
Fotó: Rab Zoltán
Száztagú, szakemberekből álló zsűri választotta ki azokat a településeket, helyszíneket és szálláshelyeket, amelyek döntőbe jutottak az Év desztinációja megmérettetésen. Május 8-ig lehet szavazni többek között Szovátára, Borszékre, Maroshévízre, de a Mini-Erdély Parkra is.
2024. április 16., 19:412024. április 16., 19:41
Négy évvel ezelőtt egy magáncég kezdeményezte az Év desztinációja díj létrehozását, és évről évre egyre többen neveznek be a megmérettetésre.
Szántó Lóránt, a Visit Maros Egyesület vezetője a Székelyhonnak elmondta,
a legismertebbektől a kevésbé ismert helyekig. A Visit Maros, a szovátai és a Maros megyei önkormányzat támogatásával idén Szovátát nevezte be a megmérettetésre.
„Több kategóriában lehetett nevezni, mi Szovátát a turisztikai üdülőhelyek kategóriába neveztük be, és a szakmai zsűri döntése alapján került be a döntőbe. Itt másik tizenegy település van, és
Fontos eredmény, hogy bekerült a döntőbe a Maros megyei fürdőváros, és már a közönségszavazás során sokan megismerik, illetve lehet, hogy fel is keresik. A végleges eredményeket május 21-én közlik” – tudtuk meg a Visit Maros vezetőjétől.
Szováta mellett a legjobb turisztikai célállomás díjra áhítozik többek között Borszék, Maroshévíz, Mamaia, Szinaja és Predeal. Maros megyében van döntős a gasztronómiai élmények kategóriában is: egy Bonyha községi, kundi vendéglátóhely.
Az ökoturisztikai régiók kategóriában is több erdélyi településre lehet szavazni: a döntőben van Tusnádfürdő és környéke, de az Erdélyi-dombság is, ami magában foglalja Segesvárt és a környező településeket.
A szórakozás és kaland kategóriában két Hargita megyei utazási célpont szerepel: a Székelyudvarhely melletti Mini-Erdély Park és a maroshévízi bobpálya.
Fotó: Erdély Bálint Előd
Mint a Székelyhon is beszámolt róla, a Szejkefürdőn kialakított Mini-Erdély Parknak és Bogárparknak tavaly 120 ezer látogatója volt, és a létesítmény tavaly Olaszországban elnyerte az Arany Póni díjat, amelyet a legjobb és legkreatívabb tematikus parkoknak ítélnek oda.
A maroshévízi bobpálya az ország leghosszabb ilyen pályája, csaknem két kilométer, ahol a legmerészebbek akár 45 kilométer/órás sebességgel is száguldhatnak, biztonságos körülmények között.
A közönség a destinatiaanului.ro/destinatii/voteaza oldalon szavazhat, és ahhoz, hogy a szavazás eredményes legyen, szükség van egy e-mail címre, ahonnan vissza lehet igazolni a voksot.
A 2026-os költségvetés tervezetében a helyi közösségek fejlesztésére több mint 86,4 milliárd lejt irányoznak elő, 7,4 milliárd lejjel többet, mint 2025-ben, és ez az eddigi legnagyobb összeg, amit a helyi önkormányzatok támogatására szánnak.
Közel 130 online térben elkövetett csalást jelentettek a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányságon 2025-ben. A legnagyobb kár összege, amelyet online csalással csaltak ki az áldozatból, több mint 500 ezer lej.
Hivatalos látogatásra Romániába érkezik csütörtökön Volodimir Zelenszkij ukrán elnök.
Nicușor Dan államfő összehívta szerdára a Legfelsőbb Védelmi Tanács (CSAT) ülését.
Az Amerikai Egyesült Államok harci repülőgépeket és katonákat telepítene a Konstanca megyei Mihail Kogălniceanu-légibázisra az Iránnal fennálló háborús helyzet miatt – értesült a Digi24 hírportál különböző információs forrásokból.
Hivatalos látogatást tesz Romániában március 12-én, csütörtökön Volodimir Zelenszkij ukrán elnök, amelynek során Nicușor Dan elnökkel találkozik – értesült a Digi24 hírportál.
A 2026-os állami költségvetés tervezete 127,7 milliárd lejes, GDP-arányosan 6,2 százalékos deficitre épít – derül ki a pénzügyminisztérium által kedden közzétett dokumentumból, amely szerint 2027-re a GDP 5,1 százalékára csökken a deficit.
Jelentős zavarokat okozhat az országos próba-képességvizsgák és a próbaérettségi lebonyolításában, hogy több mint 73 ezer tanügyi alkalmazott nem vesz részt a megszervezésükben.
Tűz ütött ki kedden egy lakóházban Libánfalván, a Fő utcában. Az épületből két gázpalackot hoztak ki a tűzoltók, és fennállt a veszélye annak, hogy a lángok két közeli lakóházra is átterjednek.
Megkezdődött a fakó keselyű romániai visszatelepítése: az első madarak március kilencedikén érkeztek meg a Fogarasi-havasokba. A Spanyolországból hozott példányokat az akklimatizációs időszak után fokozatosan engedik szabadon.
szóljon hozzá!