
Fotó: Barabás Ákos
Noha figyelmeztető táblákat és kamerát is kihelyeztek tavaly tavasszal a Székelylengyelfalva határában lévő homokbányánál, továbbra is vannak, akik oda viszik szemetüket. Kedden műanyag- és háztartási hulladékból álló kupacokat találtunk a helyszínen.
2018. január 30., 17:272018. január 30., 17:27
2018. január 30., 17:282018. január 30., 17:28
Bartalis László Levente, aki tavasszal rendszerint takarításokat szervez a környéken a helyi fiatalokkal, lapunknak elmondta,
ezért csökkent a hulladék mennyisége, de így is vannak, akik továbbra sem törődnek környezetükkel. Hozzátette, nem is a tábláknak vagy a kameráknak kellene elriasztaniuk az embereket az ilyen cselekedetektől, hiszen elvi kérdés, hogy ne tegyenek kárt a természetben.
Fotó: Barabás Ákos
Fotó: Barabás Ákos
Fotó: Barabás Ákos
Közvitára bocsátotta a környezetvédelmi minisztérium a Környezetvédelmi Alapkezelő (AFM) 2026-os költségvetéséről szóló határozattervezetet – közölte szombaton Diana Buzoianu környezetvédelmi miniszter.
Összehangolt közlekedésbiztonsági akciót tart a 15-ös országúton vasárnap a rendőrség. Érdemes lesz vigyázni a forgalmas útvonalon, amely áthalad Maros megyén, és Hargita megye északi részét is érinti.
Medvetámadás áldozata lehetett egy nő, akinek a Beszterce-Naszód megyei Telcs község területén találták meg a holttestét pénteken.
Az áprilisban megválasztott képviselők ünnepélyes eskütételével megalakult az Országgyűlés szombaton Magyarországon.
Megválasztották miniszterelnöknek Magyar Pétert az Országgyűlés alakuló ülésén szombaton.
Tizenkét év után kerül vissza az Európai Uniós zászlója a magyar parlament épületére Forsthoffer Ágnes szombaton megválasztott országgyűlési elnök első döntése szerint.
Egy kamion és egy személyautó ütközött össze szombaton reggel Olténiában, aminek következtében a teherautó felborult, a sofőrje pedig a helyszínen életét vesztette.
Az áprilisban megválasztott képviselők ünnepélyes eskütételével megalakult az Országgyűlés szombaton Magyarországon. Az új parlament megalakulásával megszűnt a 2022-ben hivatalba lépett, Orbán Viktor vezette Fidesz-KDNP-kormány megbízatása.
Közzétették a belügyminisztérium Facebook-oldalán azokat a hőkamerás légi felvételeket, amelyek nagyban hozzájárultak a Bihar megyei gyilkosság fő gyanúsítottjának elfogásához.
Leégett a szombatra virradóan a Retyezát-hegység Pietrele-völgyében lévő Encián (Gențiana) menedékház.
2 hozzászólás