
Indulhatna a felújítás – az építőanyagárak szabályozására vonatkozó kormányrendeletre várnak
Fotó: Erdély Bálint Előd
Külső tényezők befolyásolják a székelyudvarhelyi Bányai János Szakközépiskola épületeinek felújítására vonatkozó munkálatok elkezdését.
2022. április 19., 11:502022. április 19., 11:50
2022. április 19., 11:522022. április 19., 11:52
Noha már januárban megkötötték egy bukaresti céggel a székelyudvarhelyi Bányai János Szakközépiskola épületeinek felújítását érintő beruházás kivitelezéséről szóló szerződést, ezt februárban megóvta egy másik pályázó cég, ezért újra kellett értékelni a beérkezett ajánlatokat – tudtuk meg Zörgő Noémitől, a polgármesteri hivatal sajtószóvivőjétől. A folyamat a napokban lezárult, a korábbi nyertes, azaz a kedvezőbb ajánlatot tevő fővárosi vállalkozás maradt képben, amelynek képviselőjével kedden
A munkálatok megkezdését februárra tervezték, ám az óvás miatt ez csúszott. Most azonban más tényező is befolyásolja a munkavégzést: egy kormányrendeletre várnak, amelynek módszertana szabályozná a jelentősen megnövekedett építőanyag-árakat. Ez országos probléma, nagyon sok helyen emiatt most stagnálnak hasonló munkálatok, de
– tette hozzá Zörgő Noémi.
Az épületfelújítás egyébként az iskola rendbetételére nyert 12,7 millió lejes európai uniós pályázatnak csak egy részét jelenti, a felújítások 9,3 millió lej értékben zajlanak, a fennmaradó összeget ezek befejezése után az oktatási eszköztár korszerűsítésére fordítják majd.
Kilencen jelentkeztek a marosvásárhelyi városháza által kiírt pályázatra, amelynek témája Sütő András szobrának elkészítése. A szobor román párjának, a Constantin Romanu Vivut ábrázoló alkotás elkészítésére hárman jelentkeztek.
Marosvásárhely, Kecskeméttel közösen, bejutott a Magyarország Ifjúsági Fővárosa 2026 címért folyó verseny döntőjébe, amit szerdán szerveznek meg. A Maros megyei település mellett szavazni lehet három Hargita megyeire is.
A bukaresti első kerületi bíróság kedden elutasította Călin Georgescu ügyvédeinek összes kérelmét és jogi kifogását, és elrendelte annak a büntetőpernek az alapfokú tárgyalását, amelyben a volt elnökjelöltet legionárius propagandával vádolják.
A PSD-s törvényhozók nem fogják megszavazni a Bolojan-kabinet elleni bizalmatlansági indítványt – biztosított kedden a párt elnöke.
A romániai háztartások 89,1 százaléka rendelkezik jelenleg internet-hozzáféréssel; ez 0,5 százalékponttal több a 2024-ben jegyzett aránynál – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) kedden közzétett adataiból.
Decemberben öt erdélyi városban találkozhat a közönség Szőnyi Ferenccel, az ultratriatlon világbajnokkal, akit a világ „Racemachine”-ként és a „komáromi Vasemberként” ismer.
Olyan áramszolgáltatót keresel, akivel a saját anyanyelveden egyeztethetsz nemcsak a számlákról, hanem az energiahatékonyságról is, és arról, hogyan lehetsz környezetbarátabb anélkül, hogy lemondanál a kényelemről?
Első házként megszavazta a szenátus hétfőn azt a törvénytervezetet, amely szerint az endometriózisban szenvedő nők havi egy fizetett szabadnapra jogosultak.
Egy negyedikes fiú esete hónapok óta köztéma Marosvásárhelyen, miután több iskola elutasította az áthelyezését. Végül a Schiller-iskolába került, ahol a szülők tiltakozásba kezdtek: az osztály nem jár iskolába, bár még sosem találkoztak vele.
Hallgatólagosan elfogadta a szenátus hétfői ülésén azt a törvénytervezetet, amely szerint a tanév első napja hivatalos szabadnap a szülők számára.
szóljon hozzá!