Hirdetés
Hirdetés

SZNT: sokan szoftverhiba miatt nem tudták aláírni a kezdeményezést

Nem szabad feladni az első sikertelen próbálkozás után •  Fotó: Székelyhon

Nem szabad feladni az első sikertelen próbálkozás után

Fotó: Székelyhon

A Kohéziós politika a régiók egyenlőségéért és a regionális kultúrák fenntarthatóságáért című polgári kezdeményezés aláírásgyűjtési időszaka utolsó napjaiban nagy örömmel és megelégedéssel tapasztaljuk, hogy a hajrában soha nem látott összefogás alakult ki – írja az aláírásgyűjtésről a kezdeményező Székely Nemzeti Tanács.

Székelyhon

2020. május 06., 16:292020. május 06., 16:29

2020. május 06., 16:292020. május 06., 16:29

Mint a szerkesztőségünknek is elküldött közleményben fogalmaznak, a napi közel százezer támogató aláírás azt jelzi, hogy – nem utolsó sorban a hatékony sajtókampány és mozgósítás következtében – május 7-ig sikerül teljesíteni az egymilliós kvótát, abban az esetben, ha a hátralévő utolsó két napban is fenn tudjuk tartani az intenzív mozgósítás ütemét.

Idézet
Dicséret és köszönet mindenkinek, aláíróknak, támogatóknak, szervezőknek egyaránt

– fejezik ki köszönetüket.

Hirdetés

Arról is írnak, hogy a megnövekedett aláírásszám egy rendszerszintű, ám nem mindenkinél megjelenő hibára is rámutatott. Többen jelezték ugyanis, hogy az internetes formanyomtatvány végén kötelező módon beírandó ellenőrző mezőn belüli (úgynevezett Captcha), betűkből és/vagy számokból álló kód négy karaktere mellett

esetenként plusz karakterek is megjelentek a képen, amelyek beírását a rendszer hibás válaszként értékelte és a támogatás leadása sikertelen volt.

Az IT-szakemberek elemzése kiderítette, hogy szoftverhibáról van szó, a probléma oka az egyes böngészőkben (Chrome, Edge) elérhető automatikus fordítás funkció használata. A Captcha funkció ugyanis az akadálymentes használat elősegítése érdekében lehetővé teszi, hogy a képen szereplő karaktereket egy automata felolvassa és a felhasználó a hallottakat begépelve bizonyítsa, hogy emberi felhasználó. Ezt egy ikonra kattintva lehet aktiválni, ami a Captcha mellett található és egy kis hangszórót ábrázol.

A Captcha mellett egy olyan ikon is található, amellyel új feladványt lehet kérni, ha a felhasználó nem biztos abban, hogy melyik betűket, illetve számokat látja a képen.

Az egyes böngészőkben megtalálható automata fordítás funkció bizonyos nyelvek esetén ezt az ikont helybenhagyja, de bizonyos nyelvek esetén az ikont lecseréli annak azonosító címkéjére, ahogy az a programkódban meg van adva.
A hibát a kezdeményező bizottság tagjai jelezték az Európai Bizottság illetékeseinél, illetve szakembereinél.

A kezdeményezők szerint a nyilvánvaló szoftverhibáért, amely aláírások sokaságát tehette érvénytelenné, a felelősség teljes egészében az Európai Bizottságot terheli, annak minden technikai és jogi következményével együtt.

Ezen felül további technikai kihívást jelentett a Bizottság által rendelkezésre bocsájtott aláírásgyűjtő szoftver számára, az utóbbi napokban jelentősen megnövekedett forgalom. Április 29-én, és május 2-án is kettő, illetve a túlzott adatforgalom miatt a honlap szervere egy-egy órára leállt, ami további ezres számban foszthatta meg a szervezőket támogató aláírásoktól. Ennek elkerülésére a szervezők a kedden jelezték a bizottság informatikusainak, hogy az utolsó két napban várhatóan még ennél is nagyobb lesz az oldal látogatottsága, így tegyenek minden szükséges informatikai lépést, akár kiegészítő szerverek becsatolását, annak érdekében, hogy a véghajrában folyamatosan és zavartalanul lehessen elérni az Unió valamennyi országából a nevezett honlapot.

Ugyanakkor tájékoztatjuk a közvéleményt, hogy az aláírási időszak meghosszabbításáról, illetve átütemezéséről szóló igénylést az Európai Bizottság illetékesei még nem bírálták el,

illetve az elbírálás eredményét nem közölte a szervezőkkel, így arra minden bizonnyal a május 7-i határidő lejárta után kerül sor – olvasható a dokumentumban.

Hozzáteszik, hogy az aláírási hajrá mindezek ellenére folytatódik és arra kérünk minden támogatót, hogy a fent leírtak alapján járjon el az aláírás kapcsán.

A szervezők azt kérik a nemzeti régiók támogatóitól, hogy továbbra is segítség az aláírásgyűjtést minden lehetséges internetes eszköz segítségével.

Kövessék nyomon és osszák meg a www.irdala.hu honlapon és a hozzá tartozó online felületeken elérhető tartalmakat, hogy az eddig rögzített határidőig, vagyis május 7-én, 24 óráig minél több aláírás gyűljön.

Hirdetés
1 hozzászólás Hozzászólások
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. augusztus 15., szombat

Ittasan és jogosítvány nélkül vezetett

Ittas vezetésen ért a rendőrség egy 53 éves, korondi férfit augusztus 15-én éjjel Gyergyószentmiklóson.

Ittasan és jogosítvány nélkül vezetett
Ittasan és jogosítvány nélkül vezetett
2026. augusztus 15., szombat

Ittasan és jogosítvány nélkül vezetett

Hirdetés
2026. augusztus 15., szombat

24 ezer lejnyi bírságot szabtak ki a gazdasági ellenőrzések során Hargita megyében

Tíz vállalkozást ellenőriztek Hargita megyében a rendőrök és a környezetvédelmi ellenőrök pénteken. Az akció során elsősorban üzletek, autóbontók és autójavító műhelyek működését vizsgálták.

24 ezer lejnyi bírságot szabtak ki a gazdasági ellenőrzések során Hargita megyében
2026. augusztus 15., szombat

Egyes helyeken csupán néhány száz méterre zajlanak a harcok a román határtól

Az elmúlt 96 órában a védelmi minisztérium radarjai több mint száz drónt észleltek a román légtér közelében – közölte péntek este Radu Miruță védelmi miniszter.

Egyes helyeken csupán néhány száz méterre zajlanak a harcok a román határtól
2026. augusztus 15., szombat

Közel volt a nyári fagyhoz Csíkszereda szombatra virradóan

Jócskán visszaesett a hőmérséklet Csíkszeredában szombatra virradóan, mindössze 3 Celsius-fokot mértek a hivatalos mérőállomáson.

Közel volt a nyári fagyhoz Csíkszereda szombatra virradóan
Hirdetés
2026. augusztus 14., péntek

Év végére üzembe állhat a ritka gyulakutai beruházás

Akkumulátoros energiatároló park épül Gyulakután az Electrica Bukarest 16,5 millió eurós beruházásában, amelyet az év végéig üzembe helyeznének. Emellett egy kisebb, önkormányzati akkumulátorpark is készül, amely középületek áramellátását szolgálja majd.

Év végére üzembe állhat a ritka gyulakutai beruházás
2026. augusztus 14., péntek

Kilenc hónappal eltűnése után megtalálhatták a brit turista holttestét a Bucsecsben

Egy oszlásnak indult holttestet találtak pénteken a Bucsecs-hegységben, ruházatából a tavaly novemberben eltűnt 18 éves brit turista iratai kerültek elő – közölte az Agerpres hírügynökség nyomán az MTI.

Kilenc hónappal eltűnése után megtalálhatták a brit turista holttestét a Bucsecsben
2026. augusztus 14., péntek

Történelmi mélypont közelében a Duna vízhozama, tovább apad a folyó

A Duna vízhozama a romániai belépési pontnál, Báziásnál pénteken és szombaton várhatóan másodpercenként 1400 köbméter körül stagnál, majd enyhén csökken, és augusztus 21-re másodpercenként 1300 köbméterre apad.

Történelmi mélypont közelében a Duna vízhozama, tovább apad a folyó
Hirdetés
2026. augusztus 14., péntek

Elhunyt Geréd Vilmos nyugalmazott kántor-karnagy

Életének 77. évében, augusztus 13-án, elhunyt Geréd Vilmos nyugalmazott kántor-karnagy, az erdélyi egyházzenei élet meghatározó személyisége – adta hírül a romkat.ro hírportál.

Elhunyt Geréd Vilmos nyugalmazott kántor-karnagy
2026. augusztus 14., péntek

Több mint hétszáz bölcsődei állást hirdetnek meg

Pénteki ülésén a kormány memorandumot fogadott el 34 új bölcsőde működtetéséhez szükséges 768 állás meghirdetéséről.

Több mint hétszáz bölcsődei állást hirdetnek meg
2026. augusztus 14., péntek

Nem mindennapi helyszínen mutatják be a környezettudatos divatot Marosvásárhelyen

A Marosvásárhelyi Állatkert oroszlánkifutója idén is otthont ad egy rendhagyó divatbemutatónak augusztus végén: Hajnal Zsuzsa, marosvásárhelyi divattervező itt mutatja be a fenntartható divat jegyében alkotott új ruhakollekcióját.

Nem mindennapi helyszínen mutatják be a környezettudatos divatot Marosvásárhelyen
Hirdetés