
Résen kell lenni, hogy ne a tolvajok arassák le a termést Gyergyószentmiklóson és környékén. Képünk illusztráció
Fotó: Gecse Noémi
Nincs arra hatásköre a helyi önkormányzatoknak, hogy a magánterületek védelmét biztosítsák. Gyergyószentmiklóson egy felügyelő alkalmazásával tudják két éve megoldani a járőrözést a mezőkön. A városvezetés inkább arra bátorítja a gazdákat, hogy szerveződjenek kisebb csoportokba, hogy területeiket, terményeiket megóvhassák.
2020. augusztus 28., 21:582020. augusztus 28., 21:58
2020. augusztus 28., 22:052020. augusztus 28., 22:05
Facebookon jelent meg a panasz, hogy a gyergyószentmiklósi gazdák területeit meglopják, a terményeket megdézsmálják, egyszóval egyesek kárt tesznek a magántulajdonban. Gyergyószentmiklós Polgármesteri Hivatala két éve egy felügyelőt alkalmazott, akit a város körüli területek megfigyelésével bíztak meg és aki értesíteni tudja a hatóságokat, ha törvénytelenséget észlel, ám ő sem tudja visszaszorítani a jelenséget.
– mondta el a téma kapcsán Len Emil Balázs, Gyergyószentmiklós alpolgármestere. A tisztségviselő szerint a terménylopások megsokszorozódtak az idén. Jelenlegi helyzetben a helyi rendőrséget sem tudja az önkormányzat arra utasítani, hogy többet járőrözzenek a mezők környékén, hiszen a koronavírus-járvány miatt a belügyminisztérium alárendeltségébe tartoznak.
Az alpolgármester úgy nyilatkozott, hogy alternatív megoldást kell keresni a problémára, és arra bátorítja a gazdákat, hogy fogjanak össze.
– hangsúlyozta az alpolgármester. Emellett pedig kiemelte, hogy legfontosabb az, hogy ha valaki törvénytelenséget tapasztal minden esetben hívja a 112-es segélyhívó számot, és ott tegyen bejelentést az őt ért kárról.
A környező települések vezetőitől érdeklődve megtudtuk, hogy míg korábban volt hasonló eset Gyergyócsomafalván, Gyergyóditróban és Gyergyóalfaluban is, az idén terménylopásról bejelentés nem érkezett az önkormányzatokhoz, így a Gyergyói-medence ezen részein nem volt szükség a mezők őrzésére.
Tíz éve még gyakori probléma volt, hogy penészes falak közt, rossz raklapokon tárolták az alapanyagokat, de ma ez már nem jellemző – a szakhatóság vezetője szerint folyamatosan javulnak a körülmények a Hargita megyei élelmiszeripari egységekben.
Összesítette a pénzügyminisztérium az Országos Adóhatóság (ANAF) szolgáltatásaival és a Privát Virtuális Tér (SPV – Spațiu Privat Virtual) elnevezésű platformmal kapcsolatban az adófizetők részéről beérkezett visszajelzéseket.
A NATO keleti szárnyának országai közül Romániában történik a legtöbb drónincidens Ukrajna közelsége miatt – jelentette ki keddi sajtótájékoztatóján az ügyvivő külügyminiszter.
Meghibásodás történt az ivóvízhálózaton, a javítási munkálatok ideje alatt szünetelni fog az ivóvíz-szolgáltatás szerdán Gyergyószentmiklós több utcájában 8-16 óra között.
Kedvezően véleményezte kedden a szenátus jogi bizottsága azt a törvénytervezetet, amely bírsággal vagy szabadságvesztéssel bünteti az egészségügyi dolgozókkal szembeni megfélemlítést vagy agressziót.
64 éves korában elhunyt Scherer Péter, az egyik legismertebb magyar színművész – adta hírül Facebook-oldalán az általa is alapított Nézőművészeti Kft. színtársulat.
Egy légtérvédelmi járőrszolgálatot teljesítő román F-16-os vadászgép lelőtt kedden Észtország fölött egy feltételezések szerint Ukrajnából érkezett drónt – számolt be a Reuters jelentése nyomán az Agerpres.
A Segítő Mária Római Katolikus Gimnázium öt éltanuló és közösségi életben is aktív végzőse hordozhatja a búcsús jelképeket az idei pünkösdi búcsún a hagyományoknak megfelelően.
A Kárpát-medence egész területéről és a diaszpórából is várják az alkotásokat a második alkalommal meghirdetett hímzett ünnepi asztalkendők pályázatára.
A Román Nemzeti Bank (BNR) 3,9 százalékról 5,5 százalékra rontotta a 2026 végére vonatkozó inflációs előrejelzését, 2027 végére pedig 2,9 százalékos inflációval számol – jelentette be kedden Mugur Isărescu.
szóljon hozzá!