
Cociș Ioan kislányával
Fotó: Maros megyei tűzoltóság
Munkaidőn kívül hazafelé tartó marosvásárhelyi tűzoltó mentette meg egy balesetet szenvedett, eszméletlen autóvezető életét szerda este.
2021. április 15., 19:172021. április 15., 19:17
Szerda este 21 óra után Cociș Ioan marosvásárhelyi hivatásos tűzoltó családjával hazafelé tartott, amikor Mezőbergenye település közelében észrevett egy hídfőnek, majd árokba csapódott, megrongálódott gépkocsit. A tűzoltó megállt, felmérte az autót, amelybe beszorult az eszméletlen állapotban lévő sofőr.
A tűzoltó azonnal reagált: az esetleges robbanás elkerülése érdekében áramtalanította az autót, majd megkérte feleségét, hogy értesítse a 112-es sürgősségi hívószámot, és kérje a mentősök, illetve a tűzoltók segítségét. Ezt követően bemászott a gépjárműbe és elsősegélyben részesítette a 26 éves áldozatot. A mentők és tűzoltók megérkezéséig stabilizálta a sérült állapotát, aki visszanyerte eszméletét. A kiérkező marosvásárhelyi tűzoltók azonnal beavatkoztak, kiszabadították a járművezetőt, majd átadták a rohammentő-szolgálatnak, hogy ellátásra kórházba szállítsák.
A Maros megyei tűzoltóság sajtóközleményben számolt be Cociș Ioan szolgálaton kívüli odaadó életmentéséről. A férfi közel 14 éve dolgozik a megyei tűzoltóságnál.
A Solidaritatea Sanitară szakszervezeti szövetség országos közvélemény-kutatást indított az egészségügyi dolgozók között arra nézve, hogy az új közalkalmazotti bértörvényt el kellene-e fogadni, avagy sem.
Tarlótűz pusztított vasárnap délután a Segesvárhoz tartozó Róra faluban, ebben pedig öt jármű is kiégett egy kertben – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Egy Kolozs megyei turista lezuhant szombaton egy szikláról a Csalhó-hegységben; SMURD-mentőhelikopterrel szállították a marosvásárhelyi sürgősségi kórházba.
Több mint 120 programmal várta a közönséget csütörtöktől vasárnapig a 19. Székelyföldi Lovas Ünnep. Négy napig ismét a lovak, a lovas sportágak, hagyományőrzés és életmód volt fókuszban a a gyergyószentmiklósi Krigel lovaspályán.
Hétfőn az ország nyolc megyéjében és Bukarestben lesz még kánikula, a hegyvidéken és a deli régiókban viharok várhatók.
A Duna vízhozama az országba való belépési pontnál (a baziási szakaszon) a jövő hét vége felé 1550 m³/s-ra emelkedik, ám továbbra is jóval az augusztusi sokéves átlag – 3900 m³/s – alatt marad az INHGA előrejelzése szerint.
Egy 37 éves, eltűnt férfit keres a marosvásárhelyi rendőrség.
Elindult a paksi atomerőműben a 3-as blokk 6-os turbinájának áramtermelése szombaton késő este.
Medve jelenlétére figyelmeztették a csíkszeredaiakat szombat este Ro-Alert üzenetben.
Robbanóanyagot tartalmazott a szombat reggel a Fekete-tengerben, a tuzlai partszakasz közelében talált drónmaradvány – közölte a védelmi minisztérium.
1 hozzászólás