
Fotó: Haáz Vince
Kilenc település közül választhatnak azok a Maros megyei nyugdíjasok, akik az államilag támogatott gyógykezeléseket vennék igénybe. Legtöbben Szovátára és Kovásznára szeretnének utazni.
2024. november 09., 19:272024. november 09., 19:27
Bár a Maros megyei nyugdíjpénztár kilenc településre biztosít kezelési jegyeket a nyugdíjasoknak, a legtöbben főleg két településre szeretnének utazni. A megyei pénztár vezetője, Eugenia Neagoe a Marosvásárhelyi Rádió román szerkesztőségének elmondta, hogy
Algyógyra,
Tusnádfürdőre,
Herkulesfürdőre,
Május 1 településre,
Eforie Nordra,
Saturnra és
Căciulatára is lehet menni gyógykezelésre és sokan választják ezeket a helyeket is.
De mindig a meghirdetett helyeknél több kérés van Szovátára és Kovásznára. Az igazgató elmondta, hogy
Csak a koronavírus járvány előtt volt nagyobb a kérések száma, akkor elérte a hétezret.
Idén november közepén és december közepén utazhatnak még az idős személyek gyógykezelésre, a kijelölt időszakra 160 jegy áll az érdeklődök rendelkezésére.
Három eltévedt magyar turistát mentettek ki a Retyezát-hegységből hétfőre virradóra a Hunyad megyei hegyimentők.
Zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztást adott ki hétfőn az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) 12 megyére és Bukarestre.
Az elmúlt 24 órában 18 riasztás érkezett a hegyimentő-szolgálathoz, amelynek munkatársai tizenhta embernek nyújtottak segítséget – tájékoztatott hétfőn a Facebook-oldalán a Salvamont.
78 éves korában elhunyt Sam Neill új-zélandi színész hétfőn, miután felépült abból a daganatos betegségből, amelyet korábban diagnosztizáltak nála – közölte családja.
Medve harapott meg egy 47 éves férfit Argeș megyében – jelentette hétfőn a megyei katasztrófavédelmi felügyelőség.
A májusi 10,85 százalékról júniusban 10,42 százalékra csökkent az éves infláció Romániában – közölte hétfőn az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter hétfőre a minisztériumba kérette a Román Vasúti Személyszállító Vállalat vezérigazgatóját, miután az utasoknak szánt online kérdőívet kitöltők 86 százaléka azt jelezte, hogy nem ajánlaná másoknak az utazását.
A korábbi kormánykoalíció pártjainak vezetői Nicușor Dan államfővel találkoznak hétfőn 9 órakor a Cotroceni-palotában.
Három településen jeleztek medvét ezen a hétvégén, a Hargita megyei tűzoltóság Ro Alert üzenetben figyelmeztette a lakosságot.
szóljon hozzá!