
Fotó: Pinti Attila
A képviselőház szerdai ülésén döntő házként elfogadta a román állampolgárok nyilvántartásáról, lakóhelyéről, tartózkodási helyéről és személyazonosító okmányairól szóló 2005/97-es sürgősségi kormányrendeletet módosító jogszabálytervezetet, amely kimondja, hogy egy lakcímre legfeljebb tíz személyt lehet személyazonossági igazolvánnyal bejegyezni – írja az Agerpres állami hírügynökség. A tervezetet elfogadása mellett 258, ellene hét képviselő voksolt.
2023. május 03., 14:532023. május 03., 14:53
2023. május 03., 14:542023. május 03., 14:54
A személyi igazolványba nem lehet olyan lakcímet bejegyezni, amelyen tíznél több személyt tartanak nyilván a lakosság-nyilvántartó jegyzékben. Ez
– olvasható a tervezetben.
A javaslat célja a személyek nyilvántartásával kapcsolatos szolgáltatások és a lakosság-nyilvántartó jegyzékben rögzített adatok minőségének javítása, valamint a román állampolgárok számára a személyazonosító okmányok beszerzésének megkönnyítése.
A tervezet azt is előírja, hogy mihelyt országos szinten teljesülnek a technikai feltételek az elektronikus személyazonossági igazolvány kiállításához, azt lakhelyi körzettől függetlenül kérelmezhetik az állampolgárok.
A tervezet értelmében ugyanakkor azok a személyek, akik különböző okokból a személyi igazolványukban szereplő címtől eltérő címen laknak, a költözést követő
illetve kérniük kell az új lakhelyen az ingatlan-nyilvántartásba való bejegyzést.
Az Electrica áramszolgáltató tájékoztatása szerint karbantartási és javítási munkálatok miatt több Maros és Hargita megyei településen is szünetelni fog az áramszolgáltatás a következő két napban.
Meg kell hosszabbítani az alapélelmiszerek kereskedelmi árrésének korlátozását a jelenlegi gazdasági helyzetre való tekintettel Tánczos Barna ügyvivő mezőgazdasági miniszter szerint. Az intézkedés hatálya június 30-án járna le.
Jubileumi ballagási ünnepséget tartottak a csíkszeredai Márton Áron Tehetséggondozó Központban szerdán, tíz évvel azután, hogy megnyitották a létesítményt az FK Csíkszereda épületében. Idén 27 végzős diák ballagott el a központból.
Hatósági felügyelet alá került a Bihar megyei Érbogyoszló RMDSZ-es polgármestere, miután csúszópénz elfogadásán érte tetten az Európai Ügyészség (EPPO).
Döntő házként megszavazta szerdán a képviselőház azt a törvénytervezetet, amely mentesíti az e-Factura rendszer kötelező használata alól a szerzői jogdíjból és mezőgazdasági tevékenységből jövedelmet szerző magánszemélyeket.
Forgalmi változások lépnek életbe péntektől a Nicolae Bălcescu utcában az útszakasz és a parkolók felújítási munkálatai miatt.
A fővárosi tömbházban tavaly történt robbanás ügyében eddig 176 magán- és jogi személy nyújtott be kártérítési igényt sértett félként, és a nyomozók 55 millió euróig zárlatot rendeltek el a gyanúsítottak és az érintett cégek vagyonára.
Az iskola fennállásának 50. évfordulójára megújult a marosvásárhelyi Gheorghe Șincai Szakképző Líceum. Korszerű műhelyek és laborok várják a diákokat, az intézmény pedig ma már az egyik legnépszerűbb szaklíceum Maros megyében.
Egy férfi sérült meg súlyosan szerdán Szeben megyében, miután egy szekérrel egy oszlopnak ütközött, majd a ló az úton vonszolta. Egy nappal korábban egy fiatal állapotos nőt rángatott magával a ló, aki szintén súlyosan megsérült.
Május 1. és 31. között lehetőséget biztosítunk arra, hogy egyszerűen megszabaduljanak azoktól a tárgyaktól, amelyeket már nem használnak, és nem helyezhetők el a hagyományos hulladékgyűjtőkben.
szóljon hozzá!