
Nagy az adrenalin
Fotó: Haáz Vince
Noha volt év, amikor akár ötvenen is megmártóztak vízkeresztkor a Marosban, idén talán a jég hiánya, talán az esős időjárás miatt, de nem volt túl nagy az érdeklődés a „jéghideg” csobbanás iránt.
2022. január 06., 20:192022. január 06., 20:19
Csak ketten érkeztek a jól megszokott helyszínre, a gokartpályával szembeni komp mellé, hogy megmártózzanak a jéghideg folyóban csütörtökön. Igaz, ebből a kettőből egyik egy bátor hölgy volt.
Egy darabig még várták, hátha más vállalkozó is akad, elhangzott, hogy ha nincs jég, nem annyira érdekes ez a csobbanás, talán ez a tény, vagy az eső ijeszthette el a megszokott merülőket. Végül ketten vetkőztek fürdőruhára, hogy megmártózzanak a vízben.
Felmérik a terepet, várják a többieket. Még ruhában
Fotó: Haáz Vince
„Ez hideg! És iszapos” – hangzott a csobbanóktól, akik gyorsan, a partról futottak be a vízbe, megmártóztak, s jöttek is ki melegedni.
Az 54 éves Bálint Anikó, aki a hegyimentők önkéntese, most harmadjára csobbant vízkeresztkor, úgy érzi, mintha most lett volna a leghidegebb a víz, lehet, éppen azért, mert kint jóval melegebb volt.
– fogalmazza meg Anikó, aki saját bevallása szerint szereti feszegetni a határait, amúgy is szeret mindent, ami sporttal, mozgással, természettel kapcsolatos. Szabadidejében szalad, maratonokra, félmaratonokra jár, vagy triatlonversenyen indul – nem csoda, hogy meg sem kottyan neki egy jéghideg fürdőzés.
Az első találkozás a vízzel
Fotó: Haáz Vince
– véli a bátor hölgy.
Ez hideg és iszapos - állapítja meg a vállalkozó
Fotó: Haáz Vince
A másik fürdőző a hegyimentő Gáspár András volt, aki kezdetektől részt vesz a vízkereszti mártózáson, ha van jég, ha nincs, ha meg van szervezve, ha nem. „Tartjuk ezt a hagyományt, de nem vallási indíttatásból. Legtöbbször barátokkal jövünk, fel kell vágni a jeget, most nem volt erre szükség, talán ezért nem jöttek ki többen.
– fogalmazott Gáspár András. Hozzáteszi, aki nem szokott hozzá, azért legjobb, ha megkapaszkodik valamiben, amikor bemegy a jéghideg vízbe, érdemes bevizezni is a testet, a fejet, a szív környékét, hogy ne legyen olyan nagy a sokk a szervezetnek.
A bátor hölgy
Fotó: Haáz Vince
Nem először merül vízkeresztkor
Fotó: Haáz Vince
Megcsinálta!
Fotó: Haáz Vince
Hú, ez nem volt meleg
Fotó: Haáz Vince
Fürdőzés után, kamerák előtt
Fotó: Haáz Vince
Úgy tűnik, a munkakeresők nem a pénteki sepsiszentgyörgyi munkaerőbörzén felkínált állásokra pályáztak, a cégek pedig nem a megjelenteket keresték. A szakképzett munkások számára volt a legbőségesebb a kínálat.
Meggyilkoltak pénteken a Bihar megyei Perbáthidán egy 18 éves lányt, a rendőrség több mint hat órán át tartó keresés után fogta el délután a gyilkosság fő gyanúsítottját.
Idén 23. alkalommal gyűlnek össze a Maros megyei civil szervezetek Marosvásárhely központjában azzal a céllal, hogy erősítsék az együttműködést egymás és a lakosság között, és bemutatkozási lehetőséget biztosítsanak a civil szervezetek számára.
Megsérült pénteken Szeben megyében egy másfél éves kislány, miután kinyitotta a kocsi ajtaját, és kiesett a mozgó járműből – közölte a megyei rendőrség.
Felborult egy személyautó Mezőbodonban péntek este, két személy megsérült a balesetben. A forgalom mindkét irányba megbénult.
A kormány pénteki ülésén jóváhagyta az Egészséges étkezés iskolai program finanszírozásához szükséges összegek folyósítását a programban résztvevő önkormányzatoknak.
Eltűnt egy 17 éves lány május 7-én Szabédról, bár önként hagyta el otthonát a kiskorú lány, de azóta nem tért haza. Rendőrségi feljelentést tettek a hozzátartozói.
Újabb harminc nappal meghosszabbította a bányakatasztrófa miatti vészhelyzetet Parajdon a helyi vészhelyzeti bizottság.
A rendőrség újabb vizsgálatot indított a mezőméhesi gyilkossággal kapcsolatban: az áldozat nővérének tett megjegyzéseket a körözött Emil Gânj testvére, aki gyakran megfordul a szintén mezőméhesi szülői házuknál.
Új szakaszába lépett Gyergyószentmiklós és Gyergyószék egyik legfontosabb infrastrukturális beruházása: aláírták annak elkerülő útnak a megvalósíthatósági tanulmányára vonatkozó szerződést, amely Tekerőpatak és Szárhegy irányából kerülné el a várost.
szóljon hozzá!