
A csíkszeredai központi park volt a csendőr által látott lopás helyszíne. Képünk illusztráció
Fotó: Veres Nándor
Egy tizenéves kislány zsebéből tulajdonított el egy telefont egy férfi csütörtökön Csíkszeredában, ám az eset szemtanúja volt egy szolgálaton kívüli csendőr, aki azonnal elkapta a tolvajt, akit a rendőrségnek adott át – számol be a Hargita Megyei Csendőrfelügyelőség.
2022. június 04., 11:052022. június 04., 11:05
Szolgálaton kívüli csendőr fogta el azt a tolvajt, aki egy 11 egyéves kislány zsebéből lopta ki a telefonját pénteken 19 óra előtt a csíkszeredai központi parkban.
Mint a beszámolóban olvasható, a csendőr arra lett figyelmes, hogy egy férfi gyanúsan halad a kislány mögött, és valószínűleg nem hozzátartozója, ugyanis nem egymás mellett sétáltak, hanem a férfi követte a lányt, majd nadrágja zsebéből kilopta a telefont és elszaladt.
A szemtanú rögtön utána eredt, és száz méteren belül elkapta a tolvajt, ezt követően egy másik társával együtt a férfit átadták a helyszínre riasztott rendőröknek.
Az eset után videófelvétel is készült, ami ide kattintva elérhető.
A képviselőház szerdán döntő házként a szenátus által megszavazott formában, tehát a Szociáldemokrata Párt (PSD) módosító indítványával együtt fogadta el az energiaágazat dekarbonizációjáról szóló törvénytervezetet.
Nicușor Dan államfő szerdán a Facebook-oldalán bejelentette, hogy élettársával együtt úgy döntött: közzéteszik az elnöki hivatal honlapján Mirabela Grădinaru vagyon- és érdekeltségi nyilatkozatát.
Folytatódnak a tárgyalások az egészségügyi szakszervezetekkel az új közalkalmazotti bértörvényről, és ezen a héten van esély az előrelépésre – jelentette ki szerdán Dragoș Pîslaru ügyvivő munkaügyi miniszter.
Történelmi mélypontra, másodpercenként 1400 köbméterre süllyedt a Duna vízhozama a romániai szakasz belépő pontján, Báziásnál – közölte a román vízügyi hatóság szóvivője szerdán.
Nemzetközi színvonalú gokartpályával gazdagodott Csíkszereda. A Hargita Karting nemcsak a profi versenyzőknek kínál edzési lehetőséget, hanem a családok, a hobbigokartosok és a sportturizmus számára is új élményközpontot jelent.
Hét hónap alatt 359 alkalommal riasztották a Hargita megyei csendőrséget medve jelenléte miatt a településeken, kétszer annyiszor, mint tavaly, ugyanebben a periódusban.
Nicușor Dan államelnök kedd este bejelentette, hogy kihirdetett egy sor, az országos helyreállítási terv kritikus mérföldköveinek teljesítéséhez szükséges törvényt, valamint ratifikálta a SAFE-megállapodást.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) szerdán frissítette a vörös és narancssárga hőségriasztásokat, amelyek az ország legnagyobb részén péntek reggelig érvényesek lesznek.
Vita robbant ki két férfi között, mivel egyikük nem volt hajlandó kölcsönadni a kőműves szerszámait a másiknak. Az ordibálásba torkollt konfliktust jelezték a hatóságoknak, a Kovászna megyei csendőrség a veszekedő feleket bírsággal sújtotta.
Medvével ütközött szerdára virradóra egy személygépkocsi Erdőszentgyörgyön, de a sérült állatot nem találták meg a vadászok.
1 hozzászólás