
Fotó: gov.ro
Galac megyében négy, Vaslui és Iaşi megyében egy-egy 200 férőhelyes tábort állít fel a belügyminisztérium azok számára, akiknek otthonát elöntötte a víz a szombati áradások során – közölte a katasztrófavédelmi főfelügyelőség (IGSU).
2024. szeptember 14., 17:362024. szeptember 14., 17:36
2024. szeptember 14., 18:412024. szeptember 14., 18:41
A tájékoztatás szerint a katasztrófavédelem csapatai folytatják a mentőakciókat az árvíz sújtotta Galac, Vaslui és Bákó megyében.
Vaslui megyében öt település érintett, itt 40 embert mentettek ki a tűzoltók.
Továbbra is járhatatlan három országút és tíz megyei út a két érintett megyében.
– csónakokkal, tűzoltóautókkal, szivattyúkkal – hozzájuk csatlakoztak a Galac és Vaslui megyei katasztrófavédelmi erők és helyi hatóságok bevetési egységei.
A belügyminisztérium működésbe hozta operatív irányító központját, amely a mentőakciók integrált koordinálásáért felel.
Marcel Ciolacu miniszterelnök szombaton utasította az állami tartalékokat kezelő országos igazgatóságot, hogy sürgősen utaljon ki támogatást a Galac megyei árvízkárosultak megsegítésére.
A kormány tájékoztatása szerint
Ezen kívül felállítanak 50 konténerlakást, 12 mosdót, és az ideiglenes elszállásolás szükséges eszközeit – ágyakat, ágyneműt, hálózsákokat – is biztosítják.
A hadsereg tíz mentőcsónakot küldött a Galac megyei Pechea községbe.
Az egyik árvíz sújtotta településen, Slobozia Conachin kárfelmérést tartó Marcel Ciolacu miniszterelnök kijelentette: a hatóságok számára jelenleg az emberéletek megmentése jelenti a prioritást.
Idén is elindul a Székely Gyors és a Csíksomlyó Expressz a csíksomlyói pünkösdi búcsúba a Kárpáteurópa Utazási Iroda és a MÁV Személyszállítási Zrt. szervezésében – közölték a szervezők csütörtökön Budapesten, sajtótájékoztatón.
A pénzügyminisztérium azt javasolja, hogy a kormány 2026 végéig hosszabbítsa meg a gázolaj árának kompenzálását a közúti fuvarozók számára. A tervezet szerint 2026. április 1. és december 31. között literenként 85 banis támogatást kapnának a fuvarozók.
Stabilitási prémium a fiataloknak, támogatás a munkáltatóknak és több online szolgáltatás – több ponton is változott a munkanélküli-biztosítási rendszer.
Nicușor Dan államfő csütörtökön fogadta Volodimir Zelenszkij ukrán elnököt.
Lehűlés és csapadék érkezik március második felére, felváltva az eddigi igazán száraz és szokatlanul meleg időszakot – jelzik előre a meteorológusok.
Egyes töltőállomásoknál 9 banival drágult csütörtökön a standard benzin, elérve a 8 lej 40 banis literenkénti árat. De ezúttal nem önmagában a drágulás a meglepő, azt ugyanis megszokhattuk már.
A Székelyföldről utazók által leggyakrabban használt repülőterek egy részén már enyhítették a kézipoggyászban szállítható folyadékokra vonatkozó szabályokat: bizonyos feltételek mellett akár kétliteres kiszerelésben is vihető folyadék a fedélzetre.
Más megyékhez képest ugyan hátrányból indulnak a Hargita megyei gazdák a zöldségtermesztést támogató de minimis programban, de számukra is tartogat lehetőségeket ez a csomag. Az érdekeltek még egy hónapig igényelhetnek támogatást az idei programban.
Belép a román piacra a malajziai kiskereskedelmi vállalat, a Mr. DIY – írja az MTI a Profit.ro nyomán, amely vállalat közleményéből értesült.
Korszerű vonatok, a mostaninál jóval sűrűbben közlekedő szerelvények – a romániai vasúti személyszállítás megújítása nemsokára eléri Székelyföldet is, megváltozott körülményeket, minőséget biztosítva az utazóknak.
szóljon hozzá!