
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Tűz ütött ki egy takarmányraktárban Szentábrahám községben, csütörtök délután. A tűzoltók nagy erőkkel vonultak a helyszínre, és több órán át dolgoztak a lángok megfékezésén – derült ki a Hargita megyei tűzoltóság közleményéből.
2022. január 28., 18:372022. január 28., 18:37
Hatalmas lángok csaptak fel egy Szentábrahám községi takarmányraktárban, a helyszínre a székelyudvarhelyi hivatásos tűzoltók, illetve a székelykeresztúri önkéntes tűzoltók is kiszálltak öt esetkocsival. Érkezésükkor
Az eset során az épület 48 éves tulajdonosa rosszul lett, eszméletét vesztette, őt a Hargita Megyei Mentőszolgálat szakemberei a helyszínen ellátták, állapota a későbbiekben nem indokolta a kórházba szállítását.
Az eset során megsemmisült 250 lucerna-bála, amely körülbelül 100 tonnának felel meg, egy mezőgazdasági gép, illetve a takarmányraktár. A tüzet valószínűsíthetően rövidzárlat okozta.
Több ezer juhtenyésztő tüntet csütörtökön Bukarestben az Országos Állategészségügyi és Élelmiszer-biztonsági Hatóság (ANSVSA) székházánál.
Már csak néhány banira van a március végi történelmi csúcstól az üzemanyagok ára, miután a forgalmazók csütörtökön is drágítottak. A gázolaj esetében a jövedéki adó szerdán elfogadott mérséklése eredményezhet árcsökkenést a következő időszakban.
Repülőgépeken elkövetett lopás gyanúja miatt tizenkét bukaresti, valamint Ilfov és Prahova megyei helyszínen tart házkutatást a rendőrség csütörtökön, és 16 személyt állítanak elő.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint mérlegelhető a Kelemen Hunor RMDSZ-elnök által javasolt „fegyverszüneti kormány” létrehozása, ha nem sikerül más kormányzati megoldást találni.
A Sanitas Szakszervezeti Szövetség bejelentette, hogy csütörtökön is folytatja az új közalkalmazotti bértörvény tervezete és az egészségügyi intézményekben tapasztalható személyzethiány miatt kirobbantott sztrájkot.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint megérzi Románia a cernavodai atomerőmű leállását, az országnak mozgósítania kell a gázerőművi, nap- és szélenergia-termelési, valamint energiatárolási kapacitásait, és növelnie kell a villamosenergia-importot.
Az általános sztrájk első napjához képest szerdán növekedett a hivatalosan tiltakozó dolgozók száma a Hargita megyei nagyobb kórházakban. Szintén szerdán arról döntött a kormány, hogy országszerte 6850 állás betöltését engedélyezi az egészségügyben.
A Duna vízszintjének további csökkenésétől függően szerda este vagy csütörtök reggel ellenőrzött módon leállítják és leválasztják az országos energiarendszerről a cernavodai atomerőmű 2-es reaktorát is – jelentette be a Nuclearelectrica.
Hivatalosan is megnyílt szerdán a Nyárádszeredai Padlásmúzeum, amely egy helyi magángyűjtemény kincseit tárja a nagyközönség elé, gazdagítva ezzel a térség múzeumi kínálatát. Az esemény egyúttal a Nyárádmente Fesztivál ünnepélyes megnyitója is volt.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök szerint a jelenlegi bel- és külpolitikai helyzetben indokolt lenne egy „politikai fegyverszüneti” kormány megalakítása, ami azt jelentené, hogy valamennyi párt tárgyalóasztalhoz ül.
szóljon hozzá!