
Fotó: Pinti Attila
A színházi intézmények, iskolák és színházszeretők világszerte a színház világnapját ünneplik március 27-én. A gyergyószentmiklósi Figura Stúdió Színház is szervez saját programokat, ezúttal online és személyes jelenléttel is be lehet kapcsolódni a rendezvényekbe.
2021. március 26., 23:292021. március 26., 23:29
A Figura Stúdió Színház idén az online programok mellett a lehetőségekhez mérten élőben megszervezett eseményeket is ajánl a színházi világnapon. A korábbi évek hagyományos és legkedveltebb világnapi programpontja a kulisszatúra, amit ezúttal kis létszámú résztvevővel tartanak meg. Az érdeklődők betekintést nyerhetnek a színház működésébe, a színpadtechnika rejtelmeibe, a gyártási és szervezési folyamatokba. A vezetések délelőtt 11 órától félóránként indulnak szervezett csoportoknak, 12.30-tól pedig nyitott kulisszatúra lesz, amelyre bárki jelentkezhet a 0752-227.011-es telefonszámon.
Fotó: Tamás Gyopár
Szombaton 17 órától Tamás Gyopár Apus könyve című kötetének könyvbemutatóját tartják a Figura stúdiótermében. Tamás Gyopár, a színház volt munkatársa, a Persze című előadás társszerzője több szálon kapcsolódik a Figurához. Személyes hangvételű, családtörténeti tematikájú könyvében négy testvér mesél. A helyek száma korlátozott, ezért ajánlott az előzetes helyfoglalás.
19 órától a YourLivingroomban tart borkóstolót Kolozsi Borsos Gábor a Színész házon kívül projekt keretében. A héttételes borkóstolóra a belépő 35 lejbe kerül, a részvétel előzetes regisztrációhoz kötött.
A színházi világnapról készült összefoglalót 20 órától tekinthetik meg a az érdeklődők a Figura Facebook-oldalán. Emellett a nap folyamán a színház YouTube-csatornáján archív felvételeket tesznek közzé, 10 órától az Incanto című mesejátékot Csiki Zsolt rendezésében, délután 6-tól pedig a 2016–17-es évadban bemutatott, Albu István által színpadra álmodott Phaedra című előadást láthatják a nézők.
Csütörtöki ülésén a kormány mintegy 266,7 millió lejt különített el a kormányfőtitkárság költségvetéséből a nemzeti kisebbségek szervezeteinek idei támogatására.
Csütörtöki ülésén a kormány sürgősségi rendeletet fogadott el, amely lehetővé teszi a pedagógusi álláshelyek meghirdetését és a versenyvizsgák lebonyolítását.
Románia népessége várhatóan körülbelül negyedével (24,3 százalékkal) 14,40 millióra fog csökkeni 2100. január elsejére a 2025. január elsején regisztrált 19,04 millióról – derül ki az Eurostat csütörtökön közzétett legfrissebb demográfiai előrejelzéséből.
Egy elszakított vezeték miatt Kézdivásárhely teljes területén szünetel az ivóvízszolgáltatás csütörtök délután. A szakemberek dolgoznak a hiba javításán, de egyelőre nem tudni, meddig tartanak a munkálatok.
A magánszemélyek 1200 lej, a jogi személyek pedig 5000 lej fölötti adótartozással kerülhetnek fel az úgynevezett „szégyenlistára” – közölte csütörtökön Ioana Dogioiu kormányszóvivő.
Csütörtökön elfogadott határozata szerint mintegy 114 ezer gyógykezelési jegyet biztosít a kormány a nyugdíjasoknak 2026-ban az Országos Nyugdíjpénztáron keresztül.
Nyolc nap után hazaengedték a kórházból a húsvéthétfőn megtámadott, közel nyolcvanéves férfit. A felsőrákosi bántalmazás nemcsak testi sérüléseket okozott: a faluban azóta sokan kiszolgáltatottságot, bizalmatlanságot és dühöt éreznek.
Vécébe dobott fehérnemű miatt dugult el a szennyvízlefolyó és okozott szennyezést Marosvásárhelyen, a Maroson a napokban.
Idén várhatóan nem vonnak be új csomagolóanyagokat a betétdíjas rendszerbe (SGR) – nyilatkozta csütörtökön az ezt működtető RetuRo vállalat kommunikációs igazgatója.
Az Eurostat csütörtökön közzétett adatai szerint márciusban 2,8 százalékra nőtt az éves infláció az Európai Unióban az előző havi 2,1 százalékról. A tagállamok közül továbbra is Romániában volt a legmagasabb az infláció, 9 százalék.
1 hozzászólás