
Fotó: Oroszhegyi Önkéntes Tűzoltó Egyesület
Több háztartásba is betört a víz a vasárnap esti heves esőzések miatt Oroszhegyen és Fenyéden. Problémák voltak ugyanakkor Máréfalva, Homoródszentmárton és Farkaslaka községekben is.
2020. június 15., 14:522020. június 15., 14:52
Hirtelen nagy mennyiségű eső esett vasárnap este, és a talaj már nem tudta elnyelni azt, így mintegy 15 centiméter magas ár zúdult le a dombokról, több utcát is elmosva Fenyéden és Küküllőkeményfalván – fejtette ki a Székelyhonnak Bokor Botond fenyédi polgármester. Mint mondta, az említett tizenöt utcát újra kell kövezni.
Bokor arra is kitért, hogy ezenkívül 10–15 házba is betört a víz a községben. Hétfőn a helyi önkéntes tűzoltók segédkeztek a lakóknak, hogy kiszivattyúzzák a vizet a pincékből.
Fotó: Oroszhegyi Önkéntes Tűzoltó Egyesület
Bálint Elemér Imre oroszhegyi polgármester rámutatott, náluk is hatalmas gondot okozott a vasárnapi esőzés, amely utakat, utcákat rongált meg, illetve több portát is elárasztott A hegyről bezúduló víz is veszélyes volt, de a patakok is megáradtak. A község minden településén károkat okozott az ár, de
Hétfőn az önkéntes tűzoltók az önkormányzat munkatársaival közösen dolgoztak az eltorlaszolt hidak felszabadításán, illetve az egyéb károk helyreállításán.
A múlt hetinél hatalmasabb árhullám vonult végig Lókodon, amely magával sodort két hidat is, illetve járhatatlanná tett egy utcát, hetven centi mély árkot vájva a járható felületbe – tájékoztatta lapunkat Jakab Attila, Homoródszentmárton polgármestere. Mint mondta, a bágyi hídon átcsaptak a Lókod-patak hullámai, ám az még használható maradt. Homoródszentmártonban egyetlen pince telt fel talajvízzel.
Fotó: Homoródszentmárton Polgármesteri Hivatala
László Szilárd, a máréfalvi önkéntes tűzoltók vezetője kifejtette, a községben nem voltak nagyobb gondok, azonban több helyen beomlott a Fenyéd-patak medre, illetve mezőgazdasági területeket is elöntött a víz.
Kovács Lehel farkaslaki polgármester elmondta lapunknak, hogy a mederszabályozásoknak és a vízelvezető árkok folyamatos bővítésének és karbantartásának köszönhetően náluk a korábbi évekhez képest most kisebbek voltak a problémák. A dombokról lezúduló víz azonban így is behatolt néhány háztartásba és kerteket is elöntött, valamint kárt tett a mezei és erdei útjaikban. Egyebek mellett
A rendezvény azonban nem marad el, hiszen az önkormányzat igyekszik helyreállítani az esetleges károkat – biztosította lapunkat a tisztségviselő. Hozzátette, náluk a községben inkább a múlt héten voltak nagyobb problémák, amikor több háztartásba is betört a víz.
Fotó: Ülkei Önkéntes Tűzoltó Egyesület
Nicușor Dan szerint Románia három-négy éven belül teljesítheti az euró bevezetéséhez szükséges feltételeket.
Lassult ugyan a növekedés, de még mindig magas a fertőző légúti megbetegedések száma Hargita megyében. A kisgyermekek körében sok az RSV-fertőzés, ami akár nagyon súlyos, intenzív terápiás ellátást igénylő megbetegedést is okozhat.
Nemzetpolitikáért felelős államtitkárként először látogatott Gyergyószentmiklósra Nacsa Lőrinc. Bejelentette, hogy a magyar kormány folytatja a Fogarasy Mihály Középiskola felújításának finanszírozását.
Technikai recesszióba került a romániai turizmus – nyilatkozta csütörtökön az Agerpresnek a Turisztikai Ügynökségek Országos Szövetségének (ANAT) alelnöke.
Szombaton rendezik meg Alsósófalván a 34. Hargita Megyei Farsangbúcsúztatót, ahol maskarások, táncosok és zeneszó tölti meg a utcákat. A felvonuló csoportok útvonalai a rendezvényhez készült térképeken követhetők, bármelyikhez lehet csatlakozni.
A helyi adók emelése ellen tüntettek csütörtökön az ország több városában a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) tagjai és szimpatizánsai.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) felszólította koalíciós partnereit, hogy hagyjanak fel a megszorító politikával, és az ország társadalmi és gazdasági realitásait figyelembe vevő strukturális reformok bevezetését támogassák.
Két, ötven év körüli férfit vettek őrizetbe Maros megyében, miután betörtek egy lakásba Sóváradon, ahonnan mintegy nyolcezer lej értékben loptak el tárgyakat.
Szakmai műhelyt szerveznek a neurodiverzitás jegyében Marosvásárhelyen péntek délután. A szervezők pedagógusokat, nevelőket, segítő szakembereket, edzőket, valamint minden érdeklődőt várnak, akit megszólít a téma.
A cél az, hogy közösen dolgozzanak a pályázati lehetőségek kiaknázásán, fejlesztési stratégiák kialakításán és a helyi közösségek támogatásán. Kovászna megye és Sepsiszentgyörgy a Potsa József Közösségfejlesztési Egyesületet keretében társul.
szóljon hozzá!