
A fotókon látható kutyák örökbe fogadhatók. Érdeklődni a 0721 384 068-as telefonszámon lehet
Fotó: AMY Kóbor Kutyákért Egyesület
Nőtt az örökbefogadási kedv a sepsiszentgyörgyi szépmezői menhelyen, miután a múlt héten lapunkban is jeleztük, hogy több mint húsz kutyát örökre el kell altatni helyszűke miatt.
2023. február 06., 13:452023. február 06., 13:45
A sepsiszentgyörgyi AMY Kóbor Kutyákért Egyesület önkéntesei a menhely alkalmazottaival közösen azon fáradoztak az elmúlt napokban, hogy minél több eb megmenekülhessen. Február 11-én, szombaton nyílt napot tartanak a helyszínen, melyre minden érdeklődőt szeretettel várnak.
Pora Kinga Emese, az egyesület vezetője örömmel újságolta, hogy vasárnapig, vagyis egy hét leforgása alatt az önkéntesek erőfeszítéseink köszönhetően harminchét kutyának sikerült gazdit találni, tehát ezek a lehető legrövidebb időn belül elhagyják a menhelyet.
– nyomatékosította Pora Kinga. „Addig is tesszük a dolgukat, népszerűsítjük a menhely lakóit, segítséget kérünk az örökbefogadásukhoz. A menhely és egy holland szervezet önkéntesei, tizenhárom személy ezen ügyködik napi 12 órában.”
Külföldre is sikerült pár kutyát örökbe adni, idehaza pedig egy bákói szervezet fogadott örökbe hetet. „Reméljük, hogy a héten még sikerül szerető gazdikat találni ezeknek az ártatlan lelkeknek, és bízom abban, hogy szombaton is jönnek majd örökbefogadók” – mondta el lapunknak Pora Kinga, hozzátéve, szombaton 10 és 13 óra között várják a szépmezői menhelyre azokat, akik lelkükön viselik a kutyák sorsát.
Kérdésünkre, hogy a harminchét kutya megmentésével elérték-e céljukat, azt felelte, a készülő befogások tükrében sem szusszanhatnak fel. Szükség van még örökbefogadókra, hogy minél több ketrec szabaduljon fel, mert újabb és újabb kutyákat fognak behozni.
Mint megírtuk, a TEGA Rt. gondozásában levő szépmezői kutyamenhelyen többek között azért alakult ki a sürgős megoldást kívánó helyzet, mert a megengedettnél jóval több kóbor kutyának adtak menedéket, és erre a hatóságok is felfigyeltek. Ugyanakkor elszaporodtak a felügyelet nélkül kóborló kutyák az utcákon, különösen az Őrkő környékén, ahol az állatrendőrség, az állatjóléti felügyelőség és a menhely alkalmazottai nagyobb befogási akcióra készülnek, az új jövevényeknek pedig helyet kell biztosítani.

Nehéz döntés előtt áll a sepsiszentgyörgyi – szépmezői – kutyamenhely munkaközössége, amely jelenleg 164 kóbor kutyának ad otthont. Némelyik állatot ugyanis kénytelenek elaltatni, miután felszólítást kaptak az állategészségügyi hatóságtól.
Nicușor Dan kijelentette, hogy vasárnap a Nyugathoz tartozó Romániára és egy feddhetetlen jelöltre szavazott a bukaresti időközi főpolgármester-választáson.
Vasárnap Bukarestben főpolgármestert, Buzău megyében megyei tanácselnököt, a Dâmbovița megyei Găești városában, valamint kilenc megye 11 községében polgármestert választanak.
A Moldovai Köztársaság „megelőző jellegű, néhány órás” energetikai segítséget kért Romániától, miután péntek este és szombat reggel Oroszország támadást indított Ukrajna energetikai rendszere ellen.
Legutóbbi ülésén a kormány jóváhagyta 303 állás meghirdetését az uniós helyreállítási forrásokból épített bölcsődéknél – tájékoztatott szombaton az oktatási minisztérium.
Az idei első félévben 2472 személy szenvedett munkabalesetet Romániában, 17 százalékkal kevesebb, mint 2024 azonos időszakában; az áldozatok közül 32-en vesztették életüket, 59 százalékkal kevesebben, mint az előző év első hat hónapjában.
Szándékosan nekihajtott egy másik autónak, ezáltal egy 21 éves fiatalember, valamint annak egyéves és négyhónapos lánya életét oltotta ki az a 38 éves Ialomița megyei férfi, akit Nagy-Britanniában azonosítottak és vettek őrizetbe a hatóságok.
A december első hetében végzett ellenőrzéseik során összesen 4,3 millió lejre bírságoltak és 13 gazdasági szereplő tevékenységét függesztették fel az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) felügyelői.
A Richter-skála szerint 3,5-ös erősségű földrengés történt szombaton 9 óra 25 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Idén is tíz kategóriában vehették át a Prima és Prima Primissima Díjakat a magyar szellemi élet, a művészet, a tudomány és a sport jeles képviselői a Müpában megtartott pénteki gálaesten. A díjazottak között találjuk Visky András írót, drámaírót is.
Daniel David oktatási miniszter pénteken aláírta az iskolai házi feladatok szabályozását módosító rendeletet.
szóljon hozzá!