
Mária megkoronázásának ábrázolása egy korabeli festményen. Forrás: Wikipédia
A római katolikus egyházban augusztus 22-e Szűz Mária királynő ünnepe, amely Jézus édesanyjának királynői méltóságát emeli ki.
2019. augusztus 22., 10:462019. augusztus 22., 10:46
A Szentírásra alapozott hagyomány szerint Mária Dávid király családjából származott. Az Angyali üdvözletben véget nem érő királyi széket ígér számára az angyal, a Jelenések könyvének Napba öltözött Asszonya is csillagkoronával tűnik fel.
Szűz Mária királynő a patrónusa az Erdélyi Mária Rádió székelyudvarhelyi stúdiója és a Szent Pio Lelkigyakorlatos Ház közös kápolnájának. Csütörtökön 16 órától rózsafüzért imádkoznak, majd 17 órakor kezdődik a búcsús szentmise. Főcelebránsa és szónoka Fülöp Sándor Szabolcs újmisés, a sepsiszentgyörgyi Krisztus Király Plébánia segédlelkésze lesz. Az ünneplést, amely egyben a székelyudvarhelyi területi stúdió létrejöttének 10. évfordulója is, élő adásban közvetíti az Erdélyi Mária Rádió.
Csütörtökön 15 órától tartják a kovácspéteri kápolna fogadalmi búcsúját. Az anyaegyházközség, a gyergyószentmiklósi Munkás Szent József, plébánosa, Korom Imre prédikál az ünnepi szentmisén. Helyi hagyomány szerint ezen a napon kerül sor az ottani házak megszentelésére is.
Büdösfürdőn vasárnap 12.30 órától a búcsús szentmise főcelebránsa és szónoka az anyaegyházközség plébánosa, Papp Márton lesz.
Bár az utóbbi időszakra felmelegedés volt jellemző, vasárnapra virradóra lehűlt az idő, főként a Csíki-medencében lehetett ezt érezni.
Az Amicus jótékonysági verseny miatt március 8-án vasárnap lezárják Marosvásárhely főterét.
Bűnös viszony, életközépi válság, évtizedes barátságot megkérdőjelező tragédia, Sherlock Holmes-újraértelmezés – ezek közül válogathatunk márciusban a néznivalók tekintetében. Streaming-ajánló.
A tarlótüzek veszélyesek, átterjedhetnek védett területekre, háztartásokra – figyelmeztetnek a Maros megyei tűzoltók a tavasz apropóján, amikor hirtelen megnő a tarlótüzek száma.
Bogdan Ivan energiaügyi miniszter szombaton azt nyilatkozta: „rendkívül fontosnak” tartja, hogy Romániában az üzemanyag ára ne érje el a két számjegyű tartományt.
Szombaton délután közúti baleset történt a Marosvécshez tartozó Disznajón, ahova két mentőautó szállt ki.
Közlekedési balesetben volt érintett Bukarestben Alexandru Nazare pénzügyminiszter – értesült az Agerpres rendőrségi forrásokból.
Személyautóval ütközött egy mentőautó szombaton Nagyszebenben. A balesetben heten voltak érintettek, köztük egy kiskorú.
Felszentelték és a közösség szolgálatába állították Fogaras városának új ékszerét, az evangélikus óvodát és oktatási központot. A magyar gyerekek jövőjét szolgáló intézmény a Kárpát-medencei Óvodafejlesztési Program keretében újult meg.
Tavaly 11 százalékkal csökkent a bűnözés Romániában 2024-hez képest – közölte Cătălin Predoiu tárcavezető a belügyminisztérium 2025-ös tevékenységi mérlegét ismertető eseményen.
szóljon hozzá!