
Fotó: Haáz Vince
Kilenc település közül választhatnak azok a Maros megyei nyugdíjasok, akik az államilag támogatott gyógykezeléseket vennék igénybe. Legtöbben Szovátára és Kovásznára szeretnének utazni.
2024. november 09., 19:272024. november 09., 19:27
Bár a Maros megyei nyugdíjpénztár kilenc településre biztosít kezelési jegyeket a nyugdíjasoknak, a legtöbben főleg két településre szeretnének utazni. A megyei pénztár vezetője, Eugenia Neagoe a Marosvásárhelyi Rádió román szerkesztőségének elmondta, hogy
Algyógyra,
Tusnádfürdőre,
Herkulesfürdőre,
Május 1 településre,
Eforie Nordra,
Saturnra és
Căciulatára is lehet menni gyógykezelésre és sokan választják ezeket a helyeket is.
De mindig a meghirdetett helyeknél több kérés van Szovátára és Kovásznára. Az igazgató elmondta, hogy
Csak a koronavírus járvány előtt volt nagyobb a kérések száma, akkor elérte a hétezret.
Idén november közepén és december közepén utazhatnak még az idős személyek gyógykezelésre, a kijelölt időszakra 160 jegy áll az érdeklődök rendelkezésére.
Lemondott igazságügyi miniszteri jelöltségéről Melléthei-Barna Márton, aki ezt Facebook-oldalán jelentette be csütörtökön.
Maros megyében 1990 óta először írtak ki népszavazást, hogy lemondassanak egy polgármestert. A mezőszengyeliek június 14-én döntenek arról, hogy maradjon a jelenlegi községvezető vagy mennie kell.
Az ügyvivő egészségügyi miniszter csütörtöki nyilatkozatának előzménye, hogy hantavírus-járvány tört ki egy Európához közeledő óceánjáró hajón.
Dragoș Pîslaru ügyvivő munkaügyi miniszter szerint a helyreállítási és a kohéziós alapból megvalósuló beruházások miatt borítékolható, hogy Románia gazdasága növekedéssel zárja a 2026-os évet.
A kihívások éve lesz az idei – állítja a Maros Megyei Tanács elnöke, aki szerint az 1,18 milliárd lejes összköltségvetés fókuszában a megkezdett uniós pályázatok lezárása áll, miközben az állami források szűkössége miatt prioritásokat kellett felállítani.
A romániai üzemanyagárak jelenleg 16 százalékkal alacsonyabbak az európai átlagnál – nyilatkozta csütörtökön az Agerpresnek a Versenytanács elnöke.
Megnyílt a 11. Csíkszeredai Könyvvásár: a nyitónapon a gyerekeket Varró Dániel humoros gondolatai, a felnőtt közönséget pedig az olvasásról, figyelemről és kultúráról szóló ünnepi beszédek szólították meg.
Újra elkezdődik péntektől a tilosban parkoló járművek elszállítása Marosvásárhelyen, miután a városháza autója visszakapta a rendszámát a rendőrségtől.
Erősödött csütörtökön a román deviza az euróhoz képest, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank középárfolyama szerint 0,27 banival (0,05 százalékkal) 5,2661 lejre csökkent a szerdai 5,2688 lejről.
Baleset történt csütörtök délután a székelyudvarhelyi Hunyadi János utcában – jelezte olvasónk. A baleset során senki nem sérült meg. A környékbeli utcákban torlódás alakult ki.
szóljon hozzá!