
Fotó: Borbély Fanni
Fagyos reggelre ébredt Románia, az Országos Meteorológiai Szolgálat hivatalos adatai szerint szinte a teljes ország területén mínuszba fordult a hőmérséklet hétfőre virradóan. De Csíkszeredában a legjobban.
2024. november 04., 09:532024. november 04., 09:53
2024. november 04., 09:592024. november 04., 09:59
Berúgta az ajtót rendesen november első hete, csaknem a teljes ország fagyba borult hétfőre virradóan.
– még az Omu-csúcson is „csak” –7,8 fok volt. De hideg volt még Gyergyóalfaluban (–6,6 fok) és Bodzafordulón (–6,9 fok) is, Székelyudvarhelyen pedig –5,5-öt mértek, Sepsiszentgyörgyön kereken mínusz ötöt, Marosvásárhelyen –4,9-et.
A november eleji fagy reggelre sem igazán engedett szorításából, 9 órakor még –5 fokot jegyeztek Csíkszeredában, Székelyudvarhelyen –4-et, Marosvásárhelyen pedig –3-at.
Kékben az ország. A hétfő hajnali legalacsonyabb hőmérsékletek
Fotó: Országos Meteorológiai Szolgálat
Ami az előrejelzést illeti, kedden és szerdán is hasonlóan fagyos reggelre ébredhetünk, aztán csütörtöktől enyhülnek valamelyest a hajnalok, de még lesznek mínuszos területek. Napközben a hét közepéig Erdély-szerte 8–13 Celsius-fokig melegszik fel a levegő hőmérséklete.
Hantavírus-fertőzést igazoltak pénteken egy betegnél az aradi megyei sürgősségi kórházban, de állapota jó. A PCR-teszt pozitív lett, a vírus törzsét azonban egyelőre nem azonosították.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök a Szövetségi Képviselők Tanácsának Kolozsváron tartott ülése után kijelentette, a szövetség elsődleges célja a korábbi kormánykoalíció újraalakítása, de nem zárja ki azt a lehetőséget sem, hogy az RMDSZ ellenzékbe vonuljon.
Nicușor Dan államelnök pénteki sajtótájékoztatóján kijelentette, az ország pénzügyi stabilitásának biztosítása érdekében azt szeretné, hogy a kormány a jövő évi költségvetést már idén ősszel előterjessze.
Gyergyószentmiklós önkormányzata elfogadta a város 2026-os költségvetését. Az elsőszámú cél a korábban félbemaradt és elhúzódó beruházások lezárása, a felásott utak helyreállítása. Számos beruházást készítenek elő és új szociális program is indul.
Válsághelyzet van – jelentette be Székelyudvarhely polgármestere a város iskolahálózatában felmerült problémákat illetően. Az Orbán Balázs Általános Iskolában statikai problémák merültek fel, ott a következő tanévben mégsem indulhat újra az oktatás.
Kézdivásárhely önkormányzati képviselő testülete soros havi ülésén a város által adományozható elismerés kérdésben is döntést hozott. Idén Gábor Rezső matematikatanár, a Gábor Áron Szakképző Líceum nyugalmazott igazgatója veheti át a Pro Urbe díjat.
A Kájoni János, a Márton Áron és a Nagymező utcában, valamint a Szék útján zajlik pénteken a kátyúzás és az aszfaltréteg javítása – számolt be Facebook-oldalán Bors Béla, Csíkszereda alpolgármestere.
A hétfői cotroceni-i konzultációk abból a kérdésből indulnak majd ki, hogy milyen kormánytöbbséget javasolnak a parlamenti pártok, legyen szó „teljes értékű”, kisebbségi vagy technokrata kabinetről – jelentette ki Nicușor Dan, Románia elnöke.
Markó Béla volt RMDSZ-elnök pénteken az Agerpresnek kijelentette, hogy aggasztja az ország politikai helyzete.
szóljon hozzá!