
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Egy csíkszentdomokosi kocsma teraszáról ellopott táska miatt indítottak eljárást egy helyi férfi ellen, aki a rendőrök elől takarók alá rejtőzött.
2019. november 11., 21:102019. november 11., 21:10
A rendőrséget vasárnap délután értesítették a lopásról, a bejelentés szerint az egyik csíkszentdomokosi kocsma teraszáról ismeretlenek eltulajdonították egy fiatal nő táskáját, míg ő rövid időre betért a bárba. A rendőrök a helyszínen gyűjtött nyomokat és bizonyítékokat követve egy 61 éves helyi férfi házához jutottak.
A gyanúsított a hatóságiak elől az egyik helyiségben egy halom takaró alá próbált elbújni. Ugyanabban a szobában egy szekrény alá rejtve megtalálták a táskát is. A férfi ellen lopás miatt indítottak eljárást – tájékoztat a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
A Potápi Árpád János Alapítvány a Magyar Nemzetért elindítja a Potápi Tehetségprogramot. A program célja, hogy támogassa a tehetséges és szülőföldjük iránt elkötelezett külhoni és anyaországi fiatalokat – közölte az alapítvány.
A kolozsvári tűzoltók kedden megtalálták annak a négyéves gyermeknek a holttestét, aki január 23-án tűnt el a Kis-Szamosban.
45 ezer lejes pénzbírságot róttak ki kedden a marosvásárhelyi rendőrök egy marosszentannai férfira, aki nagy mennyiségű használt cipőt, zsákot és más hulladékot dobott közterületre.
A következő két évben a beruházások felgyorsítása a gazdasági növekedés kulcsa makro- és mikrogazdasági szinten egyaránt – hangsúlyozta kedden Iancu Guda közgazdász a Romanian Business Leaders konferenciáján.
Cristian Sandache galaci történész szerint a Román Labdarúgó Szövetség diszkriminatív módon, idióta hozzáállással viszonyul az FK Csíkszeredához, amikor sorozatos bírságokkal sújtja a klubot a közösségi szimbólumok használata miatt.
Módosul az alkalmazottak munkaidő-nyilvántartásának szabályozása az előadó-művészeti intézményeknél – jelentette be kedden a kulturális minisztérium.
Újra fogadja a betegeket a gyergyóditrói kórházi egység, miután sikerült rendezni a működés jogi feltételeit és megkötni a szükséges szerződéseket.
Csíkszereda városa lemondott három utca felújításának állami támogatásáról, hogy azokat uniós forrásokból valósítsa meg, a felszabadult 21 millió lejt pedig hidakra, bicikliutakra és más elmaradt utcák korszerűsítésére fordítják.
A pénzügyminisztérium kedden közzétett adatai szerint tavaly novemberben az előző havi 1116 milliárd lejről 1121 milliárd lejre nőtt az államadósság.
Hideg időre, havazásra és szélre figyelmeztető, sárga jelzésű riasztásokat adott ki kedden az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) Románia területének mintegy felére, köztük Erdélyre is.
szóljon hozzá!