
Fotó: Péter Beáta
Úgy gondolták, hogy nincs vesztenivalójuk, ha jelentkeznek az Erdélyi Médiatér Egyesület és a SoundCam stúdió felhívására, hogy az Anna and the Barbies előzenekaraként lépjenek fel Csíkszeredában. Őket választották, így péntek este a csíkszeredai Szuverén Krú tagjai a Grundban több száz ember előtt mutatkoztak be.
2018. december 01., 17:592018. december 01., 17:59
2018. december 01., 18:232018. december 01., 18:23
Csíkszereda volt a következő állomása a magyarországi Anna and the Barbies zenekar erdélyi turnéjának. A koncertjüket megelőzően azonban a Szuverén Krú mutatta be különleges zenei világát a közönségnek. Mint kiderült, már 2016 óta zenélnek együtt, ez volt a negyedik fellépésük.
Fotó: Péter Beáta
Egyöntetűen úgy vélik, hogy a péntek esti koncert jól sikerült. „Ahhoz képest, hogy milyen szokott lenni egy előzenekar fogadtatása, mert általában a „főhősre” jönnek be az emberek, jól sikerült, jól fogadott a közönség”– mutatott rá Balázs Zoltán, a dobos, amikor a koncertet követően a fiúkat faggattuk. Regéczy István „Stukkeres Pepa” DJ és Mc szerint úgy látták, hogy aki benézett a produkcióra, ott is maradt. „Figyeltem végig, nem sokan mentek el, nem járkáltak koncert közben.
– tette hozzá Málnási Szabolcs „Potyautas”, szintén Mc.
Fotó: Péter Beáta
A Szuverén Krú tagjai nem szeretik a „címkéket”, de ha mégis be kell sorolják a zenei stílusukat, akkor az az underground hip-hop, ötvözve a funk, a rock és az elektronikus zene hangzásvilágával. Stukkeres Pepa összefoglalja:
Elhangzott, ha ők meg vannak elégedve azzal, amit készítettek, akkor azt hitelesen tudják átadni a hallgatóságnak.
Balázs Zoltán a zenekar létrejöttéről elmondta, különböző zenei világokból érkeztek a tagok, de úgy gondolták, hogy próbáljanak meg valamit közösen alkotni. „Eleinte csak összejártunk a próbaterembe, együtt zenéltünk, jól éreztük magunkat és egyszer csak ott volt egy csomó anyagunk. Sokan jártak be hozzánk, tetszett is nekik, amit csináltunk, de gondoltuk, hogy megmutatnánk másoknak is. Így jelentkeztünk tavaly ősszel egy zenei tehetségkutatóra, amit meg is nyertünk. Néztük, hogy elég jól indul ez. Ez volt az első fellépésünk együtt.”
Fotó: Péter Beáta
Ferenczi Botond „Bothee” Mc a zenekar nevének forrását is elárulta: egy Márai könyvben találkozott a szuverén szóval, és nagyon megtetszett, mivel a formáció zenéje is független, szabad. A fiúk a zenekar arculatát is fontosnak tartották kialakítani,
„A zenéinket összefogta ez a megnevezés, hogy Szuverén Krú, hozzátársult a fehér-fekete-piros szín és az oroszlán, ez lett a logónk.
Emiatt volt az, hogy a rengeteg ötlet mellé még többet tettünk, összegyúrtuk egy egész koncertanyaggá, és addig, amíg nem éreztük, hogy ez a közönség elé tárható, nem léptünk fel” – hangsúlyozta János László basszusgitáros.
Fotó: Péter Beáta
Kiemelték, fontos fellépésen vannak túl, jó lehetőség volt ez számukra megmutatkozni. „Jól esik, ha ilyen emberek rábólintanak, hogy minket akarnak, választanak. Az Anna and the Barbies menedzsere mondta, hogy nem is volt kérdés, hogy mi lépjünk fel előzenekarként, mivel mi is színesek vagyunk.
Tehát ez a nem átlagos dolog. És valahol itt találkozik az Anna and the Barbies és a Szuverén Krú. Mi is próbálunk kilépni a közhelyekből. Gondoltuk, miért ne jelentkezzünk a felhívásra, szóval nem volt vesztenivalónk”– mesélte Balázs Zoltán. Úgy vélik, ez a fellépés egy mérföldkő a zenekar életében. „Ez egy újabb szint, ha egy befutott zenekar igenezi a mi produkciónkat” – zárta a beszélgetést Málnási Szabolcs.
A zenekar tagjai:
Regéczy István „Stukkeres Pepa” – DJ és Mc
Ferenczi Botond „Bothee” – Mc
Málnási Szabolcs „Potyautas” – Mc
Balázs Zoltán – Dob
János László – Basszusgitár
A turné további állomásai:
december 1. – Sepsiszentgyörgy, Szimpla; vendég: Crazy Plumbers
december 2. – Brassó, Temple Pub; vendég: Midnight Buzz
A keddi cotroceni-i konzultációk után egy pártközi megállapodáson alapuló kisebbségi kormány körvonalazódik, amelynek a megalakítását fel kell gyorsítani – közölte kedd este Nicușor Dan.
A kiskérődző-pestis elleni immunválaszt, azaz antitestek jelenlétét igazolták a laborvizsgálatok két különböző Hargita megyei legelőtesten tartott juhok néhány példányában. Az egyelőre még rejtély, hogy miként kerülhettek kapcsolatba a kórokozóval.
Több mint 2,25 milliárd euró érkezett Románia számlájára az országos helyreállítási terv PNRR keretében benyújtott negyedik kifizetési kérelem alapján – jelentette be kedden a Facebook-oldalán Dragoș Pîslaru.
Vegyék ki a barnamedvét a szigorúan védett fajok kategóriájából, és rugalmasabb kezelést tegyenek lehetővé azokban a tagállamokban, ahol a faj nem veszélyeztetett – ezekkel a kérésekkel fordult az Európai Bizottsághoz Tánczos Barna.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök a Nicușor Dan államfővel folytatott keddi egyeztetések után kijelentette, hogy két kisebbségikormány-változat képzelhető el, harmadik lehetőségként pedig egy „nagyon szűk többségű” kormány.
Jóváhagyta a Versenytanács a Carrefour Románia Pavăl Holding általi felvásárlását.
Tóvá alakult a marosvásárhelyi sürgősségi kórház mögötti parkoló a hétfő esti felhőszakadás után. A területre több környező telekről és a Molter Károly utcából is odafolyik az esővíz, ezért a leparkolt autók között nehéz bejutni a kórházba.
Az Európai Bizottság (EB) 2,25 milliárd eurót folyósított kedden Romániának az országos helyreállítási tervhez (PNRR) kapcsolódó negyedik kifizetési kérelem alapján.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion a keddi cotroceni-i konzultációk után kijelentette, hogy pártja nélkül nem lehet kormányt alakítani.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) tájékoztatta kedden az államfőt, hogy készen áll vállalni a kormányzást – nyilatkozta Sorin Grindeanu pártelnök a Nicușor Dannal a Cotroceni-palotában folytatott keddi egyeztetés után.
1 hozzászólás