
Képünk illusztráció
Fotó: Rab Zoltán
Drognak minősülő anyagot használt és azután gépkocsit vezetett az a 28 éves Hargita megyei férfi, akit Szovátán igazoltattak a rendőrök. Maros megyében ugyanakkor szombaton este számos más kihágást is tapasztaltak és büntettek az átfogó ellenőrzést végző hatóságiak.
2021. július 11., 13:002021. július 11., 13:00
Szinte nincs olyan hétvége, amikor a Maros megyei rendőrség közlekedésügyi osztálya ne szervezne megyeszintű ellenőrzést. Ilyenkor megállítják a teherszállító és személyszállító kisautókat is a forgalmas útkereszteződések, csomópontok közelében.
Mint a megyei rendőség sajtószóvivőjétől, Emanuela Farcaștól megtudtuk szombaton 18 és éjjel 2 óra között zajlott az ellenőrzés Maros megyében, amelynek részeként elsősorban Szászrégenben és Szovátán állították meg a legtöbb gépkocsit. Minden esetben megnézték, hogy a sofőr fogyasztott-e szeszes ital vagy más tudatmódosító szert, ellenőrizték a gépkocsi iratait és műszaki állapotát is.
Emanuela Farcaș szerint az egyik legsúlyosabb eset a 28 éves Hargita megyei személyé volt, aki tudatmódosító szerek használata után vezette a gépkocsit, akit Szovátán igazoltattak. A tesztelés nyomán kiderült, hogy tiltott anyagot használt és emiatt bűnügyi eljárást indítottak ellene.
A 2026-os költségvetést el fogja fogadni a parlament, és a kormánykoalíció Ilie Bolojan miniszterelnök vezetésével folytatja a munkát a 2027-re tervezett kormányfőcseréig – jelentette ki szerdán Kelemen Hunor, az RMDSZ elnöke.
Tizenhárom középület tetejére szerelnek fel napelemeket Farkaslaka községben egy pályázat részeként, ami jelentős spórlást jelent majd a villanyszámlákon. A hosszú távú cél az, hogy teljes egészében megtermeljék az elfogyasztott áramot.
Százharminckét millió eurós beruházás zajlik a marosvásárhelyi orvosi egyetemen, ahol több mint tízezer diák tanul – derült ki Leonard Azamfirei rektor beszámolójából, aki a Marosvásárhelyen megvásárolt épületek sorsáról is beszélt.
Az Eurostat szerdán közzétett adatai szerint februárban 2,1 százalékra nőtt az éves infláció az Európai Unióban az előző havi 2 százalékról. A tagállamok közül továbbra is Romániában volt a legmagasabb az infláció, 8,3 százalék.
A jövő héten esedékes próbaérettségi bojkottálására biztatják a tanárokat az oktatási szakszervezetek.
Elfogadta szerdán a szenátus első házként azt a törvénytervezetet, amely szerint 2026-ban országos szinten 859 barnamedve megelőző célú kilövését engedélyezik a populáció szabályozása érdekében.
Ittas sofőr okozott anyagi kárral járó balesetet Csíkszeredában kedden, de Gyergyószentmiklóson és Székelyudvarhelyen is alkoholos befolyásoltság alatt vezető sofőröket szűrtek ki a rendőrök – adja hírül a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
Többször látták Székelyszenterzsébeten a kifejlett medvét, amely kedden egy szürkemarhát is megölt, jelentős kárt okozva a gazdának. Később ismét visszatért a helyszínre a nagyvad, így kénytelenek voltak kilőni azt.
Több okból is takarékosságra kényszerülnek a Szent György Napok szervezői, de a vízzel félig telt pohár tele felét nézik: az erdélyi és helyi fellépőkkel az egymásra figyelés, a találkozások öröme jobban megélhető.
Lezárták a csíksomlyói borvízforrás környékét egy szalaggal miután a laborvizsgálatok Coliform baktériumok jelenlétét mutatták ki vízben. Feltehetően a forrás magától kitisztul és napokon belül újra iható lesz a vize.
szóljon hozzá!