és népdalénekes előzetes letartóztatásban marad.
Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök szerdán közölte, hogy a román állampolgárság megszerzésekor minden kapcsolata megszűnt az ukrán hatóságokkal, és évekkel ezelőtt, önként lemondott az ukrán állampolgárságról.
A Különleges Távközlési Szolgálat (STS) szerdán közölte, hogy elérhetővé vált a látás- és/vagy hallássérültek vészhelyzeti kommunikációját segítő Apel 112 mobilalkalmazás.
Lezárult az előkészítő szakasz, így elkezdődhet a székelyudvarhelyi Tamási Áron Gimnázium bentlakásánál történt tragédia nyomán indult büntetőper elsőfokú tárgyalása. Noha voltak problémák a nyomozati anyaggal, ez nem változtatott a helyzeten.
Az emberek kormányt akarnak, nem érdeklik őket a politikusok választási vitái – jelentette ki szerdán Nicușor Dan.
Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes szerdán bejelentette, kezdeményezni fogja az Európai Bizottságnál (EB), hogy vegyék le a barnamedvét a szigorúan védett fajok listájáról és helyezzék át egy másik listára.
A Hargita megyei tűzoltók összesen 18 sürgősségi esethez vonultak ki a hét első két napján, miközben 16 Ro-Alert figyelmeztetést is kiadtak a településeken megjelenő medvék miatt.
Két órára felfüggesztik tevékenységüket csütörtökön az ország igazságügyi orvosszakértői és a törvényszéki orvostani szolgálatok munkatársai. A tiltakozó akcióhoz a Hargita Megyei Törvényszéki Orvostani Szolgálat is csatlakozik.
A képviselőház szerdai ülésén döntő házként elfogadta az alapélelmiszerek árréskorlátozását december 31-éig meghosszabbító jogszabálytervezetet.
A TAROM légitársaság adóssága megközelíti a 930 millió lejt és 105 millió lejjel meghaladja a teljes vagyonát, a tavalyi évet pedig 186 millió lejes veszteséggel zárta.
szóljon hozzá!