
Fotó: Fülöp László Zsolt közösségi oldala
A hagyományos sóvidéki mindennapokat szeretnék bemutatni Szovátán a szombaton felavatott tájházban.
2024. október 12., 20:092024. október 12., 20:09
A szovátai önkormányzat önerőből vásárolta meg a városházával szembeni régi épületet és udvart, ahol tájházat alakítottak ki.
A Sirülők néptáncegyüttes is fellépett
Fotó: Fülöp László Zsolt közösségi oldala
A szombaton felavatott tájházban a hagyományos sóvidéki életet kívánják bemutatni. Az udvaron, egy kisebb színben kovácsműhelyt rendeztek be. A kezdeményezők célja az, hogy
Fotó: Fülöp László Zsolt közösségi oldala
„Elmondhatatlan értéket képvisel ez az épület, hiszen hagyományainknak állít emléket, amelyet őseink alapoztak meg számunkra” – írta a megvalósításról Fülöp László Zsolt polgármester.
A szombati avatón jelen voltak Szováta testvérvárosainak képviselői is. A hangulatot a Tücsökraj Népi Zenekar és a Sirülők Néptáncegyüttes biztosította.
A fürdővárosban jelenleg zajlik a Tökfesztivál, vasárnap is számos programmal várják az érdeklődőket.
Fotó: Fülöp László Zsolt közösségi oldala
A bukaresti ítélőtábla szerdán elrendelte, hogy államelnöki hivatal fizessen ki több mint 754 ezer lejt Traian Băsescu volt államfőnek az elmaradt elnöki járandóság címén arra az időszakra, amikor a juttatás folyósítását felfüggesztették.
Románia euróövezeti csatlakozása addig nem kerülhet napirendre, amíg az ország nem csökkenti tartósan a költségvetési hiányt a GDP 3 százaléka alá – jelentette ki Ilie Bolojan miniszterelnök szerdán Berlinben.
Új szakosztályt hoztak létre a Maros Megyei Tanácsnál a gazdátlan ebek helyzetének kezelésére. A döntés nem választható opció volt: a rendőrség és az állategészségügyi hatóság szólította fel az önkormányzatot a mulasztás pótlására.
Az Országos Energiaszabályozó Hatóság (ANRE) elnöke szerint a földgáz jelenlegi kilowattóránkénti 0,31 lejes hatósági áránál alacsonyabb ajánlatok is elérhetők április elsejétől az intézmény árösszehasonlító weboldalán: 0,30 lej/kWh.
A hóolvadás miatt felgyűlt és el nem folyó víz teszi körülményessé a közlekedést és nehezíti a lakók életét a csíkszeredai Decemberi forradalom lakónegyed egyik utcájában.
Látványos szakaszához érkezett Hargita Megye Tanácsának eddigi legjelentősebb oktatási beruházása: 83 tanintézmény kap bútorzatot és csúcstechnológiás digitális felszerelést. A több mint 101 millió lej értékű projekt első eszközeit Korondon mutatták be.
A haditengerészeti búvárok szerdán 14 óra körül hatástalanították a Midia lőtér közeli partra sodródott tengeri aknát – tájékoztatott a védelmi minisztérium.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) szerint február időjárása jelentős hőmérsékleti kontrasztokat hozhat: a hónap egyes időszakaiban a januárihoz hasonló hideg, máskor pedig tavaszias meleg is előfordulhat.
Büntetőeljárást indított a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság, miután alapos a gyanú, hogy szándékosan megrongálták a megyei tanács egyik szolgálati járművét.
Két autót is eltulajdonított egyetlen éjszaka alatt egy 22 éves, csíkszeredai fiatalember: egyiket lakóhelyéről, másikat Székelyudvarhelyről vitte el.
szóljon hozzá!