
Képünk illusztráció
Fotó: Pixabay
Hőmérséklet-ingadozások és esős időszakok jellemzik a következő két hét időjárását – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat szeptember 18. és október 1. közötti periódusra vonatkozó előrejelzéséből.
2023. szeptember 18., 16:042023. szeptember 18., 16:04
A hétfőn közzétett prognózis szerint Erdélyben és Máramarosban
Az éjszakai minimumok 8 és 12 fok között alakulnak. Záporokra, zivatarokra 19-én és 20-án, majd 24-én, 25-én és 26-án lehet számítani.
A hegyekben ezen a héten fokozatosan felmelegszik az idő, jövő héten itt is lehűlés áll be. A maximumok 14 és 20 fok között, a minimumok 6 és 10 fok között alakulnak. A csapadék kialakulásának esélye szeptember 18–22. között, majd 25-én és 26-án lesz nagyobb – írja az Agerpres hírügynökség az Országos Meteorológiai Szolgálat előrejelzésére hivatkozva.
Idén januárban 33 százalékkal kevesebb új autót helyeztek forgalomba Romániában, mint 2025 első hónapjában – derül ki a Gépkocsigyártók és Importőrök Egyesületének (APIA) kedden közzétett előzetes adataiból.
Mihai Fifor szociáldemokrata párti képviselő szerint Ilie Bolojan miniszterelnök megszorító intézkedései az ország stabilitásának legfőbb pilléreit gyengítik.
A várakozás, bizakodás ellenére úgy tűnik, nincs lehetőség arra, hogy a helyi önkormányzatok csökkentsék a 2026-os évre vonatkozó helyi adók mértékét. A pénzügyminisztérium álláspontja szerint ez törvénybe ütköző lenne.
Vizsgálatot indított a Szeben megyei gyermekvédelem annál a kürpödi (Chirpăr) családnál, amelynek két gyermeke egy patakba fulladt hétfőn.
Későn állt meg autójával egy idős sofőr Brassóban egy vasúti átkelőnél, és az érkező vonat elütötte a személyautó elejét. Egy másik jármű fedélzeti kamerája rögzítette a balesetet, a rendőrség pedig utólag közzé is tette.
Az ország keleti és déli részén hűlt le igazán a hőmérséklet keddre virradóan, Székelyföldön az évszakhoz képest nem volt rendkívüli hideg, sőt.
Az 51 éves Ionela Tudor jelenleg a bukaresti ítélőtábla közigazgatási perekkel foglalkozó osztályát vezeti, illetve az intézmény alelnöki tisztségét is betölti.
Alsósófalva lesz a házigazdája idén a XXXIV. Hargita Megyei Farsangbúcsúztatónak. A rangos megyei rendezvény évről évre a hagyományőrzés, és a közösségi összetartozás ünnepe.
A Szeben megyei Kürpöd (Chirpăr) település melletti patakba esett és meghalt hétfőn egy testvérpár, egy 6 éves kislány és egy 9 éves fiú.
Összesen 16 jogosítványt függesztettek fel, ugyanakkor 366 esetben szabtak ki büntetést gyorshajtókra az elmúlt héten – közli a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
szóljon hozzá!