
A veterán traktorok parádéja mágnesként vonzza az érdeklődőket. Archív
Fotó: Daczó-Hodor Barna
Ha szeptember harmadik szombatja, akkor Csernátoni Burrogtató! Idén a tizenegyedik gépésztalálkozóját rendezi a Haszmann Pál Múzeum.
2023. szeptember 15., 15:332023. szeptember 15., 15:33
„A rendezvényt az emberek szeretete élteti, hiszen akkora érdeklődés övezi, annyian szeretik, akkora csapat áll mögöttünk, hogy szinte magától működik. Nyilván rengeteg előkészítő munkával jár, a kollégáim a gépek, az udvar karbantartásán dolgoztak, magyarországi és környékbeli gépészbarátok már egy héttel a rendezvény előtt itt vannak, segítenek. Mindennek burrognia kell majd szombaton” – osztotta meg lapunkkal Dimény-Haszmann Orsolya muzeológus, főszervező. Hozzátette,
űAnnyi változás lesz, hogy nem a szokásos Hősök emlékműve–múzeum útvonalon térnek majd vissza a járművek, hanem egy nagyobb kört fognak leírni, a központi park megkerülésével a református templom irányába, a Patak utcán fognak visszaérkezni a múzeumkertbe – hangsúlyozta.
Az érdeklődők népes seregére is gondoltak a szervezők.
– jegyezte meg.
A szeptember 16-ai, szombati rendezvény délben gyülekezővel, illetve motorindítással kezdődik, majd 13 órakor a veterán traktorok tesznek egy kört Csernáton központjában. A traktorok visszaérkezése és bemutatása után a jelenlévők a cséplésbemutató és a múzeum működő, stabil motrainak beindítása, bemutatása mellett az érdeklődők meghallgathatják és nézhetik a Felsőháromszéki Ifjúsági Fúvószenekar, a gelencei Burustyán Néptáncegyüttes és a régi magyar filmek slágereit játszó Szalonspicc zenekar produkcióit.
Emellett lesz tombolasorsolás, kenyérsütés, megtekinthetik Boros László makettkiállítását, kézműves-foglalkozásokon vehetnek részt a Békéscsabai Díszítőművész Szakkör és a csernátoni szakkör vezetésével, míg a legkisebbek népi gyermekjátékokkal szórakozhatnak.
Megkéselte osztálytársát egy 12 éves gyermek pénteken az Arad megyei Vinga község egyik iskolájában.
Görög Mártát, a Szegedi Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Karának dékánját kérte fel az Igazságügyi Minisztérium irányítására Magyar Péter leendő miniszterelnök pénteken.
Instabillá válik az időjárás már ma délutántól, és az ország nagy részén vasárnapig esőzések várhatók. Több megyére elsőfokú, sárga jelzésű riasztást adott ki a meteorológiai szolgálat légköri instabilitás és jelentős mennyiségű csapadék miatt.
Székelyföld lenyűgöző tájai, legendás helyszínei és természeti kincsei most egy izgalmas online játék keretében kerülnek reflektorfénybe. Kvízjátékunk lehetőséget kínál arra, hogy a résztvevők értékes nyereményekkel gazdagodjanak.
Bemutatta középiskolás aktív önkéntesét a Hargita megyei tűzoltóság az Életmentő szenvedéllyel elnevezésű program tízéves évfordulóján. A parancsnokság új jelentkezőket is vár a programba.
Legszebb virágaikat mutatják be, és kínálják eladásra az udvarfalvi termesztők szombaton és vasárnap a hagyományos kiállításon és vásáron. Szombaton a településen Májusfa néptánctalálkozót is tartanak, immár nyolcadik alkalommal.
Lemondott igazságügyi miniszteri jelöltségéről Melléthei-Barna Márton, aki ezt Facebook-oldalán jelentette be csütörtökön.
Maros megyében 1990 óta először írtak ki népszavazást, hogy lemondassanak egy polgármestert. A mezőszengyeliek június 14-én döntenek arról, hogy maradjon a jelenlegi községvezető vagy mennie kell.
Az ügyvivő egészségügyi miniszter csütörtöki nyilatkozatának előzménye, hogy hantavírus-járvány tört ki egy Európához közeledő óceánjáró hajón.
Dragoș Pîslaru ügyvivő munkaügyi miniszter szerint a helyreállítási és a kohéziós alapból megvalósuló beruházások miatt borítékolható, hogy Románia gazdasága növekedéssel zárja a 2026-os évet.
szóljon hozzá!