
A nőiességet, a divatot és a biciklizést népszerűsítenék. Illusztráció
Első alkalommal tartanak szervezett szoknyás biciklizést (Skirtbike) Csíkszeredában május 6-án.
2017. május 05., 11:182017. május 05., 11:18
A Skirtbike mozgalom 2010-ben indult, azóta több száz biciklis nő csatlakozott a kezdeményezéshez, hogy a nőiességet és a divatot népszerűsítse. A rendezvény célja, hogy elősegítse a városi kerékpározás népszerűsítését, bebizonyítván, hogy a környezetbarát közlekedési eszközzel bárhová könnyen el lehet jutni – mutat rá a Right Egyesület, amely partnerségben a Zöld SzékelyFöld Egyesülettel, Pegas, Aqua Carpaticával, az Élő Erdély Egyesülettel, a Csíki Válallkozók Egyesületével, a Csíki Anyák Egyesületével, a Fun Bike Kerékpárszaküzlettel és az Eco Car Skoda márkaképviselettel közösen szervezi az eseményt.
Fontosnak tartják a jelenlegi biciklis útvonalak és szabályos biciklizés megismertetését, illetve
A felvonulók a Csíki Játékszín előtt találkoznak, 11 órától lehet feliratkozni a szervezőknél. A rendezvényen való részvétel mindenki számára ingyenes, és főként hölgyeknek szól, de a szervezők szeretettel várnak mindenkit, aki szívesen biciklizik. 11 óra 20 perctől ismertetik az útvonalat és a szabályokat a szervezők, majd fél tizenkettőtől megkezdődik a felvonulás.
Útvonal: Csíki Játékszín – Szabadság tér – Kossuth Lajos utca – Márton Áron utca – Szék útja – Nagymező utca – Taploca utca – Márton Áron utca – Kossuth Lajos utca – Szabadság tér – Csíki Játékszín. Érkezés körülbelül 13 órakor.
Az érkezés után tombolasorsolást tartanak és különböző kategóriákban osztanak ki díjakat: a legszebben díszített bicikli, a legszebb szoknyás kerékpáros, a legidősebb kerékpáros, a legfiatalabb kerékpáros. 14 órától a csapat csatlakozik a Csíki Majális rendezvényhez a központi parkban.
Csíki Majális
Az RMDSZ Csíki Területi Szervezete és az Aktív Közélet Egyesület közös szervezésében tartják szombaton a már hagyományosnak számító Csíki Majálist a csíkszeredai központi parkban. Minden korosztály számára szeretnének programot kínálni a szervezők a szombati eseményen, amely délelőtt tíz órától kezdődik, és késő délutánig tart.
A Csíki Majális programjában szerepel többek között közösségi főzés, sportvetélkedő, fellépnek a környékbeli települések néptánccsoportjai, fúvószenekarai. A gyerekek különféle kézműves foglalkozásokon vehetnek részt, mászóparkban kapcsolódhatnak ki, míg a felnőttek a kulturális programok mellett tematikus sátrakban előadásokat hallgathatnak. A délután folyamán több helyi vagy környékbeli előadó ad koncertet.
Szerdán este tartották a Magyarország Ifjúsági Fővárosa 2026 címért vívott televíziós vetélkedő döntőjét. A finálét a Gyergyószentmiklós–Cegléd várospáros nyerte.
Noha még nem sikerült elérni a víz árának módosítását, a csíkszentkirályi Ecken Közmű egy évre szóló ideiglenes működési engedélyt kapott. Szintén egy évvel hosszabbították meg az ügyvezető szerződését is, ezalatt rendezni kell a helyzetet.
Több százan tüntetnek szerda este a Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) bukaresti székhelye előtt a Recorder oknyomozó portál dokumentumfilmje nyomán.
A Prahova megyei vízválság kapcsán végzett ellenőrzésekről és az ezek nyomán hozott intézkedésekről számolt be a környezetvédelmi miniszter.
Átvette az irodalmi Nobel-díjat szerdán Stockholmban Krasznahorkai László.
Rendkívüli ülésen döntött a Hargita megyei önkormányzat a megyei szociális és gyermekvédelmi igazgatóság költségvetésének a kiegészítéséről szerdán, hogy az intézmény alkalmazottai megkaphassák fizetésüket.
Kidobott az emeletről egy macskát egy bukaresti férfi, súlyos sérüléseket okozva az állatnak, ezért a rendőrség előbb őrizetbe vette állatkínzás gyanújával, majd hatvannapos hatósági felügyeletet rendeltek el ellene.
December 28-ára halasztotta szerdán az alkotmánybíróság annak a beadványnak a tárgyalását, amelyet a legfelsőbb bíróság nyújtott be a bírák és ügyészek nyugdíjazási feltételeit módosító új törvénytervezettel kapcsolatban.
A közlekedésrendészet munkatársai kedden 11 és 15 óra között 67 helyen végeztek ellenőrzést az 1-es országút különböző, balesetveszélyes szakaszain Ilfov, Prahova, Brasó, Szeben, Fehér, Kolozs és Bihar megyében.
Romániában vannak olyan megyék, ahol minden harmadik aktív munkaszerződés minimálbérre szól – jelentette ki szerdán az Országos Szakszervezeti Tömb (BNS) elnöke.
szóljon hozzá!