
Igazoltatáskor az eredeti román nyelvű nyilatkozatot kell felmutatni
Fotó: Haáz Vince
Több ügyvéd is arra hívja fel a lakosság figyelmét, hogy kerüljék az interneten megjelent automatikus nyilatkozat és munkáltatói igazolás generátorokat a szükségállapot ideje alatt, ugyanis komoly adatvédelmi problémát jelenthetnek, azaz tárolni tudják a fontos személyes adatainkat, valamint lakcímünket, munkacímünket, mozgási útvonalunkat.
2020. március 27., 14:282020. március 27., 14:28
Pantilimon Rikhárd marosvásárhelyi ügyvéd megkeresésünkre elmondta, szerinte az ideális megoldás az lenne, ha egy szövegszerkesztő programban szerkeszthető formában készíti el a lakosság ezeket az igazolásokat.
„Az internetes generátorokkal gondok vannak, mert a felhasználó nem láthatja a háttérben az oldal működését biztosító program tartalmát. Itt gyakorlatilag lehetnek olyan kódok, amelyek által kimentik a háttérben az adatokat. Annak ellenére, hogy a dokumentum digitalizált formában generálódik, a hatóságok határozottan kérik egy aláírt dokumentum bemutatását az igazoltatáskor. Tehát egy kigenerált pdf-formátumú dokumentum egymagában nem elegendő, szükséges bemutatni egy aláírással ellátott iratot” – hívja fel a figyelmet a marosvásárhelyi ügyvéd.
– írja az ügyvéd.
A hatóságok kérésére igazoltatáskor az eredeti román nyelvű nyilatkozatot kell felmutatni – kinyomtatva, telefonon vagy más okoseszközön, minden esetben aláírással ellátva vagy kézzel írott formában – a személyi igazolvánnyal együtt, mutat rá az ügyvéd. „Ily módon a dokumentumot kötelezően el kell látni minden esetben a kézzel írott aláírásunkkal is, ezért nem látom nagy értelmét a generátoroknak, inkább veszélyforrást látok bennük” – fejti ki az ügyvéd, aki úgy véli, a legbiztonságosabb, ha a belügyminisztérium honlapjáról töltik le és látják el kézjegyükkel a szükséges nyomtatványokat.
Az Országos Adó- és Pénzügyi Hivatal (ANAF) átszervezésének részeként több tucat városi és községi kirendeltséget számolnak fel. Alexandru Nazare pénzügyminiszter szerint az alkalmazottakat nem bocsátják el, hanem áthelyezik más területekre.
Lezuhant a felüljáróról egy személyautó pénteken délelőtt Jászvásáron, miután összeütközött egy kamionnal. A mentőegységek még a helyszínen vannak, a román közszolgálati rádió jászvásári stúdiója szerint egy nő életét vesztette.
Segítségét kért egy nő csütörtök este a 112-n a békási vidéki rendőrőrstől, miután fenyegetve érezte magát, férjét és lányát 37 éves vejétől, amennyiben annak felesége és három gyermeke nem tér vissza közös otthonukba.
Erős szélre figyelmeztető sárga jelzésű riasztást adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) pénteken huszonegy megyére.
Tavaly 131 kilométerrel bővült a romániai autópálya-hálózat; a közúthálózat hossza 87 220 kilométert tett ki, amiből 18 193 kilométer (20,8 százalék) országút, 35 131 kilométer (40,3 százalék) megyei út, 33 896 kilométer (38,9 százalék) pedig községi út.
Az Európai Unión kívülről érkező külföldi munkaerő toborzását szigorító sürgősségi rendeletet fogadott el csütörtökön a kormány, amely egyszerűsíti és átláthatóvá teszi az érdekelt vállalkozások hozzáférését a külföldi munkaerőhöz.
Jelentősen megdrágultak az üzemanyagok pénteken a romániai töltőállomásokon: a gázolaj literenkénti ára helyenként ismét 9 lej fölé emelkedett, a benziné pedig a 8,7 lejt is eléri egyes hálózatokban.
Megérkeztek az első kőolajszállítmányok a Barátság-vezetéken Magyarországra és Szlovákiába – közölte a Mol Nyrt. a Budapesti Értéktőzsde honlapján csütörtökön.
Több egymást követő éjszaka medve járt a marosvásárhelyi Somostetőn, a nagyvadat a térfigyelő kamerák is rögzítették. A városvezetés óvatosságra inti a lakosságot.
Mircea Abrudean szenátusi elnök csütörtökön kijelentette, hogy jelenleg a kisebbségi kormány a „legkézenfekvőbb” megoldás.
4 hozzászólás