
Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
A gyergyószentmiklósi Szent Miklós-plébánia három nyári rendezvényét ismertette Portik-Hegyi Kelemen főesperes. Fiatalok, családok találkozását, közös táborozását szervezik.
2019. július 03., 20:062019. július 03., 20:06
A nyár folyamán három táborozásban vállal szervezői szerepet a Szent Miklós-plébánia, és ezeken kívül egy már le is zárult.
A következő ilyen esemény július 8-án indul Ivóban, ahol több mint hetven fiatal táborozik. Augusztus végén családoknak szerveznek táborozást Zeteváralján, ahol gyermekek és szülők közösen kapcsolódhatnak ki. Ezen az eseményen már a következő évi programokat is tervezik. A harmadik olyan tábor, amelyben a gyergyószentmiklósi egyházközség is szerepet vállal, az a Csíksomlyón esedékes nemzetközi Mariapoli-találkozó.
A szervezők kiemelték, ugyan a római katolikus egyházközség kapja a táborokra a támogatást, de ezek az események nemcsak a katolikus híveknek szólnak, más keresztény felekezetekhez tartozók is részesei a találkozásoknak.
Elismerte a Fidesz vereségét az eredményvárón tartott beszédében Orbán Viktor, Magyarország miniszterelnöke az országgyűlési választások eredményének tükrében. A határon túlról érkező támogatást megköszönte.
A választási eredmények több mint ötven százalékos feldolgozottsága azt mutatja, hogy a Tisza nyerte a magyarországi országgyűlési választást.
A demokrácia ünnepeként értekelte Magyar Péter a magyarországi országgyűlési választási rekordrészvételt.
Közzétette a 2026-os magyarországi országgyűlési választás első részeredményeit a Nemzeti Választási Iroda.
A rendkívüli részvétel a választáson azt mutatja, hogy magyar demokrácia rendkívül erős – mondta Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter vasárnap.
Rendben lezajlott a 2026-os országgyűlésiképviselő-választás - mondta a köztársasági elnök vasárnap este, miután tájékoztatást kapott a Nemzeti Választási Irodától (NVI).
Helyi idő szerint vasárnap este hét órakor (nálunk nyolckor) hivatalosan befejeződött a szavazás a Magyarország 3154 településén és a 23 budapesti kerületben kialakított 10 047 szavazókörben az országgyűlési választáson.
Címlapon hozzák a 2026-os magyar országgyűlési választással kapcsolatos információkat a vezető román hírportálok.
A korábbiaknál magasabb részvételi aránnyal zárul a nap a 2026-os magyarországi országgyűlési választáson, hiszen már a délután öt órai (romániai idő szerint hat órai) részvétel felülmúlta az előző választások egész napi jelenlétét.
A szavazólapok feldolgozottságának függvényében, várhatóan vasárnap este 8 órától (helyi idő szerint, romániai idő szerint 9 órától) kezdi meg a Nemzeti Választási Iroda (NVI) az országgyűlési választás eredményeinek közlését.
szóljon hozzá!