
Hermann Mark Christian. Élvezi a párt bizalmát. Archív
Fotó: Boda L. Gergely
A Szabad Emberek Pártjának (POL) elnöke, Dan Maşca közleményt adott ki, amelyben elítéli a marosvásárhelyi Hermann Mark Christian párttársa ellen elkövetett agressziót, és nemmel válaszol arra a felkérésre, hogy vonja meg a bizalmat a megtámadott tanácsostól.
2018. február 04., 11:092018. február 04., 11:09
2018. február 04., 13:142018. február 04., 13:14
A közleményt pénteken, több mint egy héttel a marosvásárhelyi Tutun kávézóban történtek után adta ki a pártelnök, reagálva arra a videofelvételre, amelynek tanúsága szerint a magát civil aktivistának valló Kovács István rátámadt Hermannra, és több napig gyógyuló sérüléseket okozott neki.
A POL vezetője kiemelte, a helyi közigazgatásban nem az ököljognak kell uralkodnia, és mindenképp helyet kell kapnia a szólásszabadságnak. „Határozottan elítéljük azokat a feltételezéseket, amelyek megkérdőjelezik, hogy a POL tanácsosai rendelkeznek a párt támogatásával. Üzenjük azoknak, akik az elmúlt hónapokban, hetekben számtalan alkalommal nyomást gyakoroltak, és nem ritkán megfenyegettek, hogy nem fogunk letérni arról az útról, amelyen elindultunk” – írja Maşca.
A 2026-os költségvetést el fogja fogadni a parlament, és a kormánykoalíció Ilie Bolojan miniszterelnök vezetésével folytatja a munkát a 2027-re tervezett kormányfőcseréig – jelentette ki szerdán Kelemen Hunor, az RMDSZ elnöke.
Tizenhárom középület tetejére szerelnek fel napelemeket Farkaslaka községben egy pályázat részeként, ami jelentős spórlást jelent majd a villanyszámlákon. A hosszú távú cél az, hogy teljes egészében megtermeljék az elfogyasztott áramot.
Százharminckét millió eurós beruházás zajlik a marosvásárhelyi orvosi egyetemen, ahol több mint tízezer diák tanul – derült ki Leonard Azamfirei rektor beszámolójából, aki a Marosvásárhelyen megvásárolt épületek sorsáról is beszélt.
Az Eurostat szerdán közzétett adatai szerint februárban 2,1 százalékra nőtt az éves infláció az Európai Unióban az előző havi 2 százalékról. A tagállamok közül továbbra is Romániában volt a legmagasabb az infláció, 8,3 százalék.
A jövő héten esedékes próbaérettségi bojkottálására biztatják a tanárokat az oktatási szakszervezetek.
Elfogadta szerdán a szenátus első házként azt a törvénytervezetet, amely szerint 2026-ban országos szinten 859 barnamedve megelőző célú kilövését engedélyezik a populáció szabályozása érdekében.
Ittas sofőr okozott anyagi kárral járó balesetet Csíkszeredában kedden, de Gyergyószentmiklóson és Székelyudvarhelyen is alkoholos befolyásoltság alatt vezető sofőröket szűrtek ki a rendőrök – adja hírül a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
Többször látták Székelyszenterzsébeten a kifejlett medvét, amely kedden egy szürkemarhát is megölt, jelentős kárt okozva a gazdának. Később ismét visszatért a helyszínre a nagyvad, így kénytelenek voltak kilőni azt.
Több okból is takarékosságra kényszerülnek a Szent György Napok szervezői, de a vízzel félig telt pohár tele felét nézik: az erdélyi és helyi fellépőkkel az egymásra figyelés, a találkozások öröme jobban megélhető.
Lezárták a csíksomlyói borvízforrás környékét egy szalaggal miután a laborvizsgálatok Coliform baktériumok jelenlétét mutatták ki vízben. Feltehetően a forrás magától kitisztul és napokon belül újra iható lesz a vize.
1 hozzászólás