
A fiatalok keresik egymás társaságát, de Istenét is.
Fotó: Marosvásárhely Városi Ifjúsági csoportok
A közösséget kereső fiataloknak szervezik meg Marosvásárhelyen a Vár Rád! rendezvényt, amely egyben a református egyház által meghirdetett Ifjúság Éve nyitórendezvénye is.
2025. február 07., 18:552025. február 07., 18:55
Ötszáz fiatalt várnak Marosvásárhelyről, Maros megyéből, de az ország más részeiről is a Vár Rád! ifjúsági fesztiválra, amelynek a Vártemplom ad helyet. Az eseményt a marosvásárhelyi református ifjúsági csoportokat tömörítő Vifi szervezi.
Birizdó Szabolcs református lelkésztől megtudtuk, hogy őt szeptemberben bízták meg a marosvásárhelyi református ifjúsági csoportok összefogásával, így alakult meg a Vifi. Eddigi munkája során azt tapasztalta, hogy
Birizdó Szabolcs sikerként emelte ki, hogy a Vifi keretében sikerült egy podcast csatornát is elindítani, ahol több beszélgetés, vallomás is készült, és ezek is népszerűek voltak a vásárhelyi fiatalok körében.
Birizdó Szabolcs ifjúsági lelkész
Fotó: Marosvásárhely Városi Ifjúsági csoportok
A szombati esemény kapcsán megtudtuk, hogy az Erdélyi Református Egyházkerület csatlakozott a magyar református egyházak azon kezdeményezéséhez, amelyben tematikus éveket szerveznek – idén az Ifjúság Évét tartják meg. Ez azt jelenti, hogy az egész Kárpát-medencében odafigyelnek a református fiatalokra, de az események nyitottak minden fiatal számára. A tematikus év mottója a 103. zsoltár ötödik verse: Betölti javaival életedet, megújul ifjúságod, mint a sasé.
A nyitórendezvényt február 8-án, szombaton 17 órától tartják Marosvásárhelyen, ahol többek között az egyházkerület frissen felszentelt püspöke, Kolumbán Vilmos tart rövid áhítatot, majd ifjúsági zenekarok lépnek fel: a Tálentum – Alsóvárosi ifjúsági zenekar, a Cserealjai ifjúsági zenekar, a Kövesdombi ifjúsági zenekar, a Varify – Vártemplomi ifjúsági zenekar.
Birizdó Szabolcs elmondta, hogy
Az Ifjúság Éve keretében Marosvásárhelyen, Maros megyében, de Erdély-szerte is szerveznek majd ifjúsági találkozókat, sportrendvényeket, kisebb-nagyobb találkozókat, figyelembe véve a helyi adottságokat és sajátosságokat. Mindezzel az a céljuk, hogy közelebb hozzák a fiatalokat Istenhez, a gyülekezethez.
A szombati esemény élőben követhető a Marosvásárhelyi Vártemplom közösségi oldalán is.
Kilenc helyszínen tartott házkutatást a rendőrség pénteken. A Hargita és Maros megyékben végrehajtott akciók során jelentős értékű készpénzt, cigarettát, valamint mobiltelefonokat foglaltak le.
Önkormányzati vezetőkkel tanácskozott pénteken a Romániai Magyar Demokrata Szövetség vezetése. Kelemen Hunor kijelentette, hogy az adóemelés sok családnak nehézséget okoz, bocsánatot kell kérniük mindenkitől.
Személyautó sodródott le egy baleset következtében a 13A jelzésű országútról Szentegyháza és Csíkszereda között, Kalibáskő közelében pénteken délután.
A bukaresti ítélőtábla bírája, Olimpiea Crețeanu pénteken január 30-ára halasztotta annak a keresetnek az elbírálását, amelyben Silvia Uscov ügyvédnő két alkotmánybíró – Mihai Busuioc és Dacian Cosmin Dragoș – tisztségből való felfüggesztését kéri.
A litván hatóságok szerint az orosz katonai hírszerzés (GRU) állt egy 2024-es litvániai gyár elleni gyújtogatási kísérlet mögött; az üzem rádióhullám-szkennereket szállít az ukrán hadseregnek – írja az Agerpres a Reuters pénteki beszámolója alapján.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) pénteken közzétett előrejelzése szerint a következő napokban országszerte rendkívül hideg idő várható, az éjszakák fagyosak lesznek, de vegyes csapadékra és heves szélre is számítani lehet.
Február 11-ére halasztotta az alkotmánybíróság a bírák és ügyészek nyugdíjazását szabályozó új törvénytervezettel kapcsolatos beadvány megvitatását.
2025 októberéhez képest novemberben 2,2 százalékkal 5615 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet. A bruttó átlagbér 9371 lej volt tavaly novemberben, 2,4 százalékkal nagyobb, mint az előző hónapban.
Saját autója hátsó kerekei alá szorult és életét vesztette egy nő Vaslui megyében, miután nem állította meg rendesen a járművet a lejtős terepen.
Több ezren tüntettek csütörtök este a bukaresti Győzelem (Victoriei) téren az Ilie Bolojan vezette kormány ellen.
szóljon hozzá!