
Fotó: Osonó Színházműhely
Összetett színháznevelési projektet valósít meg az Osonó Színházműhely a román kulturális alap támogatásával. A dokumentarista színházi eseményt május 13. és június 11. között tizenegy hazai városban mutatja be a csapat – Sepsiszentgyörgyön, Aradon, Temesváron, Nagyváradon, Nagyszebenben, Kolozsváron, Brassóban, Jászvásáron, Galacon, Brăilán és Bukarestben.
2017. május 15., 17:312017. május 15., 17:31
Fazakas Misi társulatvezető arról tájékoztatott, hogy márciusban és áprilisban 37 középiskolás fiatal vett részt két általuk szervezett táborban, ahol körbejárták az őket érintő társadalmi és szociális problémákat. Feldolgozták a fiatalok személyes történeteit, ezek bekerültek egy fórumszínházi projektbe, melynek a munkacíme #Tükör. Ezt mutatják be a következő időszakban tizenegy városban. Az előadásokat az Osonóval partnerséget kötött középiskolák diákjai láthatják, akik a projekt részeként interaktív beszélgetéseken, színház-pedagógiai műhelyfoglalkozáson vesznek részt.
Felújítása után ismét látogatható a gernyeszegi Teleki-kastély, amelyet az elmúlt három évben restauráltak uniós forrásból. A csütörtöki bejáráson Teleki Kálmán gróf mutatta be az épületet, ahol a felújítás során az eredeti értékek megőrzésére törekedtek.
Marosvásárhelyen javában zajlik a városháza által megszervezett ingyenes ivartalanítás. Két rendelőben várják a kutyákat, cicákat.
Az alkotmánybíróság csütörtökön szeptember 23-ára halasztotta Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök július elején benyújtott beadványának tárgyalását.
Száz éve született meg báró Kemény János kezdeményezésére a legendás helikoni íróközösség, az első találkozót 1926 júliusában tartották a Kemény-kastélyban. A jubileum alkalmából háromnapos rendezvénysorozatot szerveznek.
Sztrájkot hirdetnek a kormány gazdasági és szociális politikája ellen a Sanitas szakszervezeti szövetség képviselői.
Új műsorstruktúrával várja nézőit szombattól az M1 csatorna – közölte az MTVA Sajtó és Marketing Irodája csütörtökön az MTI-vel.
Két évvel ezelőtt, pontosan ebben az időszakban volt az egyik leghosszabb és legintenzívebb hőhullám Romániában, az időjárási feljegyzések óta – emlékeztet a Meteoplus.
Szeptemberre meghaladhatja a 10 lejt a gázolaj literenkénti ára Romániában, ha tovább súlyosbodik a Perzsa-öböl térségében kialakult konfliktus, emelkedik a kőolaj világpiaci ára, és erősödik a dollár a lejjel szemben.
Továbbra is keresik a hegyimentők a tavaly novemberben a Bucsecs-hegységbeli Țigănești-völgy térségében eltűnt brit fiatalembert – közölte csütörtökön a Brassó megyei Salvamont.
Zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztásokat adott ki csütörtökön az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) Románia hegyvidéki területeire és több régiójára. Közben az ország nyugati részén kánikula várható.
szóljon hozzá!