
Fotó: Haáz Vince
Közzétette az előttünk álló kéthetes időszakra, az október 28. és november 10. közötti időintervallumra szóló időjárás-előrejelzését az Országos Meteorológiai Szolgálat.
2024. október 28., 17:232024. október 28., 17:23
Az első héten Erdély-szerte az időszakhoz képest viszonylag magasan alakulnak a csúcsértékek, 14–20 Celsius-fok között, aztán november 3-tól meredek csökkenés várható, s már csak 6–8 fokig melegszik fel az idő napközben, és ez a jelzett időszak végéig így is marad.
Ami az éjszakai lehűléseket illeti, az első napokban az átlagosan 4 Celsius-fok körüli hajnalok 6 fokra enyhülnek, a második héttől viszont ez is meredeken zuhanni fog, a regionális átlag nem lesz több mint mínusz 2, illetve 0 fok, tehát
Hegyvidéken is egészen kellemesen indul a hét, napközben 14 Celsius-fokos átlaghőmérséklettel, ami november 2-áig 8 fokra mérséklődik, aztán tovább csökken, egészen 1–2 fokig, megmaradva ezen a szinten a kéthetes periódus végéig. Az időszakhoz képest enyhe, átlagban 6 fok körüli éjszakák november 1-jéig tartanak, november 2-ára virradóan már csak 2 fok körül alakul a hajnali átlaghőmérséklet, aztán 3-ára virradóan minden bizonnyal fagyni fog, átlagban mínusz 4 és mínusz 2 fokot mérhetünk hegyvidéken. Csapadék a hegyekben sem várható a hónap végéig, november 2-ától viszont nő az eső, havas eső valószínűsége.
Akárcsak pár nappal ezelőtt, pénteken is elmaradt a jogerős ítélet kihirdetése a Borboly Csaba és 12 másik személy ellen indult büntetőperben. A Marosvásárhelyi Ítélőtábla még nem tudta előkészíteni a döntést, ezért későbbi időpontot jelölt ki.
Nicușor Dan államelnök vezeti a román küldöttséget az Egyesült Nemzetek Szervezete (ENSZ) 81. közgyűlésének szeptemberben, New Yorkban szervezendő munkálatain – közölte pénteken az államelnöki hivatal.
A rendkívüli hőség miatt a Bihar megyei hatóságok korlátozzák pénteken a megyei utakon a 7,5 tonnánál nagyobb össztömegű járművek forgalmát.
Mihaela Ardelean szerint a rendőrsi erők az éjszaka folyamán szerzett információk nyomán két nagyszabású razziát szerveztek pénteken, és elfogták a szökevényt Nagybánya közelében, egy elhagyatott telken.
Két szerzetes tett fogadalmat csütörtök este a csíksomlyói kegytemplomban az államalapítás ünnepén, emellett a csíksomlyói kegytemplom felszentelésének 150. évfordulójáról is megemlékeztek.
A román belpolitika is terítékre kerül a most zajló Kolozsvári Magyar Napok közéleti beszélgetései során.
Lőtt sebbel, holtan találtak meg pénteken egy 44 éves katonai tűzoltót a Katasztrófavédelmi Főfelügyelőség (IGSU) egyik, a Prahova megyei Mizilben levő egységében.
A pénteken az ország mintegy felét sújtó kánikula szombaton visszahúzódik, és csak Mehedinți, Dolj, Olt, Teleorman, Botoșani és Iași megyében lesz narancssárga hőségrisztás.
Kivonul Romániából az egyik legnagyobb európai nyomdaipari vállalat, az Euro-Druckservice (EDS) – írja a profit.ro gazdasági hírportál a vállalat közleménye alapján.
Újszerű rendezvénnyel örvendezteti meg a sepsiszentgyörgyieket a Kónya Ádám Művelődési ház: bort és kultúrát próbál összebarátkoztatni a kétnapos Háromszéki borestek rendezvény keretén belül.
szóljon hozzá!