
A Baczkamadarasi Kis Gergely Református Kollégium. Jótékony diákok otthona. Archív
Fotó: Thomas Campean
Nagy mennyiségű tartósélelmiszert gyűjtöttek össze húsvét alkalmából a székelyudvarhelyi Baczkamadarasi Kis Gergely Református Kollégium diákjai.
2018. március 29., 14:372018. március 29., 14:37
A Hozz egyet! elnevezésű, 2010 óta minden évben megrendezett egynapos akció során 105 doboz pástétom, 101 csomag tésztaféle, 54 kiló liszt, 67 kiló cukor, 52 doboz húskonzerv és még sok más élelmiszer gyűlt össze.
„A tanintézetnek 700 diákja van, az összesítésekből pedig kiderült, hogy mintegy 650-en vettek részt a gyűjtésben. Úgy, hogy ezért sem dicséret, sem elismerés nem jár.
– mondta el büszkén Lőrincz Edit, a gyűjtés szervezője. Az adományok felét sófalvi gyermekotthonokba szállítják, a másik felét pedig a Diakónia Keresztény Alapítványnak adják át, amely az udvarhelyi kisnyugdíjasoknak osztja ki az élelmiszert.
Felháborító jelenetet örökített meg egy névtelen felhasználó a csíksomlyói nyeregben a pünkösdi búcsút követően.
Az Európai Unióban áprilisban márciushoz képest 7,9 százalékkal nőtt a gázolaj és 2,4 százalékkal a benzin ára – derül ki az Eurostat hétfőn közzétett adataiból.
A pünkösdi időszak sem tartott vissza néhány sofőrt attól, hogy ittasan üljenek autóba, közülük ketten baleseteztek is – derül ki a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság hétfői összesítéséből.
A Hargita megyei csendőrséghez május 22-25. között 26 lakossági bejelentés érkezett lakott területek közelében megjelent medvékről.
Öt személy sérült meg, közülük kettőt kórházba kellett szállítani, miután tizenegy ember verekedett vasárnap este Előpatakon – közli a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
Öt nap alatt hétszer jelent meg Farcádon a medve, amely ez idő alatt több kaptárt rongált meg a településen lévő méhészetnél, ráadásul a lakókat is félelemben tartotta. Végül vasárnap este kilőtték a fiatal egyedet.
A vakációs utalványok értékének csökkenése és a vásárlóerő csökkenése egyelőre némileg visszafogta a június 1-jei hosszú hétvégére érvényes foglalásokat.
Lakóháznál csaptak fel a lángok a maroskeresztúri Patak utcában, fennáll a veszélye, hogy egy szomszédos lakóépületre is átterjednek a lángok – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Lakóház gyúlt ki Gyulas főutcájában hétfőn délelőtt, a lángok több épületre is átterjedtek – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Elkezdődött hétfőn az óvodai beiratkozások első szakasza.
szóljon hozzá!