
Képünk illusztráció
Fotó: Barabás Ákos
Maros megyében huszonhat bölcső vándorol családról családra, és ringatja kis lakóit. Első alkalommal szerveznek találkozót azoknak a családoknak, akiknél jelenleg van, vagy korábban volt vándorbölcső. A mozgalom egyik mottója, hogy a legnagyobb és legszebb magyar ellenállás a bőséges gyermekáldás, és az a célja, hogy minél több faluban, gyülekezetben, városi közösségekben ringassanak magyar gyermeket a bölcsőben.
2019. december 11., 12:412019. december 11., 12:41
A 2009-ben Kopp Mária pszichológus által alapított Három királyfi, három királylány mozgalom gyermekvállalásra buzdító felhívását olvasva Czotter András magyarországi asztalosmesternek eszébe jutott saját bölcsője, amelyet édesapja készített vörösfenyőből. A Gyálban élő és dolgozó asztalosmester megtervezte, majd erős tölgyfából elkészítette a fekhelyet, amelyet nyomban felajánlott a mozgalomhoz kötődő családoknak, hogy
Azóta több bölcső is településről településre kerül a mozgalom keretében, amelyet 2015-ben a Kárpát-medence területére is kiterjesztettek: így érkezett az első bölcső Marosvásárhelyre.
A bölcső használatát a szakorvosok is ajánlják, hiszen a ringatás segíti a kisgyermek idegrendszerének fejlődését, az egyensúlyérzék kialakulását, és a ringató mozgás a születés előtti időszakot idézi fel a csecsemőben, ettől könnyebben megnyugszik.
Szövérffi Melinda, a Vándorbölcső mozgalom Maros megyei koordinátora elmondta, Sepsiszéki-Nagy Balázs barátjuk hívta fel a figyelmet a Vándorbölcső mozgalomra, így kapcsolódtak be ők is, vásárolva egy bölcsőt, majd útjára indítva. Azóta Maros megyében huszonhat bölcső vándorol, egy részüket adományozó családok vásárolták meg, más részüket Magyarországról kapták.
addig egyébként a kisgyermek is annyira megnő, hogy kezd szűkös lenni számára a bölcső. A bölcsőre felkerül az adományozó neve, valamint mindenik benne ringatott kicsi neve, illetve születési időpontja. Így köti össze a bölcső a közösségeket, baráti társaságokat,
„Első alkalommal szervezünk Vándorbölcső találkozót vasárnap délután öt órakor Marosvásárhelyen, a Kistemplom gyülekezeti házában. Húsz-huszonöt házaspárt várunk gyerekekkel, és sok meglepetéssel készülünk. Lehetőség lesz az ismerkedésre, a bölcsővel kapcsolatos információk megosztására, de Ringató alkalom is lesz, ahol kis és nagyobb gyerekek szüleikkel együtt énekelhetnek, mondókázhatnak. Azt szeretnénk, hogy a Vándorbölcső mozgalomba bekapcsolódott családokat közösséggé kovácsoljuk.”
A mozgalomnak van közösségi oldala is, ahol lehet bölcsőt igényelni, és bekapcsolódni a tevékenységekbe.
A Richter-skála szerint 3,3-as erősségű földrengés történt csütörtökön 13 óra 22 perckor Buzău megyében, Vrancea szeizmikus térségben – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP). Ezt később 3,4-es erősségűre módosítotották.
A legfelsőbb bíróság csütörtökön elrendelte az érdemi tárgyalás megkezdését abban az perben, amelyben a korábbi államelnökjelöltet, Călin Georgescut és Horațiu Potra zsoldoscsoportját alkotmányos rend elleni cselekményekkel vádolják.
Az energiaügyi minisztérium arra kéri a lakosságot, a vállalatokat, a közintézményeket és a termelő-fogyasztókat, hogy augusztus 31-éig önkéntesen csökkentsék az áramfogyasztást este 19 és 23 óra között.
Kórházba szállítottak több embert, mezőgazdasági munkagépek rongálódtak meg, és ideiglenes védelmi rendeleteket is kibocsátottak azután, hogy szombat délután súlyos konfliktus alakult ki Csatószegen egy elsőbbségadási vita nyomán.
Szombaton szavaz a Tisza parlamenti képviselőcsoportja arról, hogy kit jelöl köztársasági elnöknek – mondta az MTI kérdésére Bujdosó Andrea frakcióvezető csütörtökön.
Románia nagy részén a hét végéig kánikulára, fokozott hőterhelésre, valamint záporokra és zivatarokra figyelmeztető előrejelzés lesz érvényben – közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
A kormány két héten belül memorandumot hagy jóvá a napokban átadandó bölcsődék személyzetének alkalmazásáról, hogy ezek az intézmények már ősztől működhessenek – jelentette ki csütörtökön az ügyvivő miniszterelnök.
Júniusban 1,269 millió vendéget fogadtak a romániai kereskedelmi szálláshelyeken, 2,5 százalékkal kevesebbet, mint egy évvel korábban – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adataiból.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) csütörtökön újabb narancssárga és sárga jelzésű riasztásokat adott ki a kánikula miatt, amelyek szombat reggelig lesznek érvényben az ország több mint felében.
Másodfokú viharriasztás van érvényben az ország középső és keleti részére, míg a rendkívüli hőség miatt péntek reggelig vörös jelzésű riasztás van érvényben az ország nyugati megyéiben – közölte csütörtökön az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
szóljon hozzá!