
Fotó: Veres Nándor
Megvalósítanák a hétvégi ötletbörzén elhangzott javaslatok egy részét, amelyek célja, hogy visszanyerje polgári jellegét a csíkszeredai Petőfi Sándor utca. A helyi önkormányzat a jövő évi részvételi költségvetéséből különítene el forrást a különböző ötletek életbe ültetésére.
2022. november 16., 17:182022. november 16., 17:18
Emberközeli, interaktív és kreatív ötletekkel rukkoltak elő a múlt hétvégi Csíki ötletverseny csapatai azért, hogy
Az elképzelésekről szerdán tartott beszámolót a szervező csíkszeredai városháza, a The House Egyesület és a Kohó szakmai csoport. Mint elhangzott:
Fotó: Veres Nándor
Lázár László, a Kohó szakmai munkacsoport koordinátora elmondta, a csapatok 11 különböző szakterületen jártas mentor irányításával dolgozták ki a projektjeiket. A zsűri szintén olyan szakemberekből állt, akik különböző szakmai háttérrel rendelkeztek.
Korodi Attila, Csíkszereda polgármestere a csapatok különböző ötleteiről beszélt, amelyek közül jövőre akár a részvételi költségvetésből is szánnának pénzt a megvalósításra.
Fotó: Veres Nándor
Akár 200 széket is kihelyeznének, amelyekből különböző tereket lehetne alkotni. Ugyanakkor voltak, akik szeretnék, hogy ne csak a kapukon belül, hanem a kapukon kívül is megtelne tartalommal az utca. Továbbá szóba került az is, hogy
Fotó: Veres Nándor
Az ötletek között szerepelt továbbá vitrinszínház és bábszínház is. Mások az ifjúsági parkot Csipike meséje alapján alakítanák át, és kifejezetten családbarát programokat, játékfelületeket képzeltek el az utcában és a parkban.
Azzal a szervezők egyetértettek, hogy tovább kell ezeket az elképzeléseket gondolni, és szükség volna egy személyre, aki összefogná ezeket a projekteket, és felelne az utcai programokért, megvalósításokért. A megbeszéléseket tovább folytatják.
Fotó: Veres Nándor
Hivatalos látogatást tesz Romániában március 12-én, csütörtökön Volodimir Zelenszkij ukrán elnök, amelynek során Nicușor Dan elnökkel találkozik – értesült a Digi24 hírportál.
A 2026-os állami költségvetés tervezete 127,7 milliárd lejes, GDP-arányosan 6,2 százalékos deficitre épít – derül ki a pénzügyminisztérium által kedden közzétett dokumentumból, amely szerint 2027-re a GDP 5,1 százalékára csökken a deficit.
Jelentős zavarokat okozhat az országos próba-képességvizsgák és a próbaérettségi lebonyolításában, hogy több mint 73 ezer tanügyi alkalmazott nem vesz részt a megszervezésükben.
Tűz ütött ki kedden egy lakóházban Libánfalván, a Fő utcában. Az épületből két gázpalackot hoztak ki a tűzoltók, és fennállt a veszélye annak, hogy a lángok két közeli lakóházra is átterjednek.
Megkezdődött a fakó keselyű romániai visszatelepítése: az első madarak március kilencedikén érkeztek meg a Fogarasi-havasokba. A Spanyolországból hozott példányokat az akklimatizációs időszak után fokozatosan engedik szabadon.
A romániai polgárok mintegy 80 százaléka idén nagyobb figyelmet fordít az árakra az online vásárlásoknál, és 57,8 százalékuk lemond a nem nélkülözhetetlen termékekről – derül ki a Cargus futárcég kedden közzétett felméréséből.
Bemutatta új modelljét a Dacia: a Striker egyfajta átmenet a kompakt kombik és az SUV-ok között, tekintve, hogy formavilága mindkettőből ötvöz valamennyit.
Évről évre csökken a tarlótüzek száma a Hargita megyei Natura 2000-es területeken, ám az egy általános probléma, hogy éppen a védett területek felégetőit nehéz felelősségre vonni. A legtöbb ilyen tarlóégetési ügy eredménytelenül zárul.
A tanügyi szakszervezetek szerint bizonyos iskolaigazgatók és főtanfelügyelők nyomást gyakorolnak a tanárokra, hogy vegyenek részt az országos próbavizsgákon, miután egy belső referendumon ezek bojkottja mellett foglaltak állást a pedagógusok.
A közel-keleti konfliktusok miatt válságos irányba fordult energiapiaci helyzetre jelentik be válaszaikat a környező európai országok, de a polgárok is.
1 hozzászólás