
Szilveszteri kacsa. Távol a valóságtól. Montázs: Székelyhon
2024-ben szuperválasztási évünk volt, és ez megannyi szuperhőst termelt ki nekünk. Igen bizony, ők a mieink, így 2025-ben totális biztonságban lehetünk, hiszen mindentől meg fognak menteni.
2024. december 31., 19:282024. december 31., 19:28
2025. január 01., 12:432025. január 01., 12:43
De nézzük csak, milyen területeken lehetünk igazán biztonságban, hol ki fog felelni azért, hogy minden rendben legyen. Szilveszterikacsa-rovatunk tíz főhőssel kizárólag arra szolgál, hogy nevetve lépjünk át az új évbe, a képmontázsokon fellelhető bármiféle hasonlóság valós személyekkel, nem is tudjuk, minek a műve lehet. Csupán képzeletbeli játék?
2025-ben már nem kell aggódnunk az utakon. Hősünk két keréken bejárta az országot, mindent látott, minden megtapasztalt. Vigyázó tekintetével az új évben is az utakat pásztázza, és ha valahol gond merül fel, szupererejével azonnal közbelép.
A terminátor. Montázs: Székelyhon
2025-ben már nem kell aggódunk azért, hogy valamibe belefáradunk, elveszítjük a lendületünket. Hősünk kifogyhatatlan lendülettel bír, és ha vele együtt nekirugaszkodunk, nincs megállás, csúcsokat fogunk döntögetni.
A világcsúcstartó. Montázs: Székelyhon
2025-ben már nem kell aggódunk a biztonságért – azért, hogy ebben a vad világban minden rendben menjen, egyenesen két főhős vállal garanciát. Nyugalmuk, szakértelmük, precízségük, hozzáértésük és szerénységük mellett semmi baj nem érhet. Még talán a béke is eljöhet.
A vadkelet biztonságának letéteményesei. Montázs: Székelyhon
2025-ben nem marad kiskorú felügyelet nélkül. Minden gyermek bölcsődébe jár, ahol a legszakszerűbb ellátást kapja. Hősünk ennek a letéteményese.
A bébiszitter. Montázs: Székelyhon
2025-ben nem lesz gond a matekkel. Kiszámíthatóan fejlődünk, pályánk nyílegyenesen felfelé ível, nyoma sem lesz a korábbi szinuszgörbés ingadozásnak. Neves hősünk számításai be fognak jönni. Az eredmény kézzelfogható lesz.
Egy csodálatos elme. Montázs: Székelyhon
2025-ben nem lesz gondunk online. Hősünk a közösségi média székelyföldi mindenese, vigyázó tekintetét le nem veszi a Facebookról, élőben közvetít egyszerre több helyről, túllépve azon a metafizikai alaptézisen, hogy egy ember egy időben egy helyen lehet. Egy ilyen hősnek minden lehetséges. Még az is. Sőt, az is.
A közösségi háló (The Social Network) főhőse. Montázs: Székelyhon
Talán az egyetlen szupersztár, aki gondban lehet 2025-ben. Hacsak nem nyomtat pénzt titokban…
A nagy pénzrablás főhőse. Montázs: Székelyhon
És ha már titkokról van szó, ki tudja mit rejt 2025-ben a múzeum? Milyen csontvázak esnek ki a szekrényből? Hősünk a rá nehezedő akadályokat igyekszik elhárítani, megmentve egy intézményt.
Éjszaka a múzeumban főhőse. Montázs: Székelyhon
A végére pedig olyant hagytunk, hogy a kör bezáruljon, és kezdődhessen minden elölről – jó kedvünk az új évben se érjen véget! Íme, a visszatérő hős.
A visszatérő. Montázs: Székelyhon
Két ember égési sérüléseket szenvedett miután tűz ütött ki kedd este egy tömbházlakásban Sepsiszentgyörgyön. A tűzeset miatt negyven személyt kellett evakuálni a tömbházból.
Hirtelen esett össze egy idős férfi hétfőn Marosvásárhely egyik utcáján, egy önkéntes tűzoltó azonban éppen a helyszínen volt, és azonnal cselekedett, mellkaskompressziókkal hozta vissza az életbe a férfit.
A Különleges Távközlési Szolgálat (STS) kedden ismertette az 112-es segélyhívó számra érkező hívások helymeghatározására szolgáló új rendszerét, valamint a hallássérült emberek számára a segélyszolgálat igénybevételét segítő opciót.
Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes a Digi24 hírtévének nyilatkozva kijelentette, hogy ha a helyzet kiéleződik, az RMDSZ megvizsgálhatja a kormányból való kilépés lehetőségét.
Felülvizsgálja a kulturális minisztérium az előadó-művészeti intézményeknél foglalkoztatottak munkaidő-nyilvántartására vonatkozó kísérleti tervet – ismertette Demeter András miniszter döntését a tárca keddi közleménye.
A legfelsőbb bíróság kéri az alkotmánybíróságtól, hogy forduljon az Európai Unió Bíróságához a bírák és ügyészek nyugdíjazását szabályozó törvénytervezet ügyében.
Hargita megye 83 tanintézetének több mint 220 kapcsolódó intézménye részesül új bútorzatban, taneszközökben és korszerű digitális felszerelésekben, az Országos Helyreállítási Terv (PNRR) támogatásából.
Magyarország Csíkszeredai Főkonzulátusa tájékoztatást tett közzé a 2026. április 12-én esedékes magyar országgyűlési választásokkal kapcsolatban a külhoni szavazókat érintő határidőkről és tudnivalókról.
Alexandru Rogobete egészségügyi miniszter kedden bejelentette, ellenzi a kórházi és a mentőszolgálati egészségügyi személyzet fizetésének 10 százalékos csökkentését.
A nagyszebeni törvényszékről a vajdahunyadira helyezik át az adóhatóság (ANAF) és a Iohannis család közötti per tárgyalását.
szóljon hozzá!